Harkány: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Kúpeľné mesto Harkány so stredomorským podnebím leží na juhozápadnom cípe Maďarska. Nájdete tu liečebné kúpele a letné kúpalisko Štrand s viac ako 200 ročnou históriou. Unikátom tunajších kúpeľov je zvláštna mierne termálna voda s obsahom plynu karbonylsulfidu, ktorý sa v tomto skupenstve nachádza iba tu a nikde inde vo svete. Podstatnou súčasťou je tiež síra. Síce vábne nevonia, ale má mimoriadne liečivé účinky, hlavne na pohybový aparát. V meste Harkány sa nachádza množstvo architektonických pamiatok z čias nadvlády Turkov či Rimanov, múzeí i mešít so štíhlymi minaretmi. Úchvatná je tiež tunajšia katedrála.

Termálne kúpele HarkányNajobľúbenejší výlet v lokalite

Termálne kúpele Harkány sú vychýrené hlavne pre svoju svetovo unikátnu liečivú vodu, ktorá už pomohla mnohým návštevníkom pri liečbe reumatických, pohybových, gynekologických či kožných ochorení. Príďte si aj vy oddýchnuť do vonkajších i vnútorných bazénov s vodou obsahujúcou vzácny karbonylsulfid, ktorý bol objavený práve v tejto lokalite. V celoročne otvorených kúpeľoch vás čaká oddych v relaxačných bazénoch, nechýba tu tiež plavecký, zážitkový či detský bazén so šmýkačkami či toboganmi. O zábavu sa postarajú tiež ihriská priamo v areáli kúpeľov.

Viac informácií

Mesto HarkányNajobľúbenejší výlet v lokalite

Ak sa vám v slávnom kúpeľnom meste Harkány podarí opustiť termály, vydajte sa na prehliadku historického mesta. Rozhodne to nebudete ľutovať. Prejdite sa po promenáde Zsigmondy a parku, kde vás okrem romantických zákutí očarí aj množstvo umeleckých diel. Tie môžete obdivovať aj v Múzeu Pál Futó, kde si prehliadnite okrem stálej výstavy diel umelca Pála Futó aj každý mesiac novú výstavu diel maďarských autorov. Počas prechádzky mestom vás nadchne nielen množstvo krásnych kostolov a katedrála, ale tiež veľa architektonických pamiatok z tureckého obdobia ako sú mešity či štíhle minarety.

Viac informácií

Mapa tipov na výletcelkom2 tipov

Harkány: Tipy na výlet

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet