Víkendové pobyty v Maďarsku

Impozantná architektúra, bohatá história, preslávené termálne kúpele i tradičná gastronómia. Vydajte sa na víkendový pobyt do Maďarska a spoznajte tunajšiu jedinečnú kultúru. Nezabudnuteľnú dovolenku si tu užijete kedykoľvek počas roka, v lete môžete leňošiť pri Balatone a v zime relaxovať v termálnych bazénoch v kúpeľných mestách.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Perfektný hotel, ktorý som navštívil už trikrát. Majú tu skvelý výber z chutných jedál a personál je vždy pripravený vám s čímkoľvek pomôcť. Moja štvorročná dcéra bola nadšená z tematických izieb a veľmi sa jej páčilo aj v bazénoch. Vo wellness nájdete všetko, na čo si spomeniete. A každý deň vám ešte spríjemní olovrant. Odporúčam, toto miesto stojí za návštevu.”

Zoltan Horvath
Zoltan Horvath
Vedúci obchodného tímu pre Maďarsko
Overené Travelkingom

“Pobyt bol úplne úžasný! Interiéry celého hotela, vrátane našej izby, boli priestranné a dizajnové. Termálne kúpele s množstvom bazénov zase ideálne na relaxáciu. Polpenzia nám veľmi chutila, výber bol bohatý a pokrmy vždy z čerstvých surovín. Môžem povedať, že celý personál bol veľmi profesionálny, ochotný a usmievavý. To som si overil aj v reštaurácii, keď čašník priniesol mojej dcérke jedlo na želanie, aj keď v ten deň nebolo na menu. Ideálna voľba pre rodiny, páry aj osoby na služobnej ceste. V tomto prostredí sa bude cítiť príjemne každý.”

Zoltan Horvath
Zoltan Horvath
Vedúci obchodného tímu pre Maďarsko


Maďarsko je krajinou, ktorá si bezpochyby získa vaše srdce už pri prvej návšteve. Vyrazte sem za skvostnou architektúrou, tradičnou maďarskou gastronómiou a neobmedzeným wellness. Víkendový pobyt v Maďarsku v sebe spája všetko, čo od perfektnej dovolenky čakáte – dostatok odpočinku, objavovania aj dobré jedlo.

Hor sa na víkend do Maďarska, hor sa na víkend do kúpeľov

Ak niekde existuje wellness raj, potom je to v Maďarsku. Kúpeľné pobyty sú v tejto stredoeurópskej krajine veľmi obľúbené, a to vďaka liečivým termálnym prameňom a špičkovej starostlivosti. Relaxovať tu môžete v bazénoch s teplou vodou, vírivkách aj saunách .

Na výber máte zo skutočne veľkého množstva kúpeľov, v samotnej Budapešti ich nájdete hneď niekoľko, najvýznamnejšie sú určite nádherné kúpele Széchenyi. Mimo maďarskú metropolu stojí za zmienku kúpele Bükfürdő, Sárvár alebo Györ.

Budapešť, centrum maďarskej histórie a kultúry

Maďarské hlavné mesto sa stáva čoraz obľúbenejšou turistickou destináciou. Ide o ideálne miesto na víkendový pobyt v Maďarsku, či už cestujete v páre alebo s celou rodinou. Prezriete si tu významné historické pamiatky, ako Rybársku baštu, maďarský parlament alebo Budínsky hrad. Môžete sa tiež prejsť na lodi po Dunaji, z ktorého získate oslnivý výhľad na celé mesto.

V zime sa pred sychravým počasím môžete schovať do termálnych kúpeľov, ktoré sa nachádzajú priamo v centre metropoly. Nájdete tu aj veľa ubytovaní s bazénom v cene alebo s priamym prepojením s kúpeľmi. Tunajšie termálne kúpele sú pre víkend v Maďarsku ako stvorené.

Maďarsko vám však môže ponúknuť oveľa viac. V lete určite zamierte k Balatonu, ktorý je perfektný pre dovolenku s deťmi. Toto „maďarské more“ vám zaistí pokojnú dovolenku pri vode a blízko prírody. Báječné kúpanie si však užijete aj v množstve aquaparkov, kúpalísk a bazénov, ktoré objavíte po celej krajine.