Dovolenka s deťmi v Česku

Premýšľate, kam s deťmi na dovolenku? V Česku máte nespočetne možností, kam vyraziť s celou rodinou a užiť si príjemné chvíle. Krásna príroda, hrady a zámky, vodné plochy a nevšedné zážitky - to všetko získate bez toho, aby ste cestovali ďaleko. Krásnych miest je neúrekom, záleží len na vás, kde s rodinou zakotvíte.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Hotel Hippoclub Lednice je prvý český hotel, ktorý sme na Travelkingu ponúkali, a preto bude vždy mojou srdcovou záležitosťou. Umiestnenie hotela je úplne dokonalé, z izby naozaj stačí prejsť pár krokov a ste v nádhernom lednickom parku.”

Tomáš Čmelík
Tomáš Čmelík
Spolumajiteľ Travelkingu
Overené Travelkingom

“Krásne a štýlové ubytovanie umiestnené priamo pri hlavnej promenáde kúsok od prameňa Vřídlo. Dostal som izbu s krásnym výhľadom na divadlo a okolité hotely, čo bolo príjemné spestrenie. Navyše je odtiaľ všade blízko – do divadla, do kúpeľov, všetko je skvele dostupné. A milý personál vám ochotne poradí, čo v okolí určite nesmiete minúť, takže si tu určite užijete aj dlhšie pobyty.”

Jozef Benovič
Jozef Benovič
Obchodný tím


Česko vám môže ponúknuť mnoho neopakovateľných zážitkov. Prírodné aj kultúrne krásy tu máte ako na dlani, vyraziť preto môžete, kamkoľvek sa vám zapáči. Každý si tu nájde to svoje. Nedáte dopustiť na aktívnu dovolenku? Potom si vyberte pobyt v horách. Či už v lete, alebo v zime si tu užijete veľa zábavy a doprajete svojmu telu dostatok pohybu. Chcete si na dovolenke oddýchnuť? Potom si urobte výlet do kraja viníc alebo využite jeden z úžasných wellness pobytov z našej ponuky.

Aktívna dovolenka s deťmi v Česku, krajine nekonečných možností

O atraktívne lokality na trávenie rodinnej dovolenky v Česku nie je núdza. Obľúbenou destináciou sú hory, napríklad Krkonoše, Šumava alebo Jeseníky. Vo všetkých tuzemských pohoriach na vás čakajú príležitosti ako na aktívnu, tak aj odpočinkovú dovolenku. Vyberte si k tomu príjemné ubytovanie napríklad z osobne overených pobytov.

V lete môžete kombinovať horské výstupy s relaxom vo wellness. K tomu ako bonus dostanete nádherné výhľady na zvlnenú krajinu a výbornú gastronómiu. V zime si zase dosýta užijete zimné športy, na bežkárskych tratiach i známych zjazdovkách, kde nájdete aj detské vleky a skúsených inštruktorov.

S deťmi môžete vyraziť objavovať, kam vedú české cyklotrasy. Prechádzať sa môžete až po 40 tisíc kilometrov cyklistických tratí, ktoré vedú do všetkých možných smerov. Najviac si šliapanie do pedálov užijete v južných Čechách, v kraji, ktorý v počte cyklotrás jednoznačne vedie. Radosť vám pritom urobí aj krásne okolie, ktorým budete prechádzať, a množstvo turistických cieľov.

Hurá s deťmi na hrady a zámky

Program pre deti je pripravený aj na hradoch a zámkoch. Vedeli ste, že v Česku ich nájdete neuveriteľných 461? Zamieriť za nimi môžete do Prahy a okolia, na Kokořínsko či Křivoklátsko alebo na južnú Moravu. Hlavne počas sezóny sa na hradoch konajú kultúrne podujatia, ako sú trhy, divadlá alebo rytierske súboje. Nudiť sa tak určite nebudete.

Medzi najkrajšie hrady a zámky patrí Lednicko-Valtický areál, Hluboká nad Vltavou, Karlštejn alebo Kromeříž. Dozviete sa tu niečo zaujímavé z histórie, prezriete si stánky s remeselnou výrobou a zamestnáte deti strieľaním z luku alebo v tvorivých dielničkách.

Česko je skrátka na dovolenku s deťmi ako stvorené. Mnohé pobyty z našej sú s dieťaťom zadarmo a ich súčasťou je aj detský kútik.