Dovolenka v Pirane

Prechádzky stredovekými uličkami, kúpanie v Jadranskom mori alebo výlet k soľným poliam Sečovlje - to všetko a oveľa viac si môžete užívať počas dovolenky v meste Piran, najkrajšom meste Slovinska. Letovisko sa od ostatných líši najmä svojim talianskym nádychom, benátsku architektúru môžete vidieť na meštianskych domoch aj na námestiach. Vyberte si svoj pobyt v meste Piran a užite si nezabudnuteľnú dovolenku v najobľúbenejšom slovinskom stredisku.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Hotel leží kúsok od centra Ostrihomu a je ľahko dostupný. Po príchode nás privítal milý personál a dostali sme izbu, ktorá vyzerala ako na fotkách, čistá a s krásnym výhľadom na Dunaj a baziliku. Jedlo bolo skvelé, veľký výber a bolo ho veľa. Kúpele boli obrovské, plné zážitkových bazénov a tiež sáun vo wellness svete. Deti si užili veľa zábavy v bazénoch aj s ostatnými deťmi v detskom kútiku. A že sa nám tu páčilo, dokazuje aj otázka mojej dcéry: „Tatino, vrátime sa sem ešte?“”

Szabolcs Laza
Szabolcs Laza
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Už som navštívil množstvo hotelov a musím povedať, že som bol príjemne prekvapený vybavením a servisom, ktoré Resort Park Inn ponúka. Vynikajúce bolo aj all inclusive – raňajky, obedy, večere i olovrant boli naozaj chutné a s bohatým výberom. Veľkým plusom bola aj neobmedzená konzumácia nápojov. S kúpeľmi je hotel prepojený chodbou, takže si môžete užívať kúpanie v bazénoch, vrátiť sa na jedlo do hotela a zase sa ísť kúpať. Môj tip znie, vydajte sa sem vo všedné dni, kedy je v Sárvári aj v kúpeľoch menej ľudí.”

Szabolcs Laza
Szabolcs Laza
Obchodný tím


Slovinsko má mnoho ľudí spojené iba s cestou do Chorvátska, čo je veľká škoda. Krajina sa pýši naozaj krásnou prírodou, ktorá ponúka kúpanie v mori, ale aj zimné radovánky v Alpách. Slovinsko skrýva mnoho pekných klenotov a jedným z nich je práve Piran. Cesta do mesta Piran nie je nijako zložitá, môžete využiť hromadnú dopravu alebo sa vydať po vlastnej osi, cesta autom z Bratislavy vám zaberie niečo málo cez 7 hodín.

Tipy na miesta, ktoré musíte v meste Piran vidieť

S prieskumom prímorského letoviska začnite napríklad na námestí Tartinjev trg, kde krásne oválne centrum zdobí mramorová dlažba spolu so sochou slávneho huslistu Giusseppe Tartiniho. Medzi ďalšie skvosty patrí novorenesančná radnica, Benečanka – najkrajší dom v meste Piran a tiež Kostol sv. Petra. Krásne fotky vytvoríte z 200 m dlhých mestských hradieb s gotickou bránou Rašpor.

Pokiaľ si chcete z dovolenky odviesť unikátne suveníry, zavítajte do galérie Duka, v ktorej môžete sledovať prácu hrnčiarov a zakúpiť si ich výrobky. Milovníkov lodí zaiste nadchne Námorné múzeum Sergeja Mašera alebo Múzeum dobrodružstva pod hladinou.

Súčasťou mest je tiež časť Sečovlje, v ktorej sa nachádzajú Sečoveljské soľné polia, najväčšie svojho druhu v krajine. Ak máte čas, k poliam môžete prísť na bicykli. Okolie areálu je veľmi rozmanité a je domovom vzácnych tvorov aj rastlín.

Náš tip: Túžite po romantickom pobyte vo dvojici alebo chcete zažiť dovolenku s celou rodinou? V našej ponuke nájdete balíčky, ktoré sú pripravené špeciálne pre páry aj pre výletníkov s deťmi.