Kranjska Gora: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Jazero JasnaNajobľúbenejší výlet v lokalite

Bronzová socha Zlatoroga pri priezračnej vodnej hladine - táto scenéria sa stala jedným zo symbolov slovinskej krásy. Jasno pozostáva z dvoch prepojených jazier na sútoku riek Velika a Mala Pišnica. Mohutné vrcholky alpských štítov na pozadí tyrkysovej vody vytvárajú neobyčajne krásnu scenériu. Toto jedinečné miesto nájdete na úpätí Julských Álp len kúsok od obľúbeného turistického strediska Kranjska Gora.

Pri jazere Jasna sa môžete prechádzať panenskou prírodou, relaxovať na jeho brehu, a ak ste otužilci, nič vám nebráni okúpať sa v jeho chladných vodách. V obľúbenom Triglavskom národnom parku máte nekonečné možnosti vyžitia. Prechádzky, cyklistiku, lyžovanie, ale aj relaxáciu s neopakovateľným výhľadom - Kranjska Gora so svojou smaragdovou vodnou hladinou ponúka všetko.

Viac informácií

Prírodná rezervácia ZelenciNajobľúbenejší výlet v lokalite

Neďaleko obľúbeného turistického strediska Krajnska Gora sa nachádza malá, ale krásna prírodná rezervácia Zelenci. Táto oblasť je domovom vzácnej flóry a fauny a vyznačuje sa zaujímavou močaristou krajinou.

Uprostred rezervácie sa pod vrcholmi hôr krčí emeraldské jazero, ktoré je prameňom rieky Sava Dolinka. Pozdĺž tohto prírodného skvostu sa môžete prechádzať po drevených chodníkoch a vychutnávať si krásu okolitej prírody.

Ak chcete mať ešte lepší výhľad, vystúpte na miestnu vyhliadkovú vežu, kde vám obzory rozšíri náučná tabuľa.

Viac informácií

Mapa tipov na výletcelkom2 tipov

Kranjska Gora: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet