Dovolenka v kúpeľoch Gyula

Kúpeľné mestečko Gyula sa rozlieha na juhovýchode Maďarska, pozdĺž hranice s Rumunskom, vďaka čomu získalo prezývku brána do Transylvánie. Návštevníkov očarí peknými udržiavanými ulicami, ktoré zdobí bohatá kvetinová výsadba, mnoho sôch a najrôznejšie umelecké inštalácie spolu s klasicistickými domčekmi. A ešte jedna zaujímavosť - práve tu sa vyrába originálna čabajská klobása. Dovolenka v meste Gyula tak nebude iba pastvou pre oči, na svoje si prídu aj milovníci dobrých jedál.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Rodisko čabajky je ľahko dostupné autom aj vlakom. Ak hľadáte pobyt v Gyule, je dobré si ho rezervovať s dostatočným predstihom, čo platí najmä v sezóne alebo počas konania festivalov. Turisti mesto navštevujú prevažne kvôli termálnym kúpeľom, ktoré ponúkajú širokú škálu wellness procedúr, ale aj zábavu pre najmenších návštevníkov. Relaxáciu si tu teda môžete užiť vo dvojici, ale aj s deťmi.

Atrakcie, ktoré si nesmiete nechať ujsť

Čabajka je neoddeliteľnou súčasťou maďarskej kuchyne, rovnako ako paprika a kyslá smotana. A práve v meste Gyula sa vyrába a expeduje slávna originálna čabajská klobása do celého sveta. Milovníci údenín by si tak nemali nechať ujsť návštevu múzea klobásy – tešiť sa môžete na zaujímavú prehliadku, ktorá je okorenená ochutnávkou ikonickej pochúťky. Za pokladmi maďarskej kuchyne je možné vyraziť aj do centra mesta, zastávka v reštaurácii s tradičnou kuchyňou by rozhodne na vašom zozname nemala chýbať.

Dominantou mesta je hrad Gyula. Veľká gotická pevnosť patrí spolu s hradmi Eger a Szigetvár medzi najlepšie zachované v krajine. Hrad mal v minulosti mnoho využití. Slúžil ako pivovar, pálenica, archív alebo väzenie. Dnes je v jeho priestoroch umiestnené múzeum predstavujúce bohatú minulosť krásneho mesta.

Veľkej obľube sa teší aj Storočná cukráreň z roku 1840, ktorá sídli v krásnej secesnej budove. Okrem prehliadky, ktorá predstavuje um cukrárskeho remesla sa môžete tešiť na veľký výber zákuskov.