Pobyt s degustáciou vína

Užite si dovolenku všetkými zmyslami. Vyberte si pobyt s degustáciou a vydajte sa na miesta zaliate slnkom, kde na vás čaká iba pokoj, pohoda a idylická krajina posiata vinicami. Zamilujte sa do Moravy, objavte krásy Tokaja alebo vycestujte za hranice a spoznajte vinársku kultúru Európy.

Načítavam ponuky...


Napriek tomu, že je malou vinárskou krajinou, pýši sa Slovensko bohatou históriou. Najstaršiu vinársku oblasť nájdete v juhozápadnej časti krajiny, na južných svahoch Malých Karpát. Avšak pokiaľ nechcete príliš cestovať, stačí sa vydať do Bratislavy. V hlavnom meste sa každoročne koná niekoľko slávností - Festival mladého vína, najrôznejšie hody aj niekoľko vinobraní.

Ako vyzerá vinárska kultúra za hranicami?

V Česku je pestovaním vína je neodmysliteľne spätá južná Morava, ktorú zdobia dlhé lány viníc, levanduľové polia a stovky vínnych pivníc. Veľkej obľube sa medzi milovníkov nápoja kráľov teší najmä Mikulov a jeho okolie. Pozornosť si však zaslúži aj Vinárska oblasť Čechy, deliaca sa na Mělnickú a Litoměřickú vinársku oblasť. Hlavným mestom vína Čiech je Mělník, pýšiaci sa dlhoročnou tradíciou.

Za vínom a odpočinkom sa oplatí vycestovať napríklad do Maďarska, do kúpeľného mestečka Eger. Cez deň môžete relaxovať v liečebných prameňoch, večer potom objavovať krásy historického mesta a ochutnávať lahodné vína.