Dovolenka pri Máchovom jazere

Okolie Starých Splavov očarilo básnika a spisovateľa Karla Hynka Máchu, nechajte sa aj vy očariť malebnou krajinou. Máchovo jazero je ideálnym miestom na romantickú letnú dovolenku. Piesočnaté pláže, príjemné kúpanie a vodné atrakcie potešia rodiny s deťmi, páry aj seniorov. Vyberte si teda jedinečný pobyt pri Máchovom jazere a užite si čas lásky.

Načítavam ponuky...


Spoznajte krajinu, ktorú miloval básnik Karel Hynek Mácha. Malebná oblasť v okolí Doks a Starých Splavov romantického spisovateľa očarila natoľko, že sa sem vracal na prechádzky k tajomnému hradu Bezděz alebo k čarovnému Máchovmu jazeru. Nechajte sa vtiahnuť do atmosféry Máchovho kraja.

Máchovo jazero - ideálne miesto pre romantickú letnú a zimnú dovolenku

Kedysi Veľký rybník, dnes Máchovo jazero. Kedysi tichý kraj, dnes atraktívne miesto na letnú rekreáciu. Môžete si tu vychutnať piesočnaté pláže, kde si môžete užiť vodné atrakcie, občerstvenie alebo sa v letných mesiacoch plaviť výletným parníkom. Máchovo jazero je tiež známym centrom nočného života.

Najväčší rybník v Libereckom kraji, založený v roku 1366 Karlom IV., vytvára nádhernú scenériu. Je domovom vzácnych druhov vtákov, ktoré sa ukrývajú na Myších a Kachních ostrovoch uprostred vodnej hladiny. V lete si tu môžete vychutnať parádne kúpanie. O zábavu neprídete ani v zime, keď sa jazero zmení na raj korčuliarov. Vyskúšať si môžete aj špeciálne ľadové plachetnice, tzv. eisky.

Okolie Máchovho jazera vám ponúkne nekonečné možnosti aktivít. Do okolia sa môžete vybrať na výlety, či už na bicykli alebo pešo. Z obľúbených výletných cieľov stojí za zmienku Jarmilina skala, ktorú poznáte z Máchovho mája, skalná vyhliadka Králův stolec alebo Šroubený vrch. V zime sa môžete vydať na bežky a vychutnať si zasneženú krajinu v okolí jazera.