Dovolenka v Portoroži

Viete, ktoré slovinské letovisko sa pýši najkrajšími a najdlhšími piesočnými plážami? Mesto ruží, Portorož. Ako už ste asi uhádli, túto prezývku si Portorož vyslúžil vďaka tomu, že sa tu vo veľkom pestujú tieto kráľovné kvetín, ruže tu navyše zdobia aj krásne udržiavané mestské parky. To ale nie je jediné, čím sa obľúbená letná destinácia môže chváliť. Vyberte si svoju dovolenku v Portoroži a objavte všetky jej krásy.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Hotel leží kúsok od centra Ostrihomu a je ľahko dostupný. Po príchode nás privítal milý personál a dostali sme izbu, ktorá vyzerala ako na fotkách, čistá a s krásnym výhľadom na Dunaj a baziliku. Jedlo bolo skvelé, veľký výber a bolo ho veľa. Kúpele boli obrovské, plné zážitkových bazénov a tiež sáun vo wellness svete. Deti si užili veľa zábavy v bazénoch aj s ostatnými deťmi v detskom kútiku. A že sa nám tu páčilo, dokazuje aj otázka mojej dcéry: „Tatino, vrátime sa sem ešte?“”

Szabolcs Laza
Szabolcs Laza
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Už som navštívil množstvo hotelov a musím povedať, že som bol príjemne prekvapený vybavením a servisom, ktoré Resort Park Inn ponúka. Vynikajúce bolo aj all inclusive – raňajky, obedy, večere i olovrant boli naozaj chutné a s bohatým výberom. Veľkým plusom bola aj neobmedzená konzumácia nápojov. S kúpeľmi je hotel prepojený chodbou, takže si môžete užívať kúpanie v bazénoch, vrátiť sa na jedlo do hotela a zase sa ísť kúpať. Môj tip znie, vydajte sa sem vo všedné dni, kedy je v Sárvári aj v kúpeľoch menej ľudí.”

Szabolcs Laza
Szabolcs Laza
Obchodný tím


Letovisko Portorož leží na Istrijskom polostrove, približne 10 minút jazdy autom od mesta Piran. Vďaka svojej polohe pri Jadranskom mori patrí medzi najobľúbenejšie prázdninové destinácie v Slovinsku. Portorož je tiež skvelým miestom pre tých, ktorí uprednostňujú odpočinok vo wellness, mestečko má totiž bohatú kúpeľnú minulosť, vďaka čomu je domovom mnohých kúpeľných komplexov.

Krásne miesta, ktoré stojí za to vidieť

Ako sme už uviedli vyššie, Portorož sa pýši najdlhšou piesočnou plážou v Slovinsku. Lemujú ju rekreačné strediská, športové objekty, ale aj reštaurácie, v ktorých si môžete pochutnať na plodoch mora. Na hlavnú mestskú pláž je vstup zadarmo.

Ak si budete chcieť oddýchnuť od plážových aktivít, vydajte sa ku Kostolu sv. Bernardína z 15. storočia. Okrem peknej architektúry na vás čaká aj pekný výhľad na more, ten si najviac užijete pri západe slnka. Po stopách histórie sa môžete vydať aj pri návšteve tunela Valeta, ktorý je súčasťou cyklotrasy Parenzana. Umenie aj krásnu architektúru uvidíte v soľných skladoch Magazen Grando a Monford, v ktorých sídli galéria moderného umenia. Ikonickým miestom, ktoré rozhodne musíte vidieť, je Palace Hotel**, ktorý prvých hostí privítal už v roku 1910. Historická budova je dnes kultúrnou pamiatkou a tiež spomienkou na rozmach turizmu v tomto prímorskom letovisku.

Istrijský polostrov nie je príliš rozsiahly, a tak môžete počas dovolenky obdivovať viac ako jedno miesto. V blízkej vzdialenosti od mesta Portorož leží napríklad Piran, Sečovejlske soľné polia alebo Koper.

Náš tip: Túžite po romantickom pobyte vo dvojici alebo chcete zažiť dovolenku s celou rodinou? V našej ponuke nájdete balíčky, ktoré sú pripravené špeciálne pre páry a pre výletníkov s deťmi.