Dovolenka v meste Koper

Máte radi malebné prístavné mestečká bez davov turistov? Tak to sa vám bude dovolenka v meste Koper páčiť. Celé Slovinské pobrežie má benátsky šarm, rovnako ako toto prímorské mestečko. Okrem pláží láka na krásnu krajinu, tradičnú kuchyňu a známe horolezecké strediská.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Hotel leží kúsok od centra Ostrihomu a je ľahko dostupný. Po príchode nás privítal milý personál a dostali sme izbu, ktorá vyzerala ako na fotkách, čistá a s krásnym výhľadom na Dunaj a baziliku. Jedlo bolo skvelé, veľký výber a bolo ho veľa. Kúpele boli obrovské, plné zážitkových bazénov a tiež sáun vo wellness svete. Deti si užili veľa zábavy v bazénoch aj s ostatnými deťmi v detskom kútiku. A že sa nám tu páčilo, dokazuje aj otázka mojej dcéry: „Tatino, vrátime sa sem ešte?“”

Szabolcs Laza
Szabolcs Laza
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Už som navštívil množstvo hotelov a musím povedať, že som bol príjemne prekvapený vybavením a servisom, ktoré Resort Park Inn ponúka. Vynikajúce bolo aj all inclusive – raňajky, obedy, večere i olovrant boli naozaj chutné a s bohatým výberom. Veľkým plusom bola aj neobmedzená konzumácia nápojov. S kúpeľmi je hotel prepojený chodbou, takže si môžete užívať kúpanie v bazénoch, vrátiť sa na jedlo do hotela a zase sa ísť kúpať. Môj tip znie, vydajte sa sem vo všedné dni, kedy je v Sárvári aj v kúpeľoch menej ľudí.”

Szabolcs Laza
Szabolcs Laza
Obchodný tím


Koper, jedno z najstarších miest v Slovinsku, leží v západnej časti na pobreží Jadranského mora, iba 5 km od hraníc s Talianskom. Územie krajiny bolo dlho pod nadvládou Talianov, a tak sa slovinské pobrežie pýši niekoľkými stavbami s benátskou architektúrou a rýdzo talianskymi námestiami.

Zaujímavé miesta, ktoré stojí za to vidieť

Krásne historické centrum skrýva hlavné námestie, ktoré je už po dlhé stáročia centrom všetkého diania. Najvýznamnejšou pamiatkou Koperu je benátsko-gotický Pretoriánsky palác. Naľavo od neho stojí Katedrála Nanebovzatia Panny Márie, ktorej zvonica slúži ako vyhliadková veža, z ktorej sa vám naskytne krásny výhľad na pobrežie aj okolitú krajinu. Kúzlo stredovekého námestia si najlepšie užijete so šálkou horúceho nápoja. Na prízemí paláca Loggia nájdete prvú kaviareň v meste Koper, svoje dvere hosťom otvorila v roku 1848.

Keď sa nabažíte krás Koperu, vydajte sa do okolia. Neďaleko ležia populárne letoviská Piran a Portorož. Vyznávači aktívnej dovolenky by si nemali nechať ujsť výlet po cyklotrase Parenzana, ktorá sa tiahne po bývalej železničnej trati.

A kde si zaplávate? Možností je hneď niekoľko, vodné radovánky si môžete zadarmo užiť napríklad na mestskej kamienkovej pláži. Nechýba tu klasické zázemie v podobe toaliet, spŕch, šatní, ani ihrisko pre deti. Pobrežie lemuje niekoľko hotelov so súkromnými plážami, bazénmi a aquaparkmi, za vstup na ne si však priplatíte.

Náš tip: Túžite po romantickom pobyte vo dvojici alebo chcete zažiť dovolenku s celou rodinou? V našej ponuke nájdete balíčky, ktoré sú pripravené špeciálne pre páry a pre výletníkov s deťmi.