Pobyty v Slovinsku pre dvoch

Slovinsko sa mnohým spája len s diaľnicou smerujúcou do Chorvátska. A to je skutočne škoda! V krajine menšej ako Slovensko si môžete užiť skutočne všetko, čo vám napadne - túry po vysokých horách, kúpanie sa v mori a prechádzky po prístavoch, historické mestá plné architektonických skvostov aj odpočinok v termálnych kúpeľoch s liečivou vodou. Za čím vyrazíte do Slovinska vy?

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt v Hoteli Grajski Dvor som si veľmi užil. Vďaka polohe neďaleko starého mesta sú ľahko dostupné všetky zaujímavé miesta a podniky mestečka Radovljica. Personál bol veľmi ochotný. Raňajky vo forme bufetu boli bohaté a trojchodové večere v neďalekej reštaurácii boli perfektným zakončením každého dňa. Nové wellness je síce menšie, ale na relaxáciu po výletoch úplne stačí. V izbe bol dostatok priestoru a k môjmu pohodliu mi nič nechýbalo.”

Tamas Tutkovics
Tamas Tutkovics
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Či už strávite čas v hoteli, alebo v jeho okolí, vždy si užijete mnoho skvelých zážitkov. Bohinj Eco Hotel je naozaj veľký. Vďaka bohatej ponuke wellness a priľahlom aquaparku s množstvom atrakcií si tu užijete zábavu a relaxáciu aj počas daždivých dní. Za pekného počasia si urobte výlet do hôr, na bicykloch alebo si užívajte vodné radovánky v najkrajších jazerách Slovinska. Spokojní sme neboli iba so službami, ale aj so stravou a ústretovým personálom. Najväčším zážitkom pre nás bola jazda na paddleboardoch na priezračnom Bohinjskom jazere a následný zjazd riečky Sava Bohinjska.”

František Jordán
František Jordán
Marketingový tím


Už na prvý pohľad Slovinsko upúta svojou neuveriteľne čistou prírodou aj vodnými tokmi, zvlnenou krajinou posiatou stovkami strmých kopcov, ktorým jasne dominuje najvyššie pohorie Triglav, aj kostolíkmi na (takmer) každom kilometri. A na druhý pohľad? To sa oplatí zistiť na vlastné oči.

Slovinské naj a ešte niečo navyše

Ak by ste sa opýtali Slovincov, čo je najväčšou pýchou ich krajiny, asi by ste si vypočuli rôzne odpovede. Medzi menovanými krásami by sa ale určite často opakoval Triglavský národný park s najvyšším vrchom krajiny Triglav (2 864 m n. m.). Ten je vyšší než náš Gerlachovský štít a vďaka jeho výške je tento vrch vidno široko-ďaleko. Silueta hrebeňa Triglavu vás bude sprevádzať pri prehliadke hlavného mesta Ľubľane, bude tvoriť krásne pozadie jazera Bled so slávnym kostolíkom stojacom na ostrove a pri skutočne dobrej viditeľnosti je možné pohorie Triglav vidieť aj v pozadí prímorského mesta Piran. Ak zrovna turistike neholdujete, užívajte si krásy Triglavu len z diaľky - napríklad pri prechádzke po uličkách historických miest, počas vychutnávania si tunajších zákuskov potica či kremšnite, alebo aj počas oddychu v jedných z mnohých tunajších termálov.

Túžite po pobyte skutočne na vysokej úrovni? Nechajte sa inšpirovať tipmi na ubytovanie (nielen) v Slovinsku, ktoré pre vás osobne overeli členovia Travelking tímu. Označenie „Osobne overené“ získali len tie hotely, kde si niekto z nás užil pohodlné ubytovanie, lahodnú stravu a kde sa perfektne oddychovalo vo wellness - a jedine taký pobyt by sme odporučili aj vám. Prečítajte si tiež recenzie Osobne overených hotelov a vyberte si pobyt presne podľa vašej cestovateľskej chuti.