Dovolenka na Božom Dare

Načerpajte sily v krásnej prírode pri pobyte na Božom Dare, jednom z ikonických miest v Krušných horách. Malé mestečko s mnohými reštauráciami a kaviarňami leží v blízkosti mnohých prírodných zaujímavostí pod Klínovcom. Objavte najvyššie položené mesto v strednej Európe, kde sa zapáčilo aj samotnému Ježiškovi.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Dovolenka na Božom Dare vám prinesie veľa skvelých zážitkov vďaka jedinečnej prírode v okolí, mnohým turistickým atrakciám aj aktívnemu vyžitiu. V lete sa sem vydajte za turistikou, v zime na bežky alebo za poriadnou lyžovačkou. Lepšie miesto na rodinnú dovolenku len tak nenájdete.

Ježiškovo mesto vám dá ten najlepší darček – skvelý pobyt v prírode

Boží Dar je ideálnym východiskovým bodom do krajiny Krušných hôr, odkiaľ vedú mnohé náučné chodníky. Tým najvýznamnejším je Náučný chodník Božídarské rašeliniská, ktoré vás prevedie rovnomennou prírodnou rezerváciou po drevených chodníčkoch medzi kvitnúcimi vresoviskami a voňavými borovicami. Odtiaľ môžete pokračovať na Náučným chodníkom Blatenská priekopa, ktorá vám predstaví unikátne technické dielo.

Za výhľadmi sa vydajte na Klínovec, najvyšší vrchol Krušných hôr, alebo Božiu vyhliadku so zaujímavou konštrukciou. Neďaleko nájdete aj Hornú Blatnú s rozhľadňou na Blatenskom vrchu a bývalými cínovými baňami.

Pokiaľ na pobyt vyrážate s deťmi, vypravte sa na populárnu Ježiškovu cestu s úlohami. Na výber máte celý (12,9 km) alebo skrátený (5,6 km) okruh. Nezabudnite si v infocentre kúpiť Ježiškov zápisník a po zdolaní trasy sa vrátiť pre pečiatku a darček pre deti. Cez Vianoce tu funguje Ježiškova pošta, v ktorej vám list označia špeciálnou pečiatkou.

Zima na Božom Dare vám prinesie aj mnoho zážitkov. Okolo mesta sa udržuje asi 120 kilometrov bežkárskych tratí s rôznou náročnosťou, zabehnúť si odtiaľto môžete až na slávnu Krušnohorskú magistrálu. Región praje aj lyžiarom, športová zábava vás čaká napríklad v Ski areáli Klínovec alebo Boží Dar. Vyberte si preto pobytu blízko zjazdovky, nech to k vleku nemáte ďaleko.