Český raj: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Český raj je romantický región na strednom toku rieky Jizery. Rozmanité krásy prírody sa tu snúbia s historickými pamiatkami. Doslova na každom rohu sa nachádzajú skaly od osamelo ležiacich balvanov a skál po rozľahlé skalné mestá s vysokými štíhlymi vežami. Okrem najznámejších Prachovských skál, ktoré sú zaradené medzi Geopark UNESCO, sú tu aj ďalšie zaujímavé miesta. Obľúbenými cieľmi turistov sú zrúcanina hradu Drábské světničky s krásnymi výhľadmi do okolia či Hruboskalské skalné mesto s arborétom Bukovina, ktoré leží medzi hradom Valdštejn a zámkom Hrubá Skála. V nádhernej prírode Českého raja sa vyskytuje mnoho ohrozených druhov živočíchov i rastlín.

JičínNajobľúbenejší výlet v lokalite

Dominantou Jičína je 52 m vysoká Valdická brána, mesto samotné je potom bránou do Českého raja, ktorý patrí k najobľúbenejším turistickým lokalitám Česka. Výlet do Jičína je vhodný pre rodiny s deťmi, keďže ide o domov obľúbeného rozprávkového lúpežníka Rumcajsa. Každý rok sa tu koná festival Jičín - mesto rozprávky, navštíviť môžete tiež Rumcajsov chodník alebo múzeum hry a interaktívnu galériu Rumcajsov svet Radka Pilaře.

Viac informácií

Prachovské skalyNajobľúbenejší výlet v lokalite

Jedným z najzaujímavejších útvarov v Českom raji sú nepochybne Prachovské skaly, ktoré tvoria malé pieskovcové skalné mesto. Veľkým turistickým lákadlom sú náhorné plošiny na jednotlivých skalách, z ktorých si môžete vychutnať dychberúce výhľady na celý Český raj. Oblasť Prachovských skál je tiež útočiskom pre vzácne živočíchy. Ak budete mať šťastie, môžete tu natrafiť na výry, netopiere alebo rôzne druhy ďatlov.

Viac informácií

Český raj: Tipy na výlet

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Osobne overené: Recenzia pobytu s privátnym wellness v Penzióne Solid Spa Superior ****

Osobne overené: Recenzia pobytu s privátnym wellness v Penzióne Solid Spa Superior ****

  • OSOBNE OVERENÉ
  • 24. 1. 2024

Vydajte sa spolu so Zuzkou, členkou nášho Travelking tímu, do Českého raja. Konkrétne do Penziónu Solid Spa Superior ****. Aká bola cesta, ubytovanie, wellness a strava? A aké výletné ciele by ste si nemali nechať ujsť? To všetko sa dozviete.

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet