Pobyty v Jeseníkoch s polpenziou

Dovolenka v Jeseníkoch je skvelým nápadom v každom ročnom období. Počas teplých mesiacoch si tu užijete skvelé výlety a turistiku za vrcholmi pohoria Hrubý Jeseník, v zime sa zas nebudete vedieť nabažiť lyžovania na miestnych rodinných ski areáloch a spoznávania prírodných krás na bežkách. O dostatok energie sa postará strava formou polpenzie, ktorú v Jeseníkoch ponúka aj najviac ubytovacích zariadení.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Kamzík sme si naozaj užili. Na modernej recepcii nás privítali veľmi milé a usmievavé recepčné. Ubytovaní sme boli v izbe s balkónom a výhľadom na les. Relaxácia v saunách a vírivkách bola parádna. Musím vyzdvihnúť miestnu kuchyňu, pretože ako na raňajkách, tak aj večeriach sme si naozaj pochutnali. Z výletov odporúčame náučné chodníky Karlovou Studánkou a Velkú kotlinu.”

Elena Řepová
Elena Řepová
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Praděd Thamm je hotel s dlhou a zaujímavou históriou, ale zároveň zrekonštruovaný a moderný. Izba je vybavená všetkým, čo počas pobytu môžete potrebovať. Nechýba tu ani wellness centrum, nás najviac nadchla vírivka a relaxačná zóna. Sú tu 2 reštaurácie, bar, rumotéka a bowling. Nudiť sa teda rozhodne nebudete. Určite odporúčam vyskúšať degustáciu rumov. Raňajky boli klasické, ale večere priam fantastické - všetky jedlá boli vynikajúce. Z výletov odporúčam blízku Poštovní štolu a rašeliniská Rejvíz.”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tím


Radi by ste sa vydali na pobyt v Jeseníkoch vo dvojici či s celou rodinou, no tápete, akú formu stravy si v rámci pobytu zvoliť? Zabudnite na dlhé rozhodovanie a zvoľte výhodný pobyt s polpenziou - tento typ stravovania ponúka najviac ubytovacích zariadení, a tak budete mať takmer neobmedzený výber hotelov a penziónov v Jeseníkoch. Polpenzia v sebe skrýva aj ďaleko viac výhod. Aké? Čítajte ďalej!

Máte chuť na šumperský perkelt či Pradědovu hus? Vyrazte do Jeseníkov

Ak sa chystáte do CHKO Jeseníky na dovolenku plnú turistiky, načerpať sily z výdatných raňajok je nesmierne dôležité. Preto si zarezervujte pobyt s polpenziou a ráno si privstaňte na poriadne raňajky. Pokiaľ to personál hotela dovolí, z raňajok si zabaľte tiež desiatu - tú počas stúpania na najvyššiu tunajšiu horu Praděd (1 491 m n. m.) či počas výletu do Karlovej Studánky či k zámku Kolštejn určite oceníte. Chýbajúci obed vo vašom hoteli nemusí byť vôbec problémom - práve naopak. Nebudete časovo obmedzený a môžete si tak naplánovať pokojne aj celodenný výlet či lyžovačku. Večeru si potom vychutnáte znovu vo vašom hoteli či penzióne - príjemnou bodkou za dňom plným zážitkov tak môžu byť napríklad miestne špeciality.

Do Jeseníkov sa okrem turistiky a lyžovania cestuje taktiež kvôli odpočinku. Nielen, že sa oblasť vďaka hustým lesom môže popýšiť najčistejším vzduchom v Európe, ale nachádzajú sa tu tiež známe Priessnitzove kúpele. Kúpele vznikli už v roku 1822 ako prvý vodoliečebný ústav na svete. Dodnes si tu môžete dopriať zdraviu prospešné procedúry, alebo sa sem vydajte len za obdivovaním architektonických krás kúpeľov. Kúpeľníctvo a relaxácia vo vode sa v Jeseníkoch teší skvelej povesti, a tak tu môžete naraziť aj na množstvo wellness hotelov. Vyberte si wellness pobyt v Jeseníkoch v jednom z nich a užívajte si odpočinok v relaxačnom bazéne či vo vírivke trebárs aj každý deň pobytu.