Dovolenka v letovisku Ankaran

Letovisko Ankaran nájdete v najsevernejšej časti slovinského pobrežia, kúsok od hraníc s Talianskom. Vďaka svojej polohe má príjemnú klímu počas celého roka – v lete tu nepanujú úmorné horúčavy a zima býva mierna. Ankaran láka na dlhoročnú tradíciu kúpeľníctva, dlhé piesočné pláže, pokoj a krásnu prírodu. Vyberte si pobyt v Ankarane a doprajte si pohodovú dovolenku pri Jadranskom mori.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Malé letovisko Ankaran sa nachádza na rovnomennom polostrove, kúsok od talianskych hraníc, necelých 5 kilometrov od mesta Mugia. Na polostrove celoročne panuje veľmi príjemná klíma, ktorá sa spolu s ďalšími aspektmi zaslúžila o rozvoj turizmu a kúpeľníctva v meste. Stredisko patrí medzi pokojnejšie, takže je ideálne pre rodiny s deťmi, ale aj tých, ktorí nevyhľadávajú rušné strediská. Hoci v Ankare panuje pohoda, nudiť sa tu rozhodne nebudete.

Ankaran ponúka vyžitie počas celého roka

  • Mestečko Ankaran sa rozlieha pri regionálnom parku Debeli rtič, ktorý je skvelým miestom na príjemné prechádzky.
  • Pobrežie sa pýši krásnymi piesočnými plážami so skvelým zázemím, ako sú bary, reštaurácie aj záchranná služba. Okrem piesočných pláží, môžete naraziť aj na kamienkové a skalnaté.
  • Pokiaľ preferujete prírodné kúpanie, vydajte sa na pláž Debeli rtič. Ak cestujete za morom s domácim miláčikom, určite vás poteší, že na túto pláž môžete vziať chlpáča so sebou. Navyše je tu krásny výhľad a za pekného počasia môžete uvidieť aj najvyššiu horu Slovinska, Triglav.
  • Ak sa zaujímate o históriu, navštívte kláštor sv. Mikuláša, pamätník druhej svetovej vojny alebo archeologické náleziská z rímskych čias.
  • Keď sa nabažíte pokoja, navštívte aj neďaleké rušnejšie letoviská. Blízko leží obľúbený Koper, Izola aj krásny Piran.