Dovolenka na 3 dni alebo víkend

Víkendové a trojdňové pobyty patria medzi tie najobľúbenejšie. Túži už vaše telo po oddychu či niečom novom, ale nechcete si brať v práci dovolenku, alebo chcete využiť len pár dní? Potom je pre vás tento pobyt ideálny.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt sme si veľmi užili. Personál hotela bol veľmi milý a ľahko sme sa dorozumeli anglicky. Všetko z balíčka nám sami hneď ponúkli. Izba bola čistá a pohodlná, a s balkónom. Najlepšia bola strava - na všetkom sme si veľmi pochutnali a jedla bolo toľko, že sme ho skoro ani nemohli všetko zjesť. Z balíčka sme využili hlavne zľavovú kartu SommerCard, vďaka ktorej sme mali na množstvo miest vstup zadarmo. A najväčší zážitok? Rozhodne vysokohorská cesta Grossglockener Hochalpenstrasse.”

Kristýna Kodrlová
Kristýna Kodrlová
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Solisko **** bol jedným slovom úžasný. Dostali sme všetko, čo pobytový balíček sľúbil. Pohodlné a do detailu starostlivo zariadené izby a vynikajúce jedlo v podobe raňajkového bufetu s bohatým výberom a chuťovo vyladené trojchodové večere. Dojem na nás urobilo aj skvele zariadené wellness. Hotel leží v nádhernom prostredí, priamo na brehu ikonického Štrbského plesa. Okrem nezameniteľnej atmosféry sa tak môže pochváliť aj ideálnou polohou na najrôznejšie výlety.”

Kristýna Kodrlová
Kristýna Kodrlová
Marketingový tím


Vydajte sa na víkend mimo domova! Načerpáte novú energiu, uvidíte a zažijete skvelé veci a určite aj ochutnáte mnoho dobrého jedla. Tri dni sú ideálne na kombináciu dobrodružstva, relaxácie aj objavovania histórie krajiny.

Zostanete doma na Slovensku?

Aj na Slovensku máme nespočetne nádherných miest, a to hovoríme o mestách s impozantnými pamätihodnosťami, alebo lokalitách s prírodnými krásami. Pokiaľ sa rozhodnete pre mesto, navštívte jeho hlavné atrakcie, ako sú múzeá, galérie, historické pamiatky a slávne pamiatky. Prechádzajte sa po starých štvrtiach, objavujte miestne trhy a ochutnávajte tunajšiu gastronómiu v reštauráciách a kaviarňach. Nezabudnite sa tiež pozrieť na ponuku kultúrnych akcií, ako sú koncerty, divadelné predstavenia alebo festivaly. Na víkend na Slovensku odporúčame napríklad Bratislavu alebo Piešťany.

Náš tip: Ubytujte sa blízko centra a budete mať na dosah ruky všetko, na čo si spomeniete.

Vydáte sa do okolitých štátov?

Za horami sa vydajte napríklad do Rakúska, za wellness zase do niektorého maďarského kúpeľného mesta, za kombináciou oboch napríklad do Poľska.

Pri plánovaní trojdňového pobytu je dôležité zvážiť všetky záujmy všetkých zúčastnených a rozložiť aktivity tak, aby ste mali dostatok času na všetko, na čo chcete – vrátane relaxácie a odpočinku. Využite na to napríklad naše články na blogu alebo Travelpediu plnú výletov.

Potrebujete nutne vypadnúť už tento víkend alebo hneď ten ďalší? Kryjeme vám chrbát aj v tomto prípade, preskúmajte kategórie pod odkazmi.

Pokiaľ vám len tri dni nestačia, pozrite sa na pobyty na 4 a viac dní. Ak, naopak, môžete vyraziť len na jednu noc, nehádžte flintu do žita a pozrite sa na úžasné „rýchlopobyty“ na 2 dni.