Dovolenka v Českom raji

Krásne výhľady, skalné mestá s roklinami i množstvo hradov a zámkov. Spoznajte krásy Českého raja s príjemným ubytovaním. Obdivovať môžete napríklad skalné mesto Prachovské skaly, hrad Trosky alebo vychýrenú Zlatú cestu.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Na prehliadku úchvatných skalných miest, roklín a hradov sa vydajte sa do jednej z najkrajších oblastí Česka - do Českého raja. Nájdete ho v severných Čechách, kde sa rozprestiera na rozlohe až 181 km². Celá oblasť je priam prešpikovaná turistickými trasami a cyklotrasami vedúcich pomedzi úchvatné skalné ihly a popod skalné brány. Odporúčame vám preto zarezervovať si v Českom raji pobyt na niekoľko dní - jeden deň vám totiž na výlet po jeho krásach rozhodne stačiť nebude.

Kam sa vydať na turistiku v Českom raji?

Turisticky najobľúbenejšou lokalitou Českého raja sú Prachovské skaly, kde pieskovce najrôznejších tvarov tvoria skalné mesto s úchvatnými vyhliadkovými plošinami priamo na skalách. Za návštevu stojí tiež hrad Trosky, kde sa natáčala napríklad rozprávka Princ a Večernica. Ak máte chuť na poriadnu túru a chcete spoznať Český raj skutočne v jeho celej kráse, vyberte sa na prechod po takzvanej Zlatej ceste Českého raja. Tá sa pýši úctyhodnou dĺžkou 119 km a prevedie vás okolo stredovekých hradov, skál, rozhľadní aj kopcov Českého raja. Pokiaľ sa vám ale nechce šliapať celé hodiny, nezúfajte - na Zlatú cestu sa dá kedykoľvek napojiť a absolvovať len časť trasy.

Po turistike nie je nič lepšie, ako si dopriať poriadnu dávku zaslúženého oddychu. Odpočiňte si napríklad vo vírivke alebo sa zohrejte v saune - oboje môžete nájsť vo wellness centre priamo vo vašom ubytovaní. Pokiaľ si okrem poriadneho odpočinku vo wellness potrpíte aj na výbornú stravu a skvelé služby, vyberte si pobyt s označením „Osobne overené“. To značí, že pobyt osobne overil člen tímu Travelking a hostia sa sem radi vracajú.