Kranjska Gora: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Slovinské Korutánsko (Koroška)Najobľúbenejší výlet v lokalite

Región Slovenské Korutánsko alebo Koroška sa nachádza na severe krajiny pri hraniciach s Rakúskom. Tento región, známy svojou krásnou hornatou krajinou a hustými lesmi, je obľúbený najmä u aktívnych turistov, ktorí obľubujú pešiu turistiku a horskú cyklistiku.

Najzaujímavejším miestom je Globálny geopark Karavanke zapísaný na zozname UNESCO, ktorý je ukrytý v srdci pohoria Peca. Podzemné kráľovstvo bývalých baní môžete pozorovať z vláčika, ktorý ním prechádza, alebo sa do jeho útrob môžete vydať na netradičnú jazdu na kajaku či bicykli. Ďalším obľúbeným miestom je povodie rieky Drávy, ktorým vedie príjemná cyklotrasa, ktorá právom patrí medzi najkrajšie v Európe.

Nech už sa v tomto regióne vyberiete na bicykli alebo pešo kamkoľvek, budú vás sprevádzať výhľady na zvlnenú krajinu. Spestrite si dovolenku trochou adrenalínu, napríklad tandemovým paraglidingom alebo návštevou bike parku.

Viac informácií

Kranjska GoraNajobľúbenejší výlet v lokalite

Alpské stredisko Kranjska Gora je vyhľadávaným cieľom športovým nadšencom po celý rok. V lete láka mestečko na úpätí Julských Álp na nádhernú prírodu Triglavského národného parku a jeho okolia. Venovať sa tu môžete vysokohorskej turistike, jazde na bicykli, ale aj menej náročným aktivitám, ako sú prechádzky alebo kúpanie. V zime sa rozbehnú vleky na okolitých svahoch a nadšenci do zimných športov si nemôžu vynachváliť miestne podmienky.

Čo by ste v obci Kranjska Gora a okolie mali navštíviť?

  • Jazero Jasna so sochou Zlatoroga
  • Prírodnú rezerváciu Zelenci
  • Priesmyk Vršič a Ruskú kaplnku
  • Triglavský národný park
  • Vodopád Peričnik
  • Centrum Planica s najväčším mamutím skokanským mostíkom na svete
  • Údolie Tamar
Viac informácií

Mapa tipov na výletcelkom5 tipov

Kranjska Gora: Tipy na výlet

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet