Dovolenka v Benecku

Hľadáte dovolenku, pri ktorej si doprajete pohyb na čerstvom vzduchu? Vydajte sa do Benecka v Krkonošiach, kde vás objíme nádherná príroda. Táto vysoko položená dedinka je rajom outdoorových aktivít počas celého roka. Tak kam to bude?

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Ubytujte sa v Benecku a užite si dovolenku v obklopení krásnej prírody. Táto malá obec zostáva niekedy v tieni zvučných horských stredísk ako je Špindlerův Mlýn alebo Harrachov , neponúka pritom o nič menej aktívneho vyžitia. Jedno je isté, nudiť sa tu určite nebudete.

Vydajte sa do Benecka spoznať krásy Krkonôš

Benecko sa rozkladá v západných Krkonošiach v nadmorskej výške 800 m. Práve poloha vysoko v horách pomohla Benecku k titulu vzdušných kúpeľov. Máte tak jedinečnú príležitosť oddýchnuť si od znečisteného mestského ovzdušia a konečne sa nadýchnuť naozaj čerstvého a kvalitného vzduchu. Tematicky si tu s deťmi môžete prejsť Lufťákov chodník s úlohami.

Benecko je ideálnym východiskovým bodom do najvyšších českých hôr. V okolí navyše vyčkáva hneď niekoľko výletných cieľov, ako je rozhľadňa Žalý, Kotelská vyhlídka alebo zrúcanina hradu Štěpanice v Horných Štěpaniciach. V lete sa vydáte na prechádzky, užijete si zábavu na lesnom inline chodníku alebo na horských kárach.

Zimné športy ku Krkonošiam neodmysliteľne patria a Benecko nie je výnimkou. V miestnom skiareáli Benecko sa zabavia predovšetkým rodiny s deťmi, ktoré otestujú svahy pre začiatočníkov a mierne pokročilých. V modernom stredisku nechýba ani snowpark, slalom a 2 detské lyžiarske parky. V okolí skiareálu sa po zasneženej krajine rozbieha 14 km bežkárskych tratí vhodných ako pre klasický, tak aj pre korčuliarsky štýl.

Pobyt v horách sa nezaobíde bez poriadnej stravy, ktorá vám zaistí dostatok energie pre zábavu na kopcoch. Vyberajte preto z pobytov s polpenziou alebo aspoň raňajkami, nech váš deň začne so všetkou parádou. Pre ešte väčšie pohodlie siahnite po pobyte s wellness, a po návrate z výletov si odpočiniete v saune alebo vo vírivke.