Dovolenka v Salzbursku

Rakúske mesto Salzburg je rodiskom Mozarta a miestom, ktoré spája pamiatky UNESCO a panorámu Álp. Pri prehliadke mesta nevynechajte pevnosť Hohensalzburg a zámky Hellbrunn a Mirabell. Ak vás to po lekcii histórie bude ťahať na túru do hôr, nie je to žiadny problém.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Mesto Salzburg je doslova kultúrnym klenotom Európy. Práve v tomto meste v Rakúsku sa totiž narodil slávny skladateľ W. A. Mozart a každoročne sa tu koná viac ako 4 000 kultúrnych akcií. Navštívte slávne festivaly, oddajte sa nákupom v najobľúbenejšom nákupnom centre Rakúska alebo si len vychutnávajte atmosféru historického mesta - dovolenka v Salzburgu je na to ideálna.

Salzburg - mesto kultúry, hudby aj sledkého dezertu

Nech už mierite do Salzburgu za čímkoľvek, všadeprítomné historické pamiatky UNESCO a panoráma Álp v pozadí vás jednoducho uchváti. Vydajte sa sem napríklad na rodinnú dovolenku a spoznajte zámky Hellbrunn a Mirabell s prekrásnymi záhradami. Za prehliadku stojí tiež pevnosť Hohensalzburg a ďalších 40 pamätihodností a 50 galérii. Po celodennom behaní po pamiatkach nie je nič lepšie, ako sa posilniť výbornou miestnou kuchyňou. Po jedle si doprajte tiež dezert v podobe originálnych Mozartových gulí v Kaffee Fürst, kde boli vynájdené a dodnes ich tu pripravuje pra- pra- vnuk ich vynálezcu. S deťmi sa potom vydajte an návštevu Zoologickej záhrady.