Kúpeľné pobyty v Jáchymove

Za pobyt v Jáchymove vám zdravie tisíckrát poďakuje! Toto malé krušnohorské mestečko je preslávené svojimi radónovými kúpeľmi, ktoré sú nielenže najstaršie na svete, ale dodnes patria medzi najúčinnejšie vôbec. Vyberte sa sem na ozdravnú dovolenku a objavte mnoho historických aj prírodných krás tohto atraktívneho regiónu. Tak kam vyrazíte?

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Písal sa rok 1906, keď boli v malom mestečku Jáchymov, známemu pre skoršiu ťažbu striebra, založené jedny z najunikátnejších kúpeľov sveta. Zdravotné ťažkosti najrôznejšieho druhu sa tu liečia radónovou vodou a priamym ožarovaním, pričom tento spôsob liečby patrí medzi najúčinnejšie v Európe. Svetovému významu Jáchymova pridáva aj fakt, že práve v uránovej rude z miestnych baní objavila Marie Curie-Sklodowská prvok rádium.

Za liečbou aj zážitkami do najstarších radónových kúpeľov sveta

Centrum mesta Jáchymov má typickú kúpeľnú atmosféru. Nájdete tu niekoľko kúpeľných domov, hotelov a víl na čele s Aquacentrum Agricola, najstaršou kúpeľnou budovou v meste a zároveň jediným celoročným aquaparkom v Krušných horách. Kúpeľný pobyt v Jáchymove prospeje nielen vášmu fyzickému zdraviu, prechádzky v kúpeľnom parku a okolitej prírode vám navyše prinesú aj psychickú pohodu.

Jáchymov je preslávený aj dlhou ťažobnou históriou. Koniec koncov mesto vzniklo v 16. storočí práve vďaka nálezu striebra, ku ktorému sa neskôr pridala aj ťažba niklu, bizmutu a uránovej rudy. Dnes si v meste prezriete dávne bane, konkrétne Štôlňu č. 1, štôlňu Astoria alebo sa vydáte po náučnom radónovom chodníku. S deťmi sa zase vydajte do Údolia mlynčekov, kde na malom potôčiku pracuje vyše 60 rôznych vodných mlynčekov.

Ďalšou výhodou Jáchymova je jeho poloha v srdci Krušných hôr, vďaka ktorej majú kúpeľní hostia možnosť objaviť krásy tohto jedinečného kraja. Vydajte sa do neďalekého Božieho Daru s Ježiškovou poštou a Božídarským rašeliniskom, zdolajte Klínovec či Plešivec a spoznávajte okolitú krajinu na bicykli nebo peši. V zime si užijete lyžovačku alebo výlety na bežkách.