Dovolenka v Západopomoranskom vojvodstve

Nádherné piesočnaté pláže pod útesmi, tyrkysová voda, tehlové majáky a romantické móla – to všetko a ešte oveľa viac na vás čaká počas dovolenky v Západopomoranskom vojvodstve. Vďaka veľkému kultúrnemu a prírodnému bohatstvu je jedným z najnavštevovanejších regiónov Poľska. Brehy obmýva Baltské more a jeho územie je domovom známeho Wolinského parku a tiež letovísk Świnoujście a Kołobrzeg.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“V Hoteli Victoria sme strávili príjemný a odpočinkový pobyt. Personál hotela bol veľmi milý a ochotne nám všetko vysvetlil. Izba bola dostačujúca a príjemným prekvapením bol veľký balkón. Najviac sme boli nadšení z wellness centra. Do sauny sme sa chodili zohriať po kúpaní v osviežujúcich vodách Baltu. Odporúčame navštíviť piesočnú pláž kúsok od hotela, vyskúšať kúpanie v Baltskom mori a zájsť do susedného mesta Kolobreh.”

Aneta Kotrlová
Aneta Kotrlová
Zákaznícka podpora


Za krásnymi plážami nemusíte jazdiť iba na juh. Objavte krásy severozápadu Poľska počas dovolenky v Západopomoranskom vojvodstve a spoznajte našich susedov o trochu lepšie, budete milo prekvapení! Územie tohto regiónu je posiate malebnými prímorskými a kúpeľnými letoviskami, a tiež krásnou krajinou.

Pekné miesta, ktoré stoja za návštevu

  • Trzęsacz: Na prvý pohľad nenápadná dedinka skrýva niekoľko krásnych, fotogenických zákutí, ako napríklad zrúcaninu kostola pri pláži, pri ktorej je počas leta zriadené kúpalisko so všemožným zázemím. Milovníkov vodných športov určite poteší, že pobrežie dediny je ideálnym miestom na kitesurfing alebo windsurfing.

  • Kołobrzeg: Obľúbené prímorské letovisko je skvelým miestom pre rodinnú dovolenku s deťmi alebo wellness pobyt s polovičkou, Kołobrzeg je totiž tiež známym kúpeľným strediskom, ktoré zdobí niekoľko nádherných pamiatok, ako bazilika Nanebovzatia Panny Márie, promenáda Wydmowa a dominanta mesta - tehlový maják.

  • Świnoujście: Toto mesto sa rozlieha na 44 ostrovoch, avšak obývané sú iba 3 – Uznojem, Wolin a Karsibór. Kúpeľné letovisko sa pýši najväčším počtom slnečných dní v Poľsku a je tiež známe vďaka kúpeľníctvu. Liečebné pramene tu využívajú už od 19. storočia. Vo Świnoujście sa taktiež nachádza mnoho pekných stavieb, napríklad najvyšší maják v Poľsku, a tiež niekoľko pevností – Gerhardova, pevnosť Anioła a Zachodni.

  • Wolinský národný park: Celé územie ostrova Wolin pokrýva Wolinský národný park. Pri prechádzkach chráneným územím vás očaria pláže s pieskovými útesmi a omámi vás vôňa borovíc a mora. Ostrov obýva orol morský, ktorý je tiež symbolom parku, zubry, jelene, ale aj dravce.