Pobyt s degustáciou vína

Užite si dovolenku všetkými zmyslami. Vyberte si pobyt s degustáciou a vydajte sa na miesta zaliate slnkom, kde na vás čaká iba pokoj, pohoda a idylická krajina posiata vinicami. Zamilujte sa do Moravy, objavte krásy Tokaja alebo vycestujte za hranice a spoznajte vinársku kultúru Európy.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Hotel Rustikal *** nás srdečne privítal na južnej Morave, ktorá je preslávená svojou priateľskou a veselou atmosférou. Skutočne to tak je a personál aj priestory hotela tento dojem len umocnili. Kvalitne sa tu najete, vyspíte a zaujímavé vyžitie v okolí nemá konca. Výborné čerstvé potraviny a nápoje sú samozrejmosťou. Súčasťou hotela je aj bowling a pivovar, takže nie je určený len na vinárske zájazdy, nájde sa tu skrátka niečo pre každého.”

Jozef Benovič
Jozef Benovič
Obchodný tím


Napriek tomu, že je malou vinárskou krajinou, pýši sa Slovensko bohatou históriou. Najstaršiu vinársku oblasť nájdete v juhozápadnej časti krajiny, na južných svahoch Malých Karpát. Avšak pokiaľ nechcete príliš cestovať, stačí sa vydať do Bratislavy. V hlavnom meste sa každoročne koná niekoľko slávností - Festival mladého vína, najrôznejšie hody aj niekoľko vinobraní.

Ako vyzerá vinárska kultúra za hranicami?

V Česku je pestovaním vína je neodmysliteľne spätá južná Morava, ktorú zdobia dlhé lány viníc, levanduľové polia a stovky vínnych pivníc. Veľkej obľube sa medzi milovníkov nápoja kráľov teší najmä Mikulov a jeho okolie. Pozornosť si však zaslúži aj Vinárska oblasť Čechy, deliaca sa na Mělnickú a Litoměřickú vinársku oblasť. Hlavným mestom vína Čiech je Mělník, pýšiaci sa dlhoročnou tradíciou.

Za vínom a odpočinkom sa oplatí vycestovať napríklad do Maďarska, do kúpeľného mestečka Eger. Cez deň môžete relaxovať v liečebných prameňoch, večer potom objavovať krásy historického mesta a ochutnávať lahodné vína.