Pobyty na južnej Morave pre dvoch

Či už sa na južnú Moravu vydáte s partnerom, kamarátom alebo členom rodiny, čaká vás mnoho nezabudnuteľných zážitkov. Záleží len na vás, či dáte prednosť výletom v malebnej krajine plnej viníc a rozhľadní, objavovaniu kultúrnych pamiatok alebo si radšej oddýchnete vo wellness.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Hotel U Tří volů leží v nádhernej kopcovitej oblasti plnej pastvín, lúk, polí a lesov. Nalákať vás hotel môže nielen na veľký bazén so saunou, ale aj na modernú reštauráciu s terasou. Izby boli menšie, ale čisté a personál milý a ochotný. Ak by som mala vypichnúť to najlepšie, je to práve tunajšia pokojná lokalita - krásny Moravský kras, blízkosť mesta Boskovice či rozhľadňa Žernovník alebo zámok Lysice.”

Michaela Nallerová
Michaela Nallerová
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Výhodou pobytu v Hoteli Olberg *** je bez pochyby izba Superior s pohodlnou posteľou a klimatizáciou, ktorá príde v lete vhod. Veľmi sme si pochutnali na večeriach od šikovného kuchára. Navyše sa ubytovanie nachádza len 5 km od Moravského krasu, preslávených jaskýň a priepasti Macocha. K dispozícii je v ubytovaní aj pekné wellness s bazénom, vírivkou a saunou. Bohužiaľ nás počas pobytu z wellness vyhodili, kvôli chybne vykonanej rezervácii zo strany hotela, čo náš zážitok trochu pokazilo.”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tím


Na južnej Morave vás čakajú slnkom zaliate pláne, dlhé lány viníc, podmanivý folklór a predovšetkým množstvo vínnych pivníc, ktoré lákajú na posedenie pri poháriku znamenitého vína a domáceho pohostenia. Malebnú juhomoravskú krajinu si môžete pozrieť z mnohých rozhľadní. Vysoké hory tu síce nenájdete, na druhú stranu si tu však užijete príjemné výlety na bicykli v pohodovom tempe. Na južnej Morave navyše nájdete hneď dve pamiatky UNESCO - brniansku vilu Tugendhat a nádherný Lednicko-valtický areál. K tomu je súčasťou nehmotného kultúrneho dedičstva aj mužský ľudový tanec verbuňk a jazda kráľov. Vydajte sa na dovolenku na južnej Morave vo dvojici a spoznávajte jej rozmanité krásy spoločne.

Kam na pobyt na južnej Morave?

Keď sa povie južná Morava, väčšina z nás si ako prvé vybaví vínne pivnice. A nie je sa čomu diviť - vinárske pobyty sú skutočne špecialitou juhomoravských hotelov a rodinných penziónov. Počas nich sa môžete tešiť na riadenú degustáciu moravského vína priamo od vinárov, domáce pohostenie a častokrát aj na živú cimbalovú hudbu, ktorá Moravu tak preslávila.

A keď práve nebudete v pivnici, deň môžete stráviť poznávaním okolitých pamiatok. Juh Moravy je známy desiatkami kilometrov chodníkov a ciest s minimálnym prevýšením, a tak je táto lokalita perfektná aj na cyklovýlety. Niet divu, že mnoho ubytovacích zariadení vlastní úschovňu bicyklov alebo dokonca požičovňu bicyklov.

Či už dáte prednosť objavovaniu krás juhomoravských miest, ako je Znojmo, alebo dáte prednosť nádhernej prírode Národného parku Podyjí, určite oceníte, keď si večer budete môcť oddýchnuť vo wellness priamo v hoteli. Čistý juhomoravský vzduch, všadeprítomná pohoda a odpočinok v saune či vírivke sú tie správne ingrediencie na to, aby ste sa z pobytu vrátili ako znovuzrodený.