Dovolenka v Jizerských horách

Predstavte si, že stojíte v nedotknutej prírode, uprostred hustých lesov na úpätí hôr. Okolo vás panuje pokoj, ktorý vyrušuje iba šumenie riek a vodopádov. Presne tak sa budete cítiť v Jizerských horách. V lete preskúmate vzácne miesta v okolí, zašportujete si alebo sa oddáte oddychu. V zime sa zase zveziete po tunajších báječných zjazdovkách. Tak zdvihnite kotvy a užite si dokonalý pobyt na chate či chalupe v Jizerkách.
Načítavam ponuky...

celkom 147 ponúk


Odpočinok aj šport. História aj príroda. Zima aj leto. Jizerské hory vám ponúknu zo všetkého niečo. Vydajte sa poznávať tento výnimočný kraj severných Čiech s celou rodinou, alebo si tu naplánujte romantický víkend v páre. Chatu v Jizerských horách oceníte aj vtedy, ak plánujete relaxovať. Súkromie a pohodlie, ktoré vám pobyt v útulnej chate poskytne, vám zaistí zaslúžený odpočinok. Wellness pobyty sú tu samozrejmosťou, napríklad v Lázňach Libverda. Užiť si môžete tiež vlastnú vírivku alebo saunu.

Prečo vyraziť na chatu do Jizerských hôr?

Ak sa chcete ubytovať na chate v prírode, potom voľte Jizerské hory. Príroda je v tejto chránenej krajinnej oblasti skutočne výnimočná. Jizerské hory patria medzi najčistejšie české pohoria. Svieži horský vzduch vás dobije energiou, ktorú si v sebe uchováte ešte dlho po odchode z dovolenky. Prechádzať sa môžete po horských hrebeňoch, malebných údoliach alebo okolo zurčiacich vodopádov. Pri svojich potulkách rýdzou krajinou môžete obdivovať vzácne rastliny a keď budete mať šťastie, tak aj tunajšie živočíchy. Pre najlepší zážitok z prírody vyskúšajte chatu pri potoku alebo na vyhliadke.

Vďaka ubytovaniu v horách si užijete nezabudnuteľnú aktívnu dovolenku. Pustiť sa tu môžete do rôznych športov naraz, od turistiky cez cykloturistiku až po golf. Jedno skvelé golfové ihrisko nájdete hneď pod dominantou Jizerských hôr - Ještědom. V zime na vás zase čakajú chaty pri vleku, aby ste to mali k luxusným lyžiarskym strediskám len pár krokov. Parádne zjazdovky a bežkárske trasy lákajú do regiónu nejedného vášnivého športovca.

Pri dovolenke na chate v Jizerských horách podniknite okrem slávneho Ještědu, aj výlet na vyhliadky Krásna Maří, Ořešník či Paličník. Zaujímavý zážitok ponúka aj pamiatka UNESCO – národná prírodná rezervácia Jizerskohorské bučiny. Navštívte tiež horskú osadu Jizerka alebo sklársky pamätník Kristiánov. Žiadnemu milovníkovi českej kultúry zase nesmie uniknúť Múzeum Járy Cimrmana.