Dovolenka v Gdansku

Pobrežie Baltského mora skrýva mnoho pokladov, jedným z nich je obľúbené prístavné mestečko Gdansk. Táto poľská pýcha je skvelou destináciou na aktívnu aj odpočinkovú dovolenku pri mori. Jeho brehy obmýva rovnomenný záliv a okrem veľkého prístavu ponúka aj krásne centrum, pekné pamiatky aj atrakcie pre deti.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Gdansk patrí medzi najstaršie poľské mestá a zároveň je najznámejší z trojice miest nazývajúcich sa Trojmestie, ktorú tvorí spolu s mestami Sopot a Gdyňa. Veľkomesto tiež zohralo dôležitú úlohu v novodobých dejinách. Na malom polostrove Westerplatte, ktorý leží pri Gdansku, začala 1. septembra 1939 druhá svetová vojna. Pri pobyte v Gdansku môžete okrem histórie objavovať aj iné zaujímavosti.

Pekné pláže a pamiatky, ktoré by ste mali navštíviť

Kúpanie si v Baltskom mori si najviac užijete počas letných mesiacov. Medzi najobľúbenejšie pláže patrí tá v mestskej štvrti Brzezno. Je priestranná a ľahko dostupná hromadnou dopravou. Nachádza sa pri móle, lemujú ju urastené stromy a jej severná časť nadväzuje na najväčší park v Gdansku, park Ronalda Reagana.

V Gdansku sa nachádza niekoľko nádherných pamiatok, napríklad gotická Mariánska bazilika s nevšednou architektúrou, ktorá vo vnútri skrýva gdanský orloj. Za návštevu stojí tiež radnica so zvonkohrou, ktorá na poludnie hrá Ódu na radosť. Dobrú kávu a skvelé jedlo si možno vychutnať spolu s výhľadom na farebné domčeky v hlavnom centre, teda na Dlhom trhu, v ktorého srdci stojí Neptúnova fontána zo 17. storočia. Najmenších návštevníkov potom poteší zoo s levmi, hrochmi, nosorožcami a ďalšími ohrozenými zvieratami. Vašu pozornosť si zaslúži aj Múzeum druhej svetovej vojny.