Víkend v južných Čechách

Vydajte sa na víkend do južných Čiech a spoznajte, čo tento malebný kus Česka ponúka. Krásna príroda, starobylé hrady, majestátne zámky aj pamiatky UNESCO – toho všetkého si počas víkendu v južných Čechách užijete dosýta!

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Ubytovanie v Hoteli Grand **** aj Český Krumlov nás nadchli natoľko, že sa nám nechcelo ani odchádzať domov. Poloha hotela priamo na námestí je ideálnym východiskovým bodom na prechádzky malebnými uličkami a na návštevu zámku. Do izby v depandancii nás doviedla veľmi milá pani recepčná. Výborné raňajky sme si vychutnávali v záhradke s výhľadom na historické námestie. Ako netradičnú prehliadku mesta odporúčame vyskúšať plavbu na plti. Ubytovanie aj návštevu Českého Krumlova všetkým vrelo odporúčame!”

Aneta Vybíralová
Aneta Vybíralová
Zákaznícka podpora
Overené Travelkingom

“Poloha hotela je výnimočná - a to priamo pod zámkom Hluboká nad Vltavou. Personál bol veľmi ochotný a robil všetko pre to, aby sme si pobyt maximálne užili. V priestrannej izbe nám nič nechýbalo a skvele sme si v nej oddýchli. Polpenzia bola vynikajúca, a dokonca sme sa z nej vždy najedli na celý deň. Ocenili sme tiež, že súčasťou balíčka boli vstupenky do třeboňských kúpeľov Aurora a miestnej zoo. Pokiaľ hľadáte perfektné miesto pre vašu dovolenku na juhu Čiech, odporúčam vám práve tento hotel.”

Jan Kratochvil
Jan Kratochvil
Obchodný tím


Južné Čechy patria k najkrajším kútom Česka a svojim návštevníkom majú naozaj čo ponúknuť. Prekrásna krajina plná jazier, lesov a kopcov je posiata starobylými hradmi, úchvatnými zámkami a historickými mestami. K tomu tu nájdete hneď dve pamiatky UNESCO. Južné Čechy sú skrátka ideálnou destináciou, kde stráviť víkend!

Kam na víkend v južných Čechách?

Južné Čechy ponúkajú nespočetne možností, ako stráviť dokonalý víkend. Pokiaľ milujete pamiatky a architektúru, odporúčame vám stráviť víkend v Českom Krumlove. V jeho krivolakých uličkách s domami s mnohostoročnou históriou si budete pripadať ako v rozprávke. Dominantou mesta je úchvatný hrad a zámok Český Krumlov, z ktorého jedinečnej vyhliadkovej veže uvidíte ďaleko do malebnej juhočeskej krajiny.

Preferujete skôr aktívnu dovolenku a máte radi pestré možnosti, čo počas víkendu podniknúť? Potom sa vyberte na pobyt k juhočeskej priehrade Lipno. Tá ponúka nielen skvelé podmienky na kúpanie a vodné športy, ale vedie okolo nej aj množstvo atraktívnych turistických trás a v zime si tu dokonca zalyžujete. Nad lipenskou hladinou sa na kopci Kramolín vypína Chodník v korunách stromov, ktorý je parádnym výletným cieľom po celý rok.

Pokiaľ si počas dovolenky chcete predovšetkým oddýchnuť a vyhľadávate tak skôr pokojnejšie lokality, vyberte si pobyt v niektorom z malebných juhočeských miest. V Tábore môžete obdivovať zdobené štíty meštianskych domov, pomník Jána Žižku z Trocnova aj gotickú radnicu a v Písku sa zase prejdete po najstaršom moste v Česku. Obe tieto nádherné juhočeské mestá vás okúzlia množstvom historických pamiatok aj príjemnou atmosférou, ktorých sa nebudete môcť nabažiť.