Dovolenka v Harkánoch

Dovolenka v juhozápadnom cípe Maďarska predznamenáva množstvo slnka a pohody. Mesto Harkány sa veru pýši príjemným stredomorským podnebím a rozsiahlymi termálnymi kúpeľami s liečivou vodou. Relaxovať tu môžete v rekreačných bazénoch, vaši drobci si užijú zábavu v bazénoch pre deti. Dni plné pohody zavŕšte prechádzkami v rozsiahlom kúpeľnom parku.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Za takmer prímorskou atmosférou a exotickými pamiatkami nemusíte cestovať ďaleko. Oboje nájdete tiež na juhu Maďarska, kde sa rozprestiera kúpeľné mesto Harkány s teplým, až stredomorským podnebím. K tomu patrí tiež relax v unikátnej termálnej vode a perfektná dovolenka je na svete.

Na čo sa môžete tešiť počas pobytu v meste Harkány?

Najväčším pokladom mesta Harkány sú jednoznačne termálne kúpele. Ich liečivá voda obsahuje plyn karbonylsulfid, ktorý sa v tomto skupenstve nachádza len na jedinom mieste na svete, a to práve v Harkánoch. Vo vnútorných aj vonkajších bazénoch si tu tak okrem odpočinku od každodenných starostí doprajete aj úľavu pre vašu pohybovú sústavu, gynekologické, reumatické či kožné ochorenia. Termálne kúpalisko nadchne aj deti, ktoré sa tu budú môcť vyblázniť na toboganoch a početných šmýkačkách. Aby ste si mohli priaznivé účinky minerálnej vody užívať po celú vašu dovolenku, zvoľte ubytovanie blízko kúpeľov.

Okrem kúpania sa vo vode sa oplatí spoznať aj samotné mesto Harkány. Prechádzať sa tu môžete ako po upravenom kúpeľnom parku s množstvom umeleckých diel, tak aj po promenáde Zsigmondy. Za prehliadku stoja tiež početné pamiatky rôznych náboženstiev, ako sú kostoly, katedrála aj mešity a minarety. Za umením sa potom vydajte do Múzea Pál Futó, kde sa pravidelne konajú výstavy maďarských umelcov.