Dovolenka v Portoroži

Viete, ktoré slovinské letovisko sa pýši najkrajšími a najdlhšími piesočnými plážami? Mesto ruží, Portorož. Ako už ste asi uhádli, túto prezývku si Portorož vyslúžil vďaka tomu, že sa tu vo veľkom pestujú tieto kráľovné kvetín, ruže tu navyše zdobia aj krásne udržiavané mestské parky. To ale nie je jediné, čím sa obľúbená letná destinácia môže chváliť. Vyberte si svoju dovolenku v Portoroži a objavte všetky jej krásy.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Letovisko Portorož leží na Istrijskom polostrove, približne 10 minút jazdy autom od mesta Piran. Vďaka svojej polohe pri Jadranskom mori patrí medzi najobľúbenejšie prázdninové destinácie v Slovinsku. Portorož je tiež skvelým miestom pre tých, ktorí uprednostňujú odpočinok vo wellness, mestečko má totiž bohatú kúpeľnú minulosť, vďaka čomu je domovom mnohých kúpeľných komplexov.

Krásne miesta, ktoré stojí za to vidieť

Ako sme už uviedli vyššie, Portorož sa pýši najdlhšou piesočnou plážou v Slovinsku. Lemujú ju rekreačné strediská, športové objekty, ale aj reštaurácie, v ktorých si môžete pochutnať na plodoch mora. Na hlavnú mestskú pláž je vstup zadarmo.

Ak si budete chcieť oddýchnuť od plážových aktivít, vydajte sa ku Kostolu sv. Bernardína z 15. storočia. Okrem peknej architektúry na vás čaká aj pekný výhľad na more, ten si najviac užijete pri západe slnka. Po stopách histórie sa môžete vydať aj pri návšteve tunela Valeta, ktorý je súčasťou cyklotrasy Parenzana. Umenie aj krásnu architektúru uvidíte v soľných skladoch Magazen Grando a Monford, v ktorých sídli galéria moderného umenia. Ikonickým miestom, ktoré rozhodne musíte vidieť, je Palace Hotel, ktorý prvých hostí privítal už v roku 1910. Historická budova je dnes kultúrnou pamiatkou a tiež spomienkou na rozmach turizmu v tomto prímorskom letovisku.

Istrijský polostrov nie je príliš rozsiahly, a tak môžete počas dovolenky obdivovať viac ako jedno miesto. V blízkej vzdialenosti od mesta Portorož leží napríklad Piran, Sečovejlske soľné polia alebo Koper.

Náš tip: Túžite po romantickom pobyte vo dvojici alebo chcete zažiť dovolenku s celou rodinou? V našej ponuke nájdete balíčky, ktoré sú pripravené špeciálne pre páry a pre výletníkov s deťmi.