Pobyty v Slovinsku pre dvoch

Slovinsko sa mnohým spája len s diaľnicou smerujúcou do Chorvátska. A to je skutočne škoda! V krajine menšej ako Slovensko si môžete užiť skutočne všetko, čo vám napadne - túry po vysokých horách, kúpanie sa v mori a prechádzky po prístavoch, historické mestá plné architektonických skvostov aj odpočinok v termálnych kúpeľoch s liečivou vodou. Za čím vyrazíte do Slovinska vy?

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“V tomto hoteli som bol na dovolenke ešte predtým, než sa stal súčasťou ponuky Travelkingu. Hotel pôsobil veľmi luxusne, má výbornú polohu pri jazere Bohinj, priateľské ceny, vynikajúcu stravu so širokou ponukou a veľký vodný svet, ktorý je rajom predovšetkým pre rodiny s deťmi. Zároveň má dosť veľkú kapacitu, takže nie je problém nájsť voľný termín v akejkoľvek sezóne. To všetko sú dôvody, prečo sme sa rozhodli hotel zaradiť do našej ponuky.”

Peter Kóša
Peter Kóša
Spolumajiteľ Travelkingu


Už na prvý pohľad Slovinsko upúta svojou neuveriteľne čistou prírodou aj vodnými tokmi, zvlnenou krajinou posiatou stovkami strmých kopcov, ktorým jasne dominuje najvyššie pohorie Triglav, aj kostolíkmi na (takmer) každom kilometri. A na druhý pohľad? To sa oplatí zistiť na vlastné oči.

Slovinské naj a ešte niečo navyše

Ak by ste sa opýtali Slovincov, čo je najväčšou pýchou ich krajiny, asi by ste si vypočuli rôzne odpovede. Medzi menovanými krásami by sa ale určite často opakoval Triglavský národný park s najvyšším vrchom krajiny Triglav (2 864 m n. m.). Ten je vyšší než náš Gerlachovský štít a vďaka jeho výške je tento vrch vidno široko-ďaleko. Silueta hrebeňa Triglavu vás bude sprevádzať pri prehliadke hlavného mesta Ľubľane, bude tvoriť krásne pozadie jazera Bled so slávnym kostolíkom stojacom na ostrove a pri skutočne dobrej viditeľnosti je možné pohorie Triglav vidieť aj v pozadí prímorského mesta Piran. Ak zrovna turistike neholdujete, užívajte si krásy Triglavu len z diaľky - napríklad pri prechádzke po uličkách historických miest, počas vychutnávania si tunajších zákuskov potica či kremšnite, alebo aj počas oddychu v jedných z mnohých tunajších termálov.

Túžite po pobyte skutočne na vysokej úrovni? Nechajte sa inšpirovať tipmi na ubytovanie (nielen) v Slovinsku, ktoré pre vás osobne overeli členovia Travelking tímu. Označenie „Osobne overené“ získali len tie hotely, kde si niekto z nás užil pohodlné ubytovanie, lahodnú stravu a kde sa perfektne oddychovalo vo wellness - a jedine taký pobyt by sme odporučili aj vám. Prečítajte si tiež recenzie Osobne overených hotelov a vyberte si pobyt presne podľa vašej cestovateľskej chuti.