Dovolenka v Lužických horách

Spoznajte turistami doposiaľ neobjavený kraj na severe Čiech, ktorý vás pozýva na prechádzky panenskou prírodou. Lužické hory a ich podhorie ukrývajú mnoho zaujímavých miest, ktoré spoločne objavíte či už so svojou polovičkou, celou rodinou alebo priateľmi. Vyberte si pobyt v Lužických horách a navštívte Panskú skálu, Luž alebo tradičné sklárne.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Kto by nepoznal legendárnu Panskú skálu z rozprávky Pyšná princezná? Tento významný geologický útvar je jedným zo symbolov Lužických hôr, ktoré sa rozprestierajú na severe Čiech pri hraniciach s Nemeckom. Tento trochu zabudnutý región vám však ponúkne mnoho ďalších prírodných divov, kopcov s prekrásnymi výhľadmi aj turistickými atrakciami. Vďaka pobytu v Lužických horách to navyše nebudete mať ďaleko ani do Českého Švajčiarska.

Pobyt v Lužických horách vás pozýva do rozprávkovej krajiny

Skalné úkazy, dych vyrážajúce vyhliadky a spomienky na sklársku tradíciu. V krásnej prírode severu Čiech vás čaká mnoho rôznorodých zážitkov, ktoré zabavia celú rodinu. Nadšení budú hlavne tí, ktorí radi zdolávajú kopce. Obľúbeným výletným cieľom je najvyššia hora Luž s rozhľadňou a známou reštauráciou pod vrcholom. Rovnako tak lákajú milovníkov výhľadov aj vrcholy Jedlová a Klíč alebo vyhliadka Popova skála.

Afrika je odtiaľ síce na míle ďaleko, napriek tomu v Lužických horách stretnete stádo bielych slonov. Nenechajte sa ale pomýliť, ide o skalné útvary pri Jítrave zvané Biele kamene, ktoré svojím tvarom pripomínajú zvieracích velikánov. O kúsok ďalej vás čaká zámok Lemberk, ktorý poznáte napríklad z rozprávky Tajomstvo starej bambitky alebo Čert vie prečo. Za históriou ďalej pokračujte na hrad Grabštejn alebo skalný hrad Sloup.

A aký pobyt si v Lužických horách vybrať? V lete siahnite po pobytoch pri vode, nech si s celou rodinou užijete bezstarostné chvíľky v prírode. Ak cestujete vo dvojici, potešia vás romantické pobyty s wellness, vďaka ktorému si po návrate z výletov skvele oddýchnete. Iste oceníte ubytovanie so stravou v cene, či už siahnete po raňajkách alebo rovno polpenzii, tak nebudete ľutovať.