Dovolenka v Toruni

Toruň je jedným z najstarších a najviac zachovalých poľských miest, odkazy dejín tu preto stretnete na každom kroku. Okrem pekných pamiatok je mesto známe výrobou medových perníkov a narodením mysliteľa Mikuláša Kopernika. Počas dovolenky v Toruni na vás čaká mnoho zaujímavých výletných cieľov.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?



Toruň sa nachádza 3 hodiny jazdy autom od Varšavy, 2 od Gdansku. Mesto tak môžete navštíviť počas ciest po Poľsku, avšak aby ste spoznali všetky jeho krásy, vyhraďte si naň aspoň víkend. Vďaka pestrej minulosti aj súčasnosti mesta sa totiž počas pobytu v Toruni rozhodne nudiť nebudete.

Čo si v Toruni nesmiete nechať ujsť?

Mesto si aj cez krvavé vojny zachovalo stredoveký šarm. Rozsiahle historické centrum zdobia krásne meštianske domy a tehlové stavby. Všetkým budovám ale dominuje Staromestská radnica, pred ktorou stojí socha slávneho torunského rodáka, astronóma Mikuláša Kopernika.

Tomuto známemu mysliteľovi sú venované aj ďalšie atrakcie - Kopernikov dom na Kopernikovej ulici. Ten slúži ako múzeum, v ktorom je možné vidieť zbierku predmetov a dozvedieť sa zaujímavé informácie o živote mešťanov v stredoveku.

Malí aj veľkí si určite užijú návštevu planetária, v ktorom sa vďaka audiovizuálnej show ocitnú uprostred hviezdnej hmloviny alebo pristanú na Mesiaci. Jazýčky poteší múzeum perníka v budove zo 16. storočia, kde je možné upiecť si a nazdobiť vlastné lahodné medové perníčky.