Dovolenka v meste Izola

Malebné mestečko Izola sa nachádza uprostred slovinského pobrežia a je skvelým miestom, kde si môžete užiť pokojnú dovolenku bez davov turistov. Vďaka svojej polohe je ideálnym východiskovým bodom na spoznávanie Istrijského polostrova. Napriek tomu, že Izola patrí k menším letoviskám, ponúka širokú škálu krásnych pláží – pokojných, ale aj rušnejších so všetkým zázemím aj toboganmi. Okrem toho sa môže pochváliť dlhoročnou rybárskou tradíciou a lahodnou kuchyňou. Vyberte si pobyt v Izole a vychutnajte si výborné ryby, dary mora a pohodovú atmosféru tohto prímorského letoviska.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Tak ako mnohé mestečká slovinského pobrežia, má aj Izola benátsky nádych. Je to dané tým, že územie bolo v minulosti pod nadvládou Talianov, ktorí stoja za vznikom krásnym dláždených námestí s úzkymi ulicami. Okrem talianskeho šarmu sa môže Izola pochváliť tými najkrajšími plážami v Slovinsku.

Cesta do mesta rybárov nie je až taká náročná. Verejnou dopravou vám zaberie viac ako pol dňa, autom o pár hodín menej – napríklad cesta z Bratislavy trvá približne 6 hodín. Izola sa nachádza v centre slovinského pobrežia, ktoré nie je nijako rozsiahle. Ľahko a počas chvíľky tak môžete navštíviť aj ďalšie prímorské letoviská pri Jadranskom mori. Obľúbený Koper leží len 6 km od Izoly. Blízko sa nachádza aj populárny Piran alebo Portorož.

Hoci je Izola pokojná, nudu tu rozhodne nezažijete

  • Kúpanie v mori si môžete užiť hneď na niekoľkých plážach. Pobrežie Izoly je pomerne malé, meria iba 5 km, napriek tomu ponúka 8 rôznych pláží – upravené prírodné, piesočné, vhodné pre psy aj mestské. Medzi miestnymi sa teší najväčšej obľube kamienková mestská pláž Svetilnik. Rodiny s deťmi často mieria na pláž pri rezorte San Simon, kde okrem upraveného piesku nájdete tobogany aj detské ihrisko.
  • Rybolov hrá v tomto meste ústrednú úlohu, a tak tu môžete navštíviť múzeum zamerané priamo na rybárstvo a morský svet, Izolana - Hiša Morja. Súčasťou expozície je interaktívna hra na rybárov, počas ktorej sa malí aj veľkí hráči zábavnou formou zoznamujú so životom podmorských tvorov.
  • V auguste v rámci rybárskeho festivalu zaplavia ulice stánky s všelijakými rybami a morskými plodmi. Celú akciu sprevádza najrôznejšie predstavenie starých lodí a rybárskeho náčinia.
  • Hoci to vyzerá, že v Izole sa točí všetko okolo rýb, nie je to tak. Leto patrí aj kultúre. V júni mesto hostí slávny filmový festival, Isola International Film Festival. Na konci júla hudobný festival.

Náš tip: Túžite po romantickom pobyte vo dvojici alebo chcete zažiť dovolenku s celou rodinou? V našej ponuke nájdete balíčky, ktoré sú pripravené špeciálne pre páry a pre výletníkov s deťmi.