Pobyty v Jeseníkoch s polpenziou

Dovolenka v Jeseníkoch je skvelým nápadom v každom ročnom období. Počas teplých mesiacoch si tu užijete skvelé výlety a turistiku za vrcholmi pohoria Hrubý Jeseník, v zime sa zas nebudete vedieť nabažiť lyžovania na miestnych rodinných ski areáloch a spoznávania prírodných krás na bežkách. O dostatok energie sa postará strava formou polpenzie, ktorú v Jeseníkoch ponúka aj najviac ubytovacích zariadení.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Garni Kolštejn musím len vychváliť - personál bol pozorný a vždy nápomocný, izba bola krásne upravená a na jedle v reštaurácii sme si pochutili tak, ako už dávno nie. Oddych v parádnom wellness centre s niekoľkými druhmi sáun nám skvele padol - nabudúce si určite doprajeme aj saunové rituály. Výhodou hotela je jeho skvelá poloha v centre obce Branná, takže je ideálnym východiskovým bodom na turistické trasy v okolí.”

Eva Prcínová
Eva Prcínová
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Pobyt sme si skutočne užili. Hotel sa nachádza na krásnom mieste - výhľady z okien do krajiny boli úžasné. Izba bola priestranná, čistá, dokonca aj s gaučom a televíziou, čo skvele poslúžilo večernému odpočinku. Každé ráno sme sa tešili na vynikajúce raňajky, zvlášť na koláče. V okolí hotela je veľa miest, ktoré stojí za to vidieť, a od preskúmavania nás neodradilo ani daždivé počasie. Odporúčame hlavne prechádzku k liečivým jesenickým prameňom.”

Alex Bendová
Alex Bendová
Marketingový tím


Radi by ste sa vydali na pobyt v Jeseníkoch vo dvojici či s celou rodinou, no tápete, akú formu stravy si v rámci pobytu zvoliť? Zabudnite na dlhé rozhodovanie a zvoľte výhodný pobyt s polpenziou - tento typ stravovania ponúka najviac ubytovacích zariadení, a tak budete mať takmer neobmedzený výber hotelov a penziónov v Jeseníkoch. Polpenzia v sebe skrýva aj ďaleko viac výhod. Aké? Čítajte ďalej!

Máte chuť na šumperský perkelt či Pradědovu hus? Vyrazte do Jeseníkov

Ak sa chystáte do CHKO Jeseníky na dovolenku plnú turistiky, načerpať sily z výdatných raňajok je nesmierne dôležité. Preto si zarezervujte pobyt s polpenziou a ráno si privstaňte na poriadne raňajky. Pokiaľ to personál hotela dovolí, z raňajok si zabaľte tiež desiatu - tú počas stúpania na najvyššiu tunajšiu horu Praděd (1 491 m n. m.) či počas výletu do Karlovej Studánky či k zámku Kolštejn určite oceníte. Chýbajúci obed vo vašom hoteli nemusí byť vôbec problémom - práve naopak. Nebudete časovo obmedzený a môžete si tak naplánovať pokojne aj celodenný výlet či lyžovačku. Večeru si potom vychutnáte znovu vo vašom hoteli či penzióne - príjemnou bodkou za dňom plným zážitkov tak môžu byť napríklad miestne špeciality.

Do Jeseníkov sa okrem turistiky a lyžovania cestuje taktiež kvôli odpočinku. Nielen, že sa oblasť vďaka hustým lesom môže popýšiť najčistejším vzduchom v Európe, ale nachádzajú sa tu tiež známe Priessnitzove kúpele. Kúpele vznikli už v roku 1822 ako prvý vodoliečebný ústav na svete. Dodnes si tu môžete dopriať zdraviu prospešné procedúry, alebo sa sem vydajte len za obdivovaním architektonických krás kúpeľov. Kúpeľníctvo a relaxácia vo vode sa v Jeseníkoch teší skvelej povesti, a tak tu môžete naraziť aj na množstvo wellness hotelov. Vyberte si wellness pobyt v Jeseníkoch v jednom z nich a užívajte si odpočinok v relaxačnom bazéne či vo vírivke trebárs aj každý deň pobytu.