Dovolenka v južných Čechách pre dvoch

Južné Čechy majú čo ponúknuť každému návštevníkovi! Prekrásna krajina s mnohými kultúrnymi pamiatkami, starobylé mestá i pestré možnosti voľnočasového vyžitia robia z južných Čiech ideálnu destináciu na dovolenku vo dvojici.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Ubytovanie v Hoteli Grand **** aj Český Krumlov nás nadchli natoľko, že sa nám nechcelo ani odchádzať domov. Poloha hotela priamo na námestí je ideálnym východiskovým bodom na prechádzky malebnými uličkami a na návštevu zámku. Do izby v depandancii nás doviedla veľmi milá pani recepčná. Výborné raňajky sme si vychutnávali v záhradke s výhľadom na historické námestie. Ako netradičnú prehliadku mesta odporúčame vyskúšať plavbu na plti. Ubytovanie aj návštevu Českého Krumlova všetkým vrelo odporúčame!”

Aneta Kotrlová
Aneta Kotrlová
Zákaznícka podpora


Či už sa chystáte na romantický pobyt, za oddychom, turistikou alebo za pamiatkami, v južných Čechách si užijete perfektnú dovolenku. Prekrásna juhočeská príroda je plná rybníkov, borovicových lesov i rozsiahlych rašelinísk, ktoré môžete objavovať pri výletoch po stovkách kilometrov turistických trás. Milovníkov histórie a architektúry zase ohromí množstvo hradov, rozprávkových zámkov a so stredovekými pamiatkami. V južných Čechách dokonca dve pamiatky UNESCO – hrad a zámok v Českom Krumlove a unikátnu dedinku Holašovice so stavbami v štýle sedliackeho baroka. Na svoje si prídu aj športoví nadšenci, ktorí môžu vyberať z bohatej ponuky aktivít od jari do zimy.

Kam na pobyt v južných Čechách pre dvoch?

Pokiaľ túžite po troške romantiky, vydajte sa s partnerom do Českého Krumlova. Táto perla juhočeských miest je plná prekrásnych uličiek a zákutí. Dominantou mesta je rozsiahly hrad a zámok s ikonickou vyhliadkovou vežou, z ktorej uvidíte celé malebné mesto ako na dlani. Okrem toho nájdete v Českom Krumlove tiež množstvo zaujímavých múzeí i skvelých reštaurácií s juhočeskými špecialitami.

Patríte s vaším spolucestovateľom medzi aktívnych jedincov a nudiť sa na dovolenke nechcete ani sekundu? Potom je pre vás ideálnou voľbou ubytovanie v okolí priehrady Lipno. Okolo priehrady vedie okružná trasa, ktorou si môžete prejsť na bicykli alebo na korčuliach. Možnosti výletov na rozvetvenej sieti turistických trás sú tu veľmi bohaté. Vypravte sa napríklad na Vítkov hrádok – najvyššie položenú zrúcaninu hradu v Česku.

Nech už sú vaše predstavy o ideálnej dovolenke akékoľvek, určite oceníte, pokiaľ bude súčasťou hotela wellness, kde si po dni strávenom objavovaním krás južných Čiech parádne oddýchnete.