Dovolenka s deťmi v Poľsku

Poľsko býva u turistov často podceňované. Krajina našich severných susedov vám pritom môže ponúknuť všetko, na čo si spomeniete. Chýbať vám tu nebudú prírodné klenoty, čriepky histórie ani príležitosti na odpočinok. A dovolenka v Poľsku s deťmi? To je skvelá voľba, ktorú nebudete ľutovať.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“V Hoteli Victoria sme strávili príjemný a odpočinkový pobyt. Personál hotela bol veľmi milý a ochotne nám všetko vysvetlil. Izba bola dostačujúca a príjemným prekvapením bol veľký balkón. Najviac sme boli nadšení z wellness centra. Do sauny sme sa chodili zohriať po kúpaní v osviežujúcich vodách Baltu. Odporúčame navštíviť piesočnú pláž kúsok od hotela, vyskúšať kúpanie v Baltskom mori a zájsť do susedného mesta Kolobreh.”

Aneta Kotrlová
Aneta Kotrlová
Zákaznícka podpora
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Spa Medical Dwór Elizy *** sme si rodinou veľmi užili. Obrovskou výhodou je poloha hotela - len 19 km od hraníc s Českom, a navyše sa nachádza v krásnom prostredí. Izba s prístelkou poskytovala dostatok priestoru pre troch hostí. Mali sme z nej výhľad do kúpeľného parku, kam sme veľmi radi chodili na prechádzky. Raňajky aj večere podávané v modernej reštaurácii mali formu chutného a bohatého bufetu. Každý z nás si tak pri raňajkách aj večeri doprial podľa vlastnej chuti a všetci sme boli nadmieru spokojní.”

Zuzana Košnerová
Zuzana Košnerová
Zákaznícka podpora


Poľsko je krajinou plnou prekvapení, ktoré stojí za to odhaliť. Vyrazte sem na rodinnú dovolenku a užívajte si neskutočné možnosti, ktoré Poľsko ponúka. Užijete si tu spoločné chvíle naplnené radosťou a šťastím, že ste všetci pohromade. Krásna poľská príroda i bohatá kultúra vám navyše zaistia nádherné zážitky, ktoré vás budú hriať pri srdci ešte dlho po odchode. Kam ale v Poľsku s deťmi vyraziť?

Do poľských hôr za zážitkami v lete aj v zime

Poľsko sa nezdá, ale snovú dovolenku v prírode si tu užijete na maximum. Hranice republiky lemujú vysoké pohoria, ako Tatry alebo Karpaty. Naplánovať si tu môžete výlety k tatranským plesom, ukrytým vodopádom, do tajomných skál alebo hlbokých lesov. Prechádzky úchvatnou krajinou si užijete aj v poľskom Národnom parku Stolové hory. A keď sa budete prechádzať poľskou časťou Krkonôš, Orlických hôr alebo Beskýd, budete si tu pripadať skoro ako v raji.

O zábavu tu nebude núdza ani v zime, poľské lyžiarske strediská sú pripravené na vaše zimné radovánky. Príjemné lyžovanie si užijete napríklad v poľských Beskydách alebo Krkonošiach. Na svoje si tu prídu aj milovníci bežeckého lyžovania. Páčiť sa tu bude aj deťom, o ktoré bude postarané na zjazdovkách pre najmenších. O vaše pohodlie tu bude postarané, vybrať si môžete z pobytov s polopenziou alebo plnou penziou.

S deťmi za históriou i romantikou do poľských miest

Najväčším lákadlom sú v Poľsku historické mestá, ktoré dávajú návštevníkom nahliadnuť do tajov minulosti. Bohatú históriu pripomínajú hrady a zámky, kostoly, pamätníky i múzeá často venované pamiatke obetiam druhej svetovej vojny a holokaustu. Za kultúrou môžete vyraziť do Varšavy, Krakova alebo Vroclavu. Okrem spoznávania minulosti si tu užijete aj romantickú atmosféru v uličkách a výbornú gastronómiu.

Ochudobnení nebudete ani o odpočinok, a to vďaka špičkovým wellness pobytom, ktorých je v Poľsku požehnane. Medzi obľúbené poľské kúpele patria Kudowa-Zdrój, Ladek-Zdrój alebo Polanica-Zdrój. Výhodou je, že za relaxom nemusíte ďaleko, tieto kúpeľné areály sa totiž nachádzajú blízko hraníc s Českom. Na dovolenke s deťmi v Poľsku ale nesmiete vynechať návštevu aquaparku, tie sú totiž v Poľsku naozajstným zážitkom.

Skvelú atmosféru si užijete aj v mestečkách pri Baltskom mori, kde na vás čaká príjemné kúpanie, množstvo atrakcií pre deti a výborné jedlo.