Dovolenka v Kvarnerskom zálive

Kvarnerský záliv tvorí hlboká a široká zátoka medzi polostrovom Istria a pevninou Dalmácia. Záliv obmýva východné pobrežie Istrie zvané Kvarnerská riviéra. Nájdete tu okrem iného prímorské a klimatické kúpele Opatija, ktoré patria k najstarším a zároveň najlepším kúpeľným mestám v Chorvátsku. Pobrežie Dalmácie medzi mestami Rijeka a Karlobag nesie mnoho charakteristických rysov celej jadranskej oblasti: prudké vápencové pohoria zdvíhajúce sa od pobrežia smerom k vnútrozemiu, veľké množstvo ostrovov všetkých veľkostí, malebné háje píniových borovíc a samozrejme azúrovo modré a čisté more. Medzi najznámejšie ostrovy regiónu patrí Cres, Lošinj, Krk a Rab. Ostrovy Kvarneru sú jednými z posledných európskych útočísk vzácneho supa bielohlavého a pri troche šťastia tu uvidíte delfína skákavého.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli La Luna **** úplne prekonal moje očakávania v tom najlepšom zmysle. Hotel sa nachádza v najzelenšej časti ostrova Pag a všetky jeho priestory sú skvele udržiavané a dokonale čisté. V izbe s balkónom a výhľadom na more sme sa cítili ako doma a nič nám nechýbalo. Stravovanie vo forme all inclusive nemalo chybu - od rána do večera bol k dispozícii dostatok vynikajúceho jedla i pitia vrátane alkoholu. Hotel má krásnu pláž s ležadlami aj veľký vonkajší bazén, v dochádzkové vzdialenosti je navyše niekoľko pekných prírodných pláží. Miestom ako stvoreným na odpočinok je wellness so saunovým svetom, bazénom a vírivkou. Ostrov Pag je navyše miestom plným atraktívnych výletných cieľov, takže sa tam veľmi rada vraciam. Nabudúce pokojne znova do tohto hotela!”

Markéta Hedbábná
Markéta Hedbábná
Marketingový tím

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Kvarner je jednou z najatraktívnejších dovolenkových destinácií v Chorvátsku. Táto oblasť sa rozkladá na severovýchodnom pobreží Jadranského mora a zahŕňa niekoľko ostrovov, krásne mestá a dych vyrážajúce prírodné scenérie. Dovolenka na Kvarneri ponúka návštevníkom skvelé možnosti pre relaxáciu, aktívny odpočinok a objavovanie kultúrneho dedičstva.

Čo môžete vidieť a zažiť na dovolenke v Kvarnerskom zálive?

Jedným z najznámejších miest na Kvarneri je Opatija, ktorá je často nazývaná kráľovnou Jadranského mora. Toto elegantné letovisko sa pýši bohatou históriou a nádhernou architektúrou. Opatija je známa svojimi wellness hotelmi, promenádou Lungomare a krásnymi záhradami. Návštevníci si tu môžu užiť relaxáciu pri mori, prechádzky po promenáde a ochutnávku lahodnej chorvátskej kuchyne.

Ďalším významným mestom na Kvarneri je Rijeka, ktorá je nielen dôležitým prístavom, ale aj kultúrnym centrom. Mesto ponúka rôznorodú ponuku kultúrnych podujatí, múzeí, historických pamiatok a živého nočného života. Každoročne sa tu koná slávny karneval, ktorý priťahuje tisíce návštevníkov z celého sveta.

Kvarner je tiež známy svojimi malebnými ostrovmi, ako je napríklad Krk, Cres a Lošinj. Tieto ostrovy ponúkajú krásne pláže, turistické chodníky a pokojné prírodné scenérie. Ostrov Krk je prístupný po moste a je ideálny pre rodinnú dovolenku s množstvom rekreačných zariadení.

Dovolenka na Kvarneri ponúka návštevníkom kombináciu slnečných pláží, kultúry, prírodných krás a gastronomických pôžitkov. Je to ideálna destinácia pre tých, ktorí hľadajú rozmanité zážitky a odpočinok na pobreží Jadranského mora.