Aquaparky v Chorvátsku

Dlhé jadranské pobrežie láká všetkých milovníkov prírodného kúpania. Ak však dávate prednosť bazénom s vodnými atrakciami, tiež vám má Chorvátsko čo ponúknuť. Neďaleko morskej hladiny totiž objavíte hneď niekoľko parádnych aquaparkov, ktoré sú prísľubom nezabudnuteľnej letnej dovolenky.

Ktoré chorvátske aquaparky sú najlepšie?

Istralandia, Brtonigla

Istralandia sa nachádza asi 5 kilometrov od pobrežia medzi Umagom a Novigradom. Na 81 tisíc m² nájdete najrôznejšie typy bazénov, vrátane bazéna s umelými vlnami, ktorý je najväčší svojho druhu v Stredomorí. Tešiť sa môžete na pestrofarebné tobogany a šmykľavky s celkovou dĺžkou cez 1,2 km, na ktorých si užijú nekonečnú zábavu deti aj dospelí. Vodných atrakcií je tu viac než štyridsať, nadchnú vás vodné delá alebo potopená pirátska loď s preliezačkami.

Aquacolors, Poreč

Aquacolors v Poreči sa pýši rozlohou 100 000 m², a radí sa tak medzi jeden z najväčších aquaparkov v južnej Európe. Na obrej ploche je dostatok miesta pre každého, a tak sa tu ani v hlavnej sezóne nebudete mačkať s ostatnými návštevníkmi. Aquacolors ponúka množstvo bazénov, toboganov a šmykľaviek, ďalej veľkú divokú rieku, umelú jaskyňu a, samozrejme, aj množstvo zelených pláží na oddych.

Aquapark Dalmatia, Šibenik

Aquapark Dalmatia pri Šibeniku je oproti dvom predchádzajúcim zábavným parkom menší, avšak napriek tomu skrýva veľké množstvo atrakcií. Veľkým plusom je príjemné prostredie aquaparku. Leží v obklopení borovicového hája, ktorý vytvára príjemné prostredie aj dostatok chládku. Farebné šmykľavky a tobogany, umelo vytvorené skaly a obria dažďová pevnosť pôsobia ako vytrhnuté z dobrodružného filmu. Nuda vás tu teda rozhodne nečaká.

Medzi ďalšie skvelé aquaparky v Chorvátsku patrí Čikat Aqua Park pri mestečku Mali Lošinj s morskou vodou v bazénoch alebo Fun Park Biograd, ktorý je súčasťou zábavného parku s ruským kolom či horskou dráhou.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Kvarnerský záliv,

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet