Dovolenka s deťmi v Poľsku

Poľsko býva u turistov často podceňované. Krajina našich severných susedov vám pritom môže ponúknuť všetko, na čo si spomeniete. Chýbať vám tu nebudú prírodné klenoty, čriepky histórie ani príležitosti na odpočinok. A dovolenka v Poľsku s deťmi? To je skvelá voľba, ktorú nebudete ľutovať.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Už keď sme prichádzali, nadchlo nás nádherné prostredie, v ktorom je hotel umiestnený. Potešila nás veľká izba v modernom dizajne a tiež parádne wellness centrum s bazénom. Plus dávam aj za výbornú polpenziu - vždy bolo z čoho vyberať a všetko, čo sme skúsili, nám chutilo.”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Krásny horský hotel, dostali sme veľkú a štýlovo vybavenú izbu. Z vírivky je krásny výhľad na okolité pohorie s Giewontom. Kuchyňu tu majú veľmi kvalitnú, s veľkým výberom pri raňajkách aj večeri a opäť s krásnymi výhľadmi cez veľké okná do prírody. Plus možnosť raňajkovať na terase, to bolo skvelé. Milovníkom hôr odporúčam vyraziť na vrchol Wielki Giewont s nadmorskou výšku 1895 m.”

Nikola Průdková
Nikola Průdková
Finančný tím


Poľsko je krajinou plnou prekvapení, ktoré stojí za to odhaliť. Vyrazte sem na rodinnú dovolenku a užívajte si neskutočné možnosti, ktoré Poľsko ponúka. Užijete si tu spoločné chvíle naplnené radosťou a šťastím, že ste všetci pohromade. Krásna poľská príroda i bohatá kultúra vám navyše zaistia nádherné zážitky, ktoré vás budú hriať pri srdci ešte dlho po odchode. Kam ale v Poľsku s deťmi vyraziť?

Do poľských hôr za zážitkami v lete aj v zime

Poľsko sa nezdá, ale snovú dovolenku v prírode si tu užijete na maximum. Hranice republiky lemujú vysoké pohoria, ako Tatry alebo Karpaty. Naplánovať si tu môžete výlety k tatranským plesom, ukrytým vodopádom, do tajomných skál alebo hlbokých lesov. Prechádzky úchvatnou krajinou si užijete aj v poľskom Národnom parku Stolové hory. A keď sa budete prechádzať poľskou časťou Krkonôš, Orlických hôr alebo Beskýd, budete si tu pripadať skoro ako v raji.

O zábavu tu nebude núdza ani v zime, poľské lyžiarske strediská sú pripravené na vaše zimné radovánky. Príjemné lyžovanie si užijete napríklad v poľských Beskydách alebo Krkonošiach. Na svoje si tu prídu aj milovníci bežeckého lyžovania. Páčiť sa tu bude aj deťom, o ktoré bude postarané na zjazdovkách pre najmenších. O vaše pohodlie tu bude postarané, vybrať si môžete z pobytov s polopenziou alebo plnou penziou.

S deťmi za históriou i romantikou do poľských miest

Najväčším lákadlom sú v Poľsku historické mestá, ktoré dávajú návštevníkom nahliadnuť do tajov minulosti. Bohatú históriu pripomínajú hrady a zámky, kostoly, pamätníky i múzeá často venované pamiatke obetiam druhej svetovej vojny a holokaustu. Za kultúrou môžete vyraziť do Varšavy, Krakova alebo Vroclavu. Okrem spoznávania minulosti si tu užijete aj romantickú atmosféru v uličkách a výbornú gastronómiu.

Ochudobnení nebudete ani o odpočinok, a to vďaka špičkovým wellness pobytom, ktorých je v Poľsku požehnane. Medzi obľúbené poľské kúpele patria Kudowa-Zdrój, Ladek-Zdrój alebo Polanica-Zdrój. Výhodou je, že za relaxom nemusíte ďaleko, tieto kúpeľné areály sa totiž nachádzajú blízko hraníc s Českom. Na dovolenke s deťmi v Poľsku ale nesmiete vynechať návštevu aquaparku, tie sú totiž v Poľsku naozajstným zážitkom.

Skvelú atmosféru si užijete aj v mestečkách pri Baltskom mori, kde na vás čaká príjemné kúpanie, množstvo atrakcií pre deti a výborné jedlo.