Dovolenka v Pirane

Prechádzky stredovekými uličkami, kúpanie v Jadranskom mori alebo výlet k soľným poliam Sečovlje - to všetko a oveľa viac si môžete užívať počas dovolenky v meste Piran, najkrajšom meste Slovinska. Letovisko sa od ostatných líši najmä svojím talianskym nádychom, benátsku architektúru môžete vidieť na meštianskych domoch aj na námestiach. Vyberte si svoj pobyt v meste Piran a užite si nezabudnuteľnú dovolenku v najobľúbenejšom slovinskom stredisku.

Načítavam ponuky...

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite už ďalšie ponuky nemáme. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Slovinsko má mnoho ľudí spojené iba s cestou do Chorvátska, čo je veľká škoda. Krajina sa pýši naozaj krásnou prírodou, ktorá ponúka kúpanie v mori, ale aj zimné radovánky v Alpách. Slovinsko skrýva mnoho pekných klenotov a jedným z nich je práve Piran. Cesta do mesta Piran nie je nijako zložitá, môžete využiť hromadnú dopravu alebo sa vydať po vlastnej osi, cesta autom z Bratislavy vám zaberie niečo málo cez 7 hodín.

Tipy na miesta, ktoré musíte v meste Piran vidieť

S prieskumom prímorského letoviska začnite napríklad na námestí Tartinjev trg, kde krásne oválne centrum zdobí mramorová dlažba spolu so sochou slávneho huslistu Giusseppe Tartiniho. Medzi ďalšie skvosty patrí novorenesančná radnica, Benečanka – najkrajší dom v meste Piran a tiež Kostol sv. Petra. Krásne fotky vytvoríte z 200 m dlhých mestských hradieb s gotickou bránou Rašpor.

Pokiaľ si chcete z dovolenky odviesť unikátne suveníry, zavítajte do galérie Duka, v ktorej môžete sledovať prácu hrnčiarov a zakúpiť si ich výrobky. Milovníkov lodí zaiste nadchne Námorné múzeum Sergeja Mašera alebo Múzeum dobrodružstva pod hladinou.

Súčasťou mest je tiež časť Sečovlje, v ktorej sa nachádzajú Sečoveljské soľné polia, najväčšie svojho druhu v krajine. Ak máte čas, k poliam môžete prísť na bicykli. Okolie areálu je veľmi rozmanité a je domovom vzácnych tvorov aj rastlín.

Náš tip: Túžite po romantickom pobyte vo dvojici alebo chcete zažiť dovolenku s celou rodinou? V našej ponuke nájdete balíčky, ktoré sú pripravené špeciálne pre páry aj pre výletníkov s deťmi.