Dovolenka s deťmi v Poľsku

Poľsko býva u turistov často podceňované. Krajina našich severných susedov vám pritom môže ponúknuť všetko, na čo si spomeniete. Chýbať vám tu nebudú prírodné klenoty, čriepky histórie ani príležitosti na odpočinok. A dovolenka v Poľsku s deťmi? To je skvelá voľba, ktorú nebudete ľutovať.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Swing **** pre mňa bol prvou, ale iste nie poslednou návštevou Krakova. Celý víkend sme si skutočne užili. Môžeme pochváliť čisté, vkusne zariadené a hlavne klimatizované izby, rovnako ako celkovo pekné interiéry hotela. Raňajky boli bohaté a pestré, z ponuky si pravdepodobne vyberie každý. Hotel môžem odporučiť ako párom, tak najmä rodinám s deťmi, pre ktoré bude susediaci aquapark skutočným rajom na zemi. ”

Eliška Srncová
Eliška Srncová
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Na návštevu Krakova sme sa už dlho tešili a stálo to za to. Po príchode do izby nás prekvapila jej veľkosť - bola obrovská, a pritom útulná. Raňajky boli parádne, bohaté a na výber bolo snáď zo všetkého, čo človeku napadne. Večere boli taká klasika, ktorá uspokojí každého. Za návštevu rozhodne stojí hrad Wawel, a potom Soľná baňa Wieliczka. Mesto nás veľmi prekvapilo, všetko bolo krásne a čisté. Ani za tri dni sme v Krakove nestihli všetko a určite sa ešte vrátime.”

Michal Šoffa
Michal Šoffa
Obchodný tím


Poľsko je krajinou plnou prekvapení, ktoré stojí za to odhaliť. Vyrazte sem na rodinnú dovolenku a užívajte si neskutočné možnosti, ktoré Poľsko ponúka. Užijete si tu spoločné chvíle naplnené radosťou a šťastím, že ste všetci pohromade. Krásna poľská príroda i bohatá kultúra vám navyše zaistia nádherné zážitky, ktoré vás budú hriať pri srdci ešte dlho po odchode. Kam ale v Poľsku s deťmi vyraziť?

Do poľských hôr za zážitkami v lete aj v zime

Poľsko sa nezdá, ale snovú dovolenku v prírode si tu užijete na maximum. Hranice republiky lemujú vysoké pohoria, ako Tatry alebo Karpaty. Naplánovať si tu môžete výlety k tatranským plesom, ukrytým vodopádom, do tajomných skál alebo hlbokých lesov. Prechádzky úchvatnou krajinou si užijete aj v poľskom Národnom parku Stolové hory. A keď sa budete prechádzať poľskou časťou Krkonôš, Orlických hôr alebo Beskýd, budete si tu pripadať skoro ako v raji.

O zábavu tu nebude núdza ani v zime, poľské lyžiarske strediská sú pripravené na vaše zimné radovánky. Príjemné lyžovanie si užijete napríklad v poľských Beskydách alebo Krkonošiach. Na svoje si tu prídu aj milovníci bežeckého lyžovania. Páčiť sa tu bude aj deťom, o ktoré bude postarané na zjazdovkách pre najmenších. O vaše pohodlie tu bude postarané, vybrať si môžete z pobytov s polopenziou alebo plnou penziou.

S deťmi za históriou i romantikou do poľských miest

Najväčším lákadlom sú v Poľsku historické mestá, ktoré dávajú návštevníkom nahliadnuť do tajov minulosti. Bohatú históriu pripomínajú hrady a zámky, kostoly, pamätníky i múzeá často venované pamiatke obetiam druhej svetovej vojny a holokaustu. Za kultúrou môžete vyraziť do Varšavy, Krakova alebo Vroclavu. Okrem spoznávania minulosti si tu užijete aj romantickú atmosféru v uličkách a výbornú gastronómiu.

Ochudobnení nebudete ani o odpočinok, a to vďaka špičkovým wellness pobytom, ktorých je v Poľsku požehnane. Medzi obľúbené poľské kúpele patria Kudowa-Zdrój, Ladek-Zdrój alebo Polanica-Zdrój. Výhodou je, že za relaxom nemusíte ďaleko, tieto kúpeľné areály sa totiž nachádzajú blízko hraníc s Českom. Na dovolenke s deťmi v Poľsku ale nesmiete vynechať návštevu aquaparku, tie sú totiž v Poľsku naozajstným zážitkom.

Skvelú atmosféru si užijete aj v mestečkách pri Baltskom mori, kde na vás čaká príjemné kúpanie, množstvo atrakcií pre deti a výborné jedlo.