Dovolenka v Mazovskom vojvodstve

Mazovské vojvodstvo je tým najväčším vojvodstvom v Poľsku, pretína ho rieka Visla a vďaka skvelej dopravnej sieti je skutočne ľahko dostupné zo všetkých kútov. Jeho hlavným mestom je Varšava, ale na objavovanie je toho oveľa viac – krásny národný park, rodné mesto slávneho hudobného skladateľa Fryderyka Chopina, alebo dych vyrážajúce zámky a hrady. Tak čo, ktorý pobyt v Mazovskom vojvodstve si vyberiete?

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Objavte krásy zabudnutého Poľska skôr ako ostatní. Spoznajte poľskú kultúru, folklór, prírodu, a tiež ochutnajte skvelé tradičné pokrmy. Či už sa počas pobytu v Mazovskom vojvodstve rozhodnete vyraziť do Varšavy alebo iných miest či prírody, určite nebudete ľutovať.

Najkrajšie miesta Mazovského vojvodstva, ktoré stoja za návštevu

Neďaleko Varšavy leží Kampinoský národný park, ktorý je unikátny tým, že sa nachádza v tesnej blízkosti hlavného mesta. Rozlieha sa v praúdolí rieky Visly a jeho územie pokrývajú piesočné duny, borovicové lesy, ale aj močiare. Park je domovom mnohých vzácnych živočíchov, ako sú losy, bobry a rysy. Okrem pešej turistiky si tu užijete jazdu na koni, cykloturistiku, ale aj lyžovanie.

Blízko Varšavy (60 km) leží tiež rodné mesto významného skladateľa a klaviristu Fryderyka Chopina, Żelazowa Wola. Pokiaľ vás zaujíma viac o živote a práci hudobníka, navštívte múzeum Fryderyka Chopina (Narodowy Instytut Fryderyka Chopin).

Varšava, ako hlavné mesto Poľska, ponúka nespočet možností trávenia voľného času, na svoje si tak príde naozaj každý. Počas návštevy metropoly si nezabudnite prezrieť nádherný palác Łazienki, Kráľovský hrad, Staré mesto, Múzeum poľských Židov alebo monumentálny Palác kultúry a vedy.

Cestujete s deťmi? Pozrite sa na ponuku pobytov, ktoré sú ušité na mieru pre nezabudnuteľnú rodinnú dovolenku.

Túžite po relaxácii? Wellness pobyty v Poľsku sú často spojené s horskou turistikou alebo s prechádzkami historickými mestami – skvele si tak odpočinie nielen vaše telo, ale aj myseľ.