Pobyty na južnej Morave pre dvoch

Či už sa na južnú Moravu vydáte s partnerom, kamarátom alebo členom rodiny, čaká vás mnoho nezabudnuteľných zážitkov. Záleží len na vás, či dáte prednosť výletom v malebnej krajine plnej viníc a rozhľadní, objavovaniu kultúrnych pamiatok alebo si radšej oddýchnete vo wellness.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Hotel Hippoclub Lednice je prvý český hotel, ktorý sme na Travelkingu ponúkali, a preto bude vždy mojou srdcovou záležitosťou. Umiestnenie hotela je úplne dokonalé, z izby naozaj stačí prejsť pár krokov a ste v nádhernom lednickom parku.”

Tomáš Čmelík
Tomáš Čmelík
Spolumajiteľ Travelkingu
Overené Travelkingom

“Víkend v Znojme sme si naozaj užili. Zariadenie hotela aj izby je staršie, ale na dvojdňový pobyt to stačilo. Z izby sme mali krásny výhľad na divadlo a priľahlý park. Z polpenzie musíme pochváliť predovšetkým večere, kde sme si mohli hlavné jedlo vybrať z troch variantov. Ja môžem odporučiť napríklad bravčový rezeň, ktorý bol naozaj veľký, a veľmi som si na ňom pochutnala. V Znojme určite odporúčam návštevu podzemia a historického centra. My sme vyrazili aj do prírody, na Vyhliadku Kráľov stolec.”

Cindy Kapounková
Cindy Kapounková
Zákaznícka podpora


Na južnej Morave vás čakajú slnkom zaliate pláne, dlhé lány viníc, podmanivý folklór a predovšetkým množstvo vínnych pivníc, ktoré lákajú na posedenie pri poháriku znamenitého vína a domáceho pohostenia. Malebnú juhomoravskú krajinu si môžete pozrieť z mnohých rozhľadní. Vysoké hory tu síce nenájdete, na druhú stranu si tu však užijete príjemné výlety na bicykli v pohodovom tempe. Na južnej Morave navyše nájdete hneď dve pamiatky UNESCO - brniansku vilu Tugendhat a nádherný Lednicko-valtický areál. K tomu je súčasťou nehmotného kultúrneho dedičstva aj mužský ľudový tanec verbuňk a jazda kráľov. Vydajte sa na dovolenku na južnej Morave vo dvojici a spoznávajte jej rozmanité krásy spoločne.

Kam na pobyt na južnej Morave?

Keď sa povie južná Morava, väčšina z nás si ako prvé vybaví vínne pivnice. A nie je sa čomu diviť - vinárske pobyty sú skutočne špecialitou juhomoravských hotelov a rodinných penziónov. Počas nich sa môžete tešiť na riadenú degustáciu moravského vína priamo od vinárov, domáce pohostenie a častokrát aj na živú cimbalovú hudbu, ktorá Moravu tak preslávila.

A keď práve nebudete v pivnici, deň môžete stráviť poznávaním okolitých pamiatok. Juh Moravy je známy desiatkami kilometrov chodníkov a ciest s minimálnym prevýšením, a tak je táto lokalita perfektná aj na cyklovýlety. Niet divu, že mnoho ubytovacích zariadení vlastní úschovňu bicyklov alebo dokonca požičovňu bicyklov.

Či už dáte prednosť objavovaniu krás juhomoravských miest, ako je Znojmo, alebo dáte prednosť nádhernej prírode Národného parku Podyjí, určite oceníte, keď si večer budete môcť oddýchnuť vo wellness priamo v hoteli. Čistý juhomoravský vzduch, všadeprítomná pohoda a odpočinok v saune či vírivke sú tie správne ingrediencie na to, aby ste sa z pobytu vrátili ako znovuzrodený.