Kvarnerský záliv: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Ostrov KrkNajobľúbenejší výlet v lokalite

Krk patrí k najväčším chorvátskym ostrovom. Obľubu turistov z celého sveta si získal vďaka dlhým kamienkovým aj piesočným plážam. Najpreslávenejšia je pláž Vela v meste Baška v juhovýchodnej časti ostrova. Nájdete tu tiež zábavný park, pláž pre psy a veľa reštaurácií. Môžete sa sem samozrejme dopraviť loďou, ale jednou z množstva výhod Krku je, že je dostupný priamo z pevniny po Krčskom moste s dĺžkou 1,7 km. Okrem kúpania ponúka ostrov aj rozmanitú prírodu, nájdete tu husté lesy aj krasové jaskyne.

Viac informácií

Pláž ZrćeNajobľúbenejší výlet v lokalite

Pláž Zrće je bezpochyby najznámejším miestom na chorvátskom ostrove Pag. Ide o známu party destináciu a centrum zábavy pre mladých z celej Európy aj mimoeurópskych krajín. Aj preto býva označovaná ako „chorvátska Ibiza“, len výrazne lacnejšia.

Samotná pláž Zrće patrí medzi najkrajšie, najväčšie a rozhodne najupravenejšie na ostrove Pag a možno v celom Chorvátsku. Je pokrytá hladkými kamienkami, vstup do vody je mierny a more krištáľovo čisté. Pláž leží v prírodnom prostredí a pokojnej zátoke pomerne ďaleko od najbližších obcí, čo umožňuje dlhé party až do ranných hodín. Hoci je pláž krásna a svojim umiestnením sa zdá byť vhodná aj pre rodiny s deťmi, pamätajte, že hudba z klubov a diskoték tu hrá cez deň aj v noci. Na pokojný odpočinok pláž Zrće vhodná rozhodne nie je.

Vstup na samotnú pláž je zadarmo, rovnako ako služby prezliekární, spŕch a toaliet.

Viac informácií

Mapa tipov na výletcelkom13 tipov

Kvarnerský záliv: Tipy na výlet

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet