Dovolenka v Salzbursku

Rakúske mesto Salzburg je rodiskom Mozarta a miestom, ktoré spája pamiatky UNESCO a panorámu Álp. Pri prehliadke mesta nevynechajte pevnosť Hohensalzburg a zámky Hellbrunn a Mirabell. Ak vás to po lekcii histórie bude ťahať na túru do hôr, nie je to žiadny problém.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.Mesto Salzburg je doslova kultúrnym klenotom Európy. Práve v tomto meste v Rakúsku sa totiž narodil slávny skladateľ W. A. Mozart a každoročne sa tu koná viac ako 4 000 kultúrnych akcií. Navštívte slávne festivaly, oddajte sa nákupom v najobľúbenejšom nákupnom centre Rakúska alebo si len vychutnávajte atmosféru historického mesta - dovolenka v Salzburgu je na to ideálna.

Salzburg - mesto kultúry, hudby aj sledkého dezertu

Nech už mierite do Salzburgu za čímkoľvek, všadeprítomné historické pamiatky UNESCO a panoráma Álp v pozadí vás jednoducho uchváti. Vydajte sa sem napríklad na rodinnú dovolenku a spoznajte zámky Hellbrunn a Mirabell s prekrásnymi záhradami. Za prehliadku stojí tiež pevnosť Hohensalzburg a ďalších 40 pamätihodností a 50 galérii. Po celodennom behaní po pamiatkach nie je nič lepšie, ako sa posilniť výbornou miestnou kuchyňou. Po jedle si doprajte tiež dezert v podobe originálnych Mozartových gulí v Kaffee Fürst, kde boli vynájdené a dodnes ich tu pripravuje pra- pra- vnuk ich vynálezcu. S deťmi sa potom vydajte an návštevu Zoologickej záhrady.