Dovolenka s deťmi v Slovinsku

Slovinsko – malé rozlohou, zato veľké príležitosťami. Táto krajina si získa vaše srdce! Nájdete tu takmer všetko, na čo pomyslíte. Nádhernú prírodu, bohatú históriu, wellness s termálnymi prameňmi aj výbornú gastronómiu. Niet divu, že dovolenka s deťmi v Slovinsku naberá v posledných rokoch na popularite. S deťmi si tu užijete nádherné chvíle plné pohody v srdci nedotknutej prírody.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Či už strávite čas v hoteli, alebo v jeho okolí, vždy si užijete mnoho skvelých zážitkov. Bohinj Eco Hotel je naozaj veľký. Vďaka bohatej ponuke wellness a priľahlom aquaparku s množstvom atrakcií si tu užijete zábavu a relaxáciu aj počas daždivých dní. Za pekného počasia si urobte výlet do hôr, na bicykloch alebo si užívajte vodné radovánky v najkrajších jazerách Slovinska. Spokojní sme neboli iba so službami, ale aj so stravou a ústretovým personálom. Najväčším zážitkom pre nás bola jazda na paddleboardoch na priezračnom Bohinjskom jazere a následný zjazd riečky Sava Bohinjska.”

František Jordán
František Jordán
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Grajski Dvor som si veľmi užil. Vďaka polohe neďaleko starého mesta sú ľahko dostupné všetky zaujímavé miesta a podniky mestečka Radovljica. Personál bol veľmi ochotný. Raňajky vo forme bufetu boli bohaté a trojchodové večere v neďalekej reštaurácii boli perfektným zakončením každého dňa. Nové wellness je síce menšie, ale na relaxáciu po výletoch úplne stačí. V izbe bol dostatok priestoru a k môjmu pohodliu mi nič nechýbalo.”

Tamas Tutkovics
Tamas Tutkovics
Obchodný tím


Na dovolenke v Slovinsku sa vám nuda vyhne oblúkom. Veľa zábavy tu číha na každom rohu a záleží len na vás, akým aktivitám dáte prednosť. Vyraziť s deťmi do Slovinska môžete v lete aj v zime. V letnej sezóne sa môžete tešiť na objavovanie slovinských prírodných divov, adrenalín aj kúpanie v mori. V zime zase oceníte parádne zjazdovky, bežkárske trate a wellness pobyty.

S deťmi za prírodnou pýchou Slovinska

Slovinská príroda je jednoznačne najväčším lákadlom. Táto malá krajina patrí medzi najhornatejšie a najzalesnenejšie krajiny v Európe. Vysoké štíty Álp, romantické jazerá a hlboké lesy robia zo Slovinska to pravé miesto na oddych v srdci prírody. Vďaka veľkému výberu náročných aj menej náročných trás je dovolenka v týchto končinách vhodná úplne pre každého.

Rodiny s deťmi si užijú množstvo krásnych momentov v Triglavskom národnom parku. Za návštevu tu stojí jazero Bohinj, vodopády Savica alebo tiesňava Vintgar. Zážitky v prírode môžete okoreniť ešte adrenalínom, ktorý tu má veľkú tradíciu. Vyraziť môžete na rafty, na kanoe alebo si prezrieť hornatú krajinu z výšky vďaka paraglidingu.

V lete si v Slovinsku užijete aktívnu aj odpočinkovú dovolenku. Po náročných horských túrach sa môžete ovlažiť v Jadrane a ubytovať sa pri pláži. S deťmi môžete vyraziť na množstvo zaujímavých miest, najviac sa im bude páčiť napríklad v prímorskom rezorte San Simon s báječnými toboganmi alebo v Postojnej jaskyni, kadiaľ vás prevedie vláčik.

Urobte si cestu za históriou aj termálmi

Nielen pre nadšených turistov bude dovolenka s deťmi v Slovinsku neopakovateľným zážitkom. Na svoje si prídu aj fanúšikovia histórie, ktorí radi blúdia historickými mestami a objavujú tajomstvo dávnych stavieb. Svoje poznávanie môžete začať rovno v romantickej Ľubľane, hlavnom meste, ktoré vás poteší množstvom spletitých uličiek a útulných kaviarní. Navštíviť tu môžete hrad, ktorý na mesto dohliada z neďalekého kopca, aj niekoľko zaujímavých kostolov. Z ďalších slovinských miest stojí za návštevu Ptuj, Celje, prímorský Piran a Koper.

V neposlednom rade urobí dovolenka v Slovinsku radosť aj tým, ktorí zbožňujú chvíle ničím nerušeného relaxu. Vydať sa za odpočinkom môžete do jedného z tunajších kúpeľných miest, ako je Rogaška Slatina, Zreče, Ptuj alebo Topolšica. Termálne pramene uvoľnia vaše unavené svalstvo a doprajú vzpruhu vašej mysli. Výberom hotela prepojeného s kúpeľmi nešliapnete vedľa a využiť môžete aj ponuky s dieťaťom zadarmo.