Dovolenka v Kołobrzegu

Cesta za obľúbenými prímorskými strediskami nevedie iba na juh. Užite si zaujímavú dovolenku v Kołobrzegu, najväčšom poľskom letovisku. Mestečko sa rozlieha na pobreží Baltského mora a postupne sa stáva čoraz obľúbenejšou destináciou. Tešte sa na dlhé piesočné pláže, štýlové plážové ležadlá a krásnu architektúru.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Kołobrzeg sa nachádza v západnom Pomoransku a spolu s mestami Gdansk, Sopot, Gdyňa alebo Hel patrí medzi najobľúbenejšie prímorské destinácie. Pohodlne sa do mesta dostanete autom, hromadnou dopravou, ale aj lietadlom. Najbližšie letisko sa nachádza v Štetíne, ktorý je od Kołobrzegu vzdialený približne 80 km. Počas dovolenky v Kołobrzegu na vás nečakajú iba radovánky na pláži, mesto je tiež známym kúpeľným strediskom s bohatou históriou.

Čo si v Kołobrzegu nesmiete nechať ujsť

V lete sa vydajte na krásne piesočnaté pláže, tá centrálna patrí medzi veľmi obľúbené výletné ciele turistov, ale aj Poliakov. Pláže zdobia drevené vlnolamy, a ak sa vydáte na východ, môžete si na leňošenie prenajať klasické ležadlá v štýle 30. a 40. rokov. Vo východnej časti sa taktiež nachádza nádherná promenáda Wydmowa. Pláže Kołobrzegu sú domovom mnohých skvostov. Medzi najkrajšie stavby v okolí patrí tehlový maják, romantické mólo alebo bazilika Nanebovzatia Panny Márie.

Kołobrzeg je mesto s pestrou históriou, o ktorej rozpráva Múzeum mesta Kołobrzeg. Milovníci vojenskej tematiky by si nemali nechať ujsť múzeum armády. Tých najmenších návštevníkov potom poteší čas strávený v 6D múzeu s multimediálnymi atrakciami. A, samozrejme, nezabudnite navštíviť niektorý z kúpeľných domov, alebo sa ubytujte v niektorom z wellness hotelov.