Víkendový pobyt v kúpeľoch

Dlhšia dovolenka je v nedohľadne, ale aj tak by ste si radi poriadne oddýchli? Vydajte sa na víkend do kúpeľov a všetky starosti všedných dní nechajte doma. Príjemná kúpeľná atmosféra, prechádzky po kolonádach a vynikajúce jedlo v kombinácii s liečebnými procedúrami zaistia, že sa v pondelok budete do práce vracať s čistou hlavou a plní novej energie.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Úžasný hotel! Termálne kúpele priamo prepojené s hotelom sú plné zaujímavých rastlín, malých i obrovských šmýkačiek, víriviek a bazénov. Polpenzia bola výborná a neuveriteľne bohatá. Navyše máte celý deň neobmedzenú konzumáciu nealko nápojov, kávy a čaju, čo ocenila hlavne moja rodina. Ak plánujete nejaký výlet, určite odporúčam vyraziť sa pozrieť na hrady v Rakúsku (k hraniciam je to len 10 minút) alebo v Őrségu.”

Szabolcs Laza
Szabolcs Laza
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Krásne a štýlové ubytovanie umiestnené priamo pri hlavnej promenáde kúsok od prameňa Vřídlo. Dostal som izbu s krásnym výhľadom na divadlo a okolité hotely, čo bolo príjemné spestrenie. Navyše je odtiaľ všade blízko – do divadla, do kúpeľov, všetko je skvele dostupné. A milý personál vám ochotne poradí, čo v okolí určite nesmiete minúť, takže si tu určite užijete aj dlhšie pobyty.”

Jozef Benovič
Jozef Benovič
Obchodný tím


Pokiaľ sa cítite unavený, prepracovaný a bez elánu, je to jasná známka toho, že to chce riadny odpočinok. Ak si potrebujete dobiť baterky, je najlepšou voľbou vypraviť sa na dovolenku do kúpeľov. V prípade, že práve nechcete či nemôžete čerpať dovolenku, je pre vás ideálnym riešením stráviť v kúpeľoch aspoň víkend. Liečivá termálna voda, čerstvý vzduch a najrôznejšie liečebné procedúry posilnia a zregenerujú vaše telo i dušu.

Kam na víkendový pobyt do kúpeľov?

Pokiaľ chcete mať istotu, že o vás počas pobytu na 2 až 3 dni bude postarané ako v bavlnke, choďte na pobyt do najlepších českých kúpeľov. Ktoré sú to? V Českej republike nenájdete oblasť s tak bohatým výskytom minerálnych a termálnych prameňov ako v západnom cípe krajiny. Karlove Vary, Mariánske Lázně a Františkovy Lázně získali dokonca v roku 2021 titul svetového dedičstva UNESCO. Vďačia za to unikátnu kombináciu množstva liečivých prameňov, špičkových kúpeľných služieb a výnimočnej architektúry. Práve tieto tri mestá sa tešia dlhodobej obľube aj medzi zákazníkmi Travelkingu, čo je ďalšou zárukou, že si pobyt tu užijete na maximum.

A čo tak spojiť dovolenku v kúpeľoch s výletom za hranice? V rámci Európy sa najväčšej popularite tešia vychýrené maďarské termály. Na kratšie a víkendové pobyty odporúčame svetovo preslávené kúpeľné mesto Bük, kam trvá cesta z Bratislavy necelú hodinu a pol. Kvalitné hotelové služby a tradičná maďarská pohostinnosť postupne vytvorili z kúpeľov Bük jedno z najobľúbenejších kúpeľných pobytových miest, kam sa slovenskí klienti veľmi radi vracajú. Okrem kúpeľného areálu Bükfürdõ sa môžu návštevníci zabaviť na jednom z najlepších maďarských golfových ihrísk, v lanovom parku či v parku pre Kneippovu terapiu a Nordic Walking.

Objavili ste už kúzlo kúpov v Poľsku? Ak ešte nie, je najvyšší čas! V malebnej krajine plnej kopcov tu neďaleko hraníc s Českom leží niekoľko obľúbených kúpeľných miest, ktoré svojich hostí lákajú na kolonády s liečivými prameňmi, nádherné parky aj špičkové služby. Medzi turistami nie sú poľské kúpele stále ešte tak známe, a tak si víkendový pobyt užijete v príjemnejšej atmosfére bez davov. K najobľúbenejším kúpeľom v Poľsku patrí malebné mestečko Kudowa Zdrój ležiace len 2 km od českého Náchoda. Výbornou voľbou je aj kúpeľné letovisko Polanica-Zdrój, ktoré sa nachádza len 25 km od hraníc.