Dovolenka na bežkách

Zima volá! Oprášte bežky a vydajte sa otestovať bežkárske trate na Slovensku aj v zahraničí. Stačí sa ubytovať v horách a bežkárske stopy budete mať na dosah ruky, napríklad rovno za hotelom. Po celodennom bežkovanie určite oceníte relax vo vírivke či saune a teplú gurmánsku večeru. Tak kam na bežky vyrazíte?

Načítavam ponuky...


Nedáte dopustiť na aktívnu dovolenku? Potom vás určite zaujmú pobyty v blízkosti bežkárskych tratí, kde vás čaká kombinácia zimných športov a odpočinku vo wellness. Vyberte si z našej širokej ponuky pobytov pre bežkárov na Slovensku aj zahraničí a preháňajte sa krásnou krajinou po dokonale upravených bielych stopách.

Kam vyraziť na bežky?

Či už ste milovníci lyžovania, snowboardu, alebo bežeckého lyžovania, v slovenských horách sa vám bude v zime rozhodne páčiť. Možností, kam vyraziť za zimnými radovánkami, je u nás nespočetné množstvo. Skvelé bežkárske príležitosti vás čakajú v pohorí Veľká Fatra alebo v Nízkych Tatrách. Nekonečné možnosti nielen čo sa bežeckého lyžovania týka, ale aj krásnych výhľadov, znamenitého jedla a večernej zábavy zas objavíte vo Vysokých Tatrách. Pokiaľ ale hľadáte skutočne netradičné stopy, vezmite bežky na výlet do Slovenského raja a prezrite si skalné útvary a vodné toky z netradičnej perspektívy.

Že už máte naše biele stopy prebehnuté krížom-krážom? Vyrazte za zimnými radovánkami do Česka! V Krkonošiach vás zabavia bežkárske okruhy na Benecku alebo z Harrachova na Labskú lúku. V Jizerských horách sa vydáte po stopách „Jizerskej 50“ alebo sa vydáte od Maliníka k Hašlerke. V rakúskych Alpách nájdete tiež bielych stôp viac ako dosť, vydajte sa napríklad do štajerských stredísk Murau Kreischberg a Tauplitz alebo vyskúšajte trate v Korutánsku pod Großglocknerom.

Nech už sa vydáte na bežky kamkoľvek, môžete sa tešiť na krásne zážitky na čerstvom vzduchu, pri ktorých vás budú sprevádzať dych vyrážajúce výhľady po zasneženej horskej krajine. Aby bol váš pobyt naozaj nezabudnuteľný, vyberte si hotel s wellness. Po návrate zo stopy si vleziete do vírivky alebo do sauny a nechajte rozmrznúť svoje telo a uvoľniť myseľ.