Dovolenka pri jazere

Túžite na chvíľu uniknúť od všedných starostí a vyčistiť si hlavu v obklopení prírody? Potom je dovolenka pri jazere tým, čo potrebujete. Môžete tu odpočívať, ale aj športovať. Vyrazte s celou rodinou na vysnívané letné radovánky, bavte sa a relaxujte, čo hrdlo ráči. Krásy krajiny vám budú nablízku po celý váš pobyt a vy sa iste budete chcieť do chaty či chalupy pri jazere čo najskôr vrátiť.
Načítavam ponuky...

celkom 27 ponúk


Nie je nad to, tráviť leto v blízkosti osviežujúcej vody. Chaty a chalupy pri jazere vám zaistia báječnú dovolenku pri vodnej hladine, kde si užijete parné dni aj romantické večery pri západe slnka. Slovenská aj Česká republika sa pýšia množstvom krásnych jazier, priehrad a iných vodných plôch, ktoré vám na dovolenke zaistia dostatok zábavy.

Kam na chatu pri jazere?

Kam na rodinnú dovolenku? Chatu či chalupu pri jazere ocenia malí aj veľkí. V letných dňoch sa tu môžete schladiť a oddýchnuť si. Keď vás leňošenie na pláži prestane baviť, môžete si zaplávať s výhľadom na okolitú krajinu alebo sa venovať rybolovu. Nájdete tu tiež mnoho príležitostí na turistiku a cykloturistiku. Či už vyrazíte objavovať okolie jazera na bicykli alebo pešo, nebudete ľutovať.

Nádherné jazerá sa rozprestierajú po celom Česku. Určite ale neurobíte chybu, ak sa ubytujete v horách. Vyrazte napríklad do Jesenníkov, kde neďaleko kúzelnej lokality Rejvíz nájdete obľúbené Rašeliniská. Tiež na Šumave je hneď niekoľko jazier – z tých najznámejších Černé alebo Čertovo. A ak by vám nevadilo vymeniť jazero za nádrž, skvelú dovolenku si užijete aj pri Lipne.

Neopakovateľný pobyt pri vode na vás čaká aj v južných Čechách alebo na južnej Morave, kde nájdete vedľa jazier tiež veľa riek, priehrad alebo nádrží. Núdza tu nie je ani o prírodné kúpanie alebo vonkajšie bazény s množstvom zábavných atrakcií pre deti.