Dovolenka v obci Kranjska Gora

Vypravte sa do srdca Triglavského národného parku. Malebné horské letovisko Kranjska Gora vám poslúži ako perfektný východiskový bod na objavovanie prírodných klenotov tejto atraktívnej turistickej oblasti. V lete oceníte bohaté možnosti turistiky, v zime zase prívetivé podmienky na lyžovanie. Krásy Slovinska budete mať ako na dlani, tak si vyberte pobyt v obci Kranjska Gora a vydajte sa ich preskúmať.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Celoročne vyhľadávaná obec Kranjska Gora sa nachádza na severe Slovinska na hraniciach s Talianskom a Rakúskom. Stredisko je obľúbeným cieľom na rekreáciu v zime aj v lete. Nádherná príroda a prívetivé podmienky pre aktívne vyžitie lákajú do týchto končín všetkých nadšených športovcov. Na svoje si tu však prídu aj tí, ktorí hľadajú pokojnú destináciu pre kvalitný oddych.

Kranjska Gora – atraktívny pobyt na úpätí Julských Álp

Kranjska Gora sa rozkladá na úpätí Julských Álp a je vstupnou bránou do Triglavského národného parku. Patrí medzi najznámejšie turistické strediská v Slovinsku, a to vďaka bohatým možnostiam na trávenie voľného času. V lete je okolie obce rajom pre všetkých milovníkov prírody. Skalnaté štíty hôr vytvárajú spolu s malebnými osadami a priezračnými jazerami úchvatnú scenériu.

Oblasť je pretkaná turistickými chodníkmi aj cyklotrasami, ktoré vás zavedú k zaujímavým cieľom. Naplánovať si môžete napríklad výlet na Vršič, čo je najvyššie položené cestné sedlo v Slovinsku. Jazda cez ostré serpentíny vám ponúkne fascinujúce výhľady do alpskej krajiny. Navyše si tu môžete prezrieť aj historickú pamiatku - Ruskú kaplnku postavenú na počesť obetiam prvej svetovej vojny.

Neďaleko objavíte aj pôsobivé vodopády Peričnik a Martujlek, ku ktorým vedie príjemný chodník. V znamení vody sa nesie aj ďalšia z populárnych destinácií. Nádherné jazero Jasna je skvelým miestom pre odpočinok po náročnom dni v horách. Môžete sa tu osviežiť, požičať si paddleboard alebo sa vydať na prechádzku okolo jazera.

Kranjska Gora je rajom lyžiarov i bežkárov

V stredisku Kranjska Gora to žije aj v zime. Prvý sneh priláka do oblasti vášnivých lyžiari a snowboardistov, ktorí sa tešia na perfektné podmienky na zimnú zábavu. Celkom tu môžete využívať 18 zjazdoviek rôznej náročnosti. Pokročilých lyžiarov uspokoja svahy Podkoren alebo zjazdovky Vitranc I a II, ktoré sú známe konaním Svetového pohára v obrovskom i klasickom slalome. Začínajúci lyžiari alebo rodiny s deťmi zase môžu zavítať do skiareálu Kranjska Gora alebo Gozd Martuljek, kde ich čaká skvelé zázemie vrátane lyžiarskej školy, požičovne alebo občerstvenia.

Na svoje si prídu aj bežkári, ktorých potešia 40 kilometrov upravených stôp vinúcich sa nádhernou prírodou. Vyraziť môžete napríklad do údolia Tamar alebo Planica, ktorá sa preslávila každoročnými súťažami v skokoch na lyžiach. Stredisko sa môže pochváliť aj najväčším mamutím mostíkom sveta.