Víkend v južných Čechách

Vydajte sa na víkend do južných Čiech a spoznajte, čo tento malebný kus Česka ponúka. Krásna príroda, starobylé hrady, majestátne zámky aj pamiatky UNESCO – toho všetkého si počas víkendu v južných Čechách užijete dosýta!

Načítavam ponuky...


Južné Čechy patria k najkrajším kútom Česka a svojim návštevníkom majú naozaj čo ponúknuť. Prekrásna krajina plná jazier, lesov a kopcov je posiata starobylými hradmi, úchvatnými zámkami a historickými mestami. K tomu tu nájdete hneď dve pamiatky UNESCO. Južné Čechy sú skrátka ideálnou destináciou, kde stráviť víkend!

Kam na víkend v južných Čechách?

Južné Čechy ponúkajú nespočetne možností, ako stráviť dokonalý víkend. Pokiaľ milujete pamiatky a architektúru, odporúčame vám stráviť víkend v Českom Krumlove. V jeho krivolakých uličkách s domami s mnohostoročnou históriou si budete pripadať ako v rozprávke. Dominantou mesta je úchvatný hrad a zámok Český Krumlov, z ktorého jedinečnej vyhliadkovej veže uvidíte ďaleko do malebnej juhočeskej krajiny.

Preferujete skôr aktívnu dovolenku a máte radi pestré možnosti, čo počas víkendu podniknúť? Potom sa vyberte na pobyt k juhočeskej priehrade Lipno. Tá ponúka nielen skvelé podmienky na kúpanie a vodné športy, ale vedie okolo nej aj množstvo atraktívnych turistických trás a v zime si tu dokonca zalyžujete. Nad lipenskou hladinou sa na kopci Kramolín vypína Chodník v korunách stromov, ktorý je parádnym výletným cieľom po celý rok.

Pokiaľ si počas dovolenky chcete predovšetkým oddýchnuť a vyhľadávate tak skôr pokojnejšie lokality, vyberte si pobyt v niektorom z malebných juhočeských miest. V Tábore môžete obdivovať zdobené štíty meštianskych domov, pomník Jána Žižku z Trocnova aj gotickú radnicu a v Písku sa zase prejdete po najstaršom moste v Česku. Obe tieto nádherné juhočeské mestá vás okúzlia množstvom historických pamiatok aj príjemnou atmosférou, ktorých sa nebudete môcť nabažiť.