Pobyty v Českom raji s deťmi

Túžite po rodinnej dovolenke ako v rozprávke? Vydajte sa na pobyt v Českom raji s deťmi. Užívajte si spoločne prekrásnu krajinu so skalnými mestami, romantickými údoliami, vyhliadkami, hradmi i zámkami. Pripadať si tu budete skrátka rozprávkovo!

Načítavam ponuky...


O mimoriadnom prírodnom bohatstve Českého raja svedčí fakt, že tu bola v roku 1955 vyhlásená vôbec prvá chránená krajinná oblasť na českom území. V oblasti na strednom toku rieky Jizery narazíte na úchvatné skalné mestá, hrady, zámky aj malebné stavby ľudovej architektúry.

Najväčším lákadlom Českého raja sú skalné mestá, najmä Prachovské skaly neďaleko Jičína, Hruboskalské skalné mesto, Besedické skaly alebo Příhrazské skaly so zvyškami skalného hradu Drábské světničky. Nájdete tu aj rozprávkové mesto Jičín, so skvelým zázemím a pestrou ponukou aktivít pre deti. Dominantou a symbolom krásnej krajiny je ikonická zrúcanina hradu Trosky, navštíviť môžete aj hrad Kost, hrad Zvířetice či zámky Sychrov a Dětenice. Skrátka a dobre nudiť sa tu nebudú malí ani veľkí, a tak je Český raj perfektnou destináciou pre dovolenku s deťmi.

Skalné mestá Českého raja nie sú tie jediné, ktoré sa v Česku oplatí navštíviť. Objavte to naj z Česka a prečítajte si v našom článku, kam ešte môžete vyraziť za krásami vytvorenými z kameňa.