Wellness pobyty v Piešťanoch

Vysnívaný kúpeľný pobyt? Vyskúšajte svetoznáme Piešťany, kúpele s viac ako storočnou tradíciou. Čaká tu na vás všetko, čo od odpočinkového a liečebného pobytu čakáte, a ešte niečo naviac. Liečivé termálne pramene vám pomôžu so zdravotnými problémami, kolonáda a rozkvitnuté parky zase upokoja vašu myseľ. Tak ktorý wellness pobyt v Piešťanoch sa vám zapáči?

Načítavam ponuky...


Liečivé pramene s teplotou až 69 °C vyvierajú z hĺbky takmer dvoch kilometrov v kúpeľoch Piešťany. Kúpele v týchto slovenských končinách majú dlhú, storočnú tradíciu, a tak vás potešia profesionálnym prístupom. Hostia sa tu liečia s problémami s pohybovým aparátom a nervovým systémom. Piešťany sa preslávili aj ako popredné európske kúpele na liečbu reumatizmu.

Prečo vyraziť na wellness pobyt do Piešťan?

V Piešťanoch sa budete mať ako v rozprávke. Čakajú vás tu kúpele, bahenné procedúry, zábaly aj masáže. Práve sírne bahno je pre Piešťany typickým prvkom. Tzv. bahnisko označuje kúpeľ s prírodným dnom z pôvodného Piešťanského bahna. Súčasťou sú aj minerálne pramene, ktoré môžete popíjať a podporiť tak svoju silu a zdravie.

Nielen kúpele sú tým, čo vás do Piešťan naláka, výnimočné je aj samotné mesto. Tešiť sa môžete na malebnú kolonádu, rozkvitnuté parky a útulné kaviarne. Uprostred Piešťan sa nachádza kúpeľný ostrov s luxusnými hotelmi, bujnou zeleňou a wellness centrom. Zaujme vás tiež bohatá ponuka ubytovania – nechýbajú tu hotely priamo prepojené s kúpeľmi, penzióny s polpenziou alebo balíčky s neobmedzeným wellness.

V Piešťanoch nechýba ani bohaté kultúrne využitie a niekoľko zaujímavých pamiatok. Nájdete tu napríklad Dom umenia alebo Balneologické múzeum. V okolí môžete naplánovať výlet do jaskyne Čertova pec, k slovanskému hradisku Valy v Bojnej alebo na vyhliadku Visiace skaly.

Radi striedate odpočinok v kúpeľoch s výletmi za kultúrou či do prírody? Poradíme vám tie najlepšie výletné ciele, ktoré stihnete navštíviť aj za predĺžený víkend v Piešťanoch. Inšpirujte sa naším článkom zo série Víkendovky.