Doprajte si parádnu rodinnú dovolenku v Penzióne Šilon v Ždiari. V cene sú raňajky formou bufetu, dvojchodové večere, stolný tenis neobmedzene a množstvo zliav - ⁠ do aquaparkov, wellness a ďalšie. Atraktívne sú aj výletné ciele v okolí, vrátane Chodníka korunami stromov Bachledka.

O ubytovaní

Penzión Šilon nájdete v tatranskej obci Ždiar, ktorá leží medzi Spišskou Magurou a pohorím Belianske Tatry. Je obklopený lesmi a nádhernou prírodou, takže tu zažijete ideálnu rodinnú dovolenku, aktívny výlet aj romantiku vo dvojici.

Navštívte napríklad krásnu Chodník korunami stromov Bachledka (5,5 km), prezrite Beliansku jaskyňu (7,5 km) alebo si urobte krátku túru na Slodičovský vrch (2,3 km) či Magurku (1,7 km). Zaujímavé informácie o histórii a prírode Belianskych Tatier sa dozviete v neďalekom Múzeu Ždiarský dom (350 m). Obľúbenými cieľmi turistov sú ďalej napríklad zámoček Hohenlohe (12 km), drevený kostolík sv. Anny (11 km) alebo Kežmarský hrad (21,8 km).

V zime si užijete zimné športy v niektorom z lyžiarskych stredísk, napríklad Skicentrum Strachan so 7 zjazdovkami len 1,8 km od penziónu. Ďalšími skvelými možnosťami v okolí sú lyžiarske areály Ski Monkova dolina (2,1 km) a Bachledka Ski & Sun (4,5 km). Spestrením môže byť aj návšteva Ski múzea (17,3 km) s expozíciou venovanou zimným športom.

Kde budete spať?

Pre hostí sú k dispozícii útulne zariadené izby s nádherným výhľadom na vrcholky Belianskych Tatier. Penzión ponúka ubytovanie v dvojlôžkových a trojlôžkových izbách, aj v izbách a apartmánoch pre 4 osoby.

Dvojlôžková izba meria približne 12 m² a môže byť vybavená manželskou posteľou alebo oddelenými jednolôžkami. V izbe ďalej nájdete televíziu, šatníkové skrine, stolík s posedením a rýchlovarnú kanvicu. Súčasťou je aj kúpeľňa so sprchou alebo vaňou.

Trojlôžková izba je o niečo väčšia, má cca 15 m², a nájdete v nej manželskú posteľ a samostatné jednolôžko. Nechýbajú šatníkové skrine, televízia, rýchlovarná kanvica, stolík s posedením a vlastná kúpeľňa s vaňou alebo sprchovacím kútom.

Štvorlôžková izba (20 m²) ponúka manželskú posteľ a 2 jednolôžka, posedenie, televíziu, šatníkové skrine, rýchlovarnú kanvicu a kúpeľňu so sprchou alebo vaňou. Izba má navyše aj vlastný balkón.

Štvorlôžkový apartmán sa skladá z 2 oddelených miestností, a poskytne vám tak viac súkromia. Ani v tejto izbe nechýba televízia, posedenie, rýchlovarná kanvica, úložné priestory a kúpeľňa so sprchovacím kútom alebo vaňou.

Na čom si pochutnáte?

Penzión ma vlastnú reštauráciu, v ktorej si pochutnáte na domácej slovenskej kuchyni.

Niečo naviac

Na prízemí nájdete spoločenskú miestnosť, kde si vo voľnom čase môžete zahrať stolný tenis.

Penzion Šilon

Penzion Šilon

Ždiar 302 , Ždiar
Slovenská republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Eva Šilonová IČ: 52045358


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 5 €/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
10 m
Zastávka
0,7 km
Aquapark
32 km
Zjazdovka
2 km
Bežkovanie
3 km

Tipy na výlet

Chodník korunami stromov Bachledka

Chodník korunami stromov Bachledka Tip na výlet

V Belianskych Tatrách na vás čaká nový Chodník korunami stromov Bachledka. Vydajte sa na príjemnú prechádzku po viac ako 1 200 metroch chodníka ťahaného okolo kmeňov a konárov miestnych statných stromov. Na informačných tabuliach sa dočítate zaujímavosti o tunajšej faune a flóre, a až vystúpite na vrchol veže, otvorí sa pred vami výhľad na štíty Belianskych Tatier, Pieniny i malebné Zamagurie. Späť na zem sa potom môžete vrátiť rovnakou trasou alebo vyskúšať alternatívu skrúteným toboganom.

Otváracia doba:

  • máj - jún a september: denne 9:00 - 17:00 hodín
  • júl - august: denne 9:00 - 18:00 hodín
  • október - apríl: denne 9:00 - 16:00 hodín

Vstupné:

  • Dospelí 10 €/osoba
  • Deti do 14 rokov a seniori: 8 €/osoba
Viac informácií
Belianska jaskyňa
Belianska jaskyňa
Ľudové múzeum – Ždiarsky dom
Ľudové múzeum – Ždiarsky dom
Pozemná lanovka Starý Smokovec - Hrebienok
Pozemná lanovka Starý Smokovec - Hrebienok