Víkendové pobyty v Maďarsku

Impozantná architektúra, bohatá história, preslávené termálne kúpele i tradičná gastronómia. Vydajte sa na víkendový pobyt do Maďarska a spoznajte tunajšiu jedinečnú kultúru. Nezabudnuteľnú dovolenku si tu užijete kedykoľvek počas roka, v lete môžete leňošiť pri Balatone a v zime relaxovať v termálnych bazénoch v kúpeľných mestách.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“V hoteli sme si užili parádny víkendový pobyt. Nadšení sme boli z krásnej priestrannej izby s pohodlnou posteľou, vynikajúcej bufetovej stravy, veľkého wellness centra s termálnymi bazénmi i saunovým svetom, a ja osobne aj z kozmetickej procedúry. Potešila nás aj možnosť zahrať si bowling a ochutnať miestne koktaily. Za návštevu stoja aj miestne termálne kúpele.”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Už som navštívil množstvo miestnych i zahraničných hotelov a musím povedať, že som bol príjemne prekvapený vybavením a servisom, ktoré Resort Park Inn ponúka. Vynikajúce bolo aj all inclusive – raňajky, obedy, večere i olovrant boli naozaj chutné a s bohatým výberom. Veľkým plusom bola aj neobmedzená konzumácia nápojov. So slávnymi kúpeľmi je hotel prepojený chodbou, takže si môžete užívať kúpanie v bazénoch, vrátiť sa na jedlo do hotela a zase sa ísť kúpať. Môj tip znie, vydajte sa sem vo všedné dni, kedy je v Sárvári aj kúpeľoch menej ľudí.”

Szabolcs Laza
Szabolcs Laza
Obchodný tím


Maďarsko je krajinou, ktorá si bezpochyby získa vaše srdce už pri prvej návšteve. Vyrazte sem za skvostnou architektúrou, tradičnou maďarskou gastronómiou a neobmedzeným wellness. Víkendový pobyt v Maďarsku v sebe spája všetko, čo od perfektnej dovolenky čakáte – dostatok odpočinku, objavovania aj dobré jedlo.

Hor sa na víkend do Maďarska, hor sa na víkend do kúpeľov

Ak niekde existuje wellness raj, potom je to v Maďarsku. Kúpeľné pobyty sú v tejto stredoeurópskej krajine veľmi obľúbené, a to vďaka liečivým termálnym prameňom a špičkovej starostlivosti. Relaxovať tu môžete v bazénoch s teplou vodou, vírivkách aj saunách.

Na výber máte zo skutočne veľkého množstva kúpeľov, v samotnej Budapešti ich nájdete hneď niekoľko, najvýznamnejšie sú určite nádherné kúpele Széchenyi. Mimo maďarskú metropolu stojí za zmienku kúpele Bükfürdő, Sárvár alebo Györ.

Budapešť, centrum maďarskej histórie a kultúry

Maďarské hlavné mesto sa stáva čoraz obľúbenejšou turistickou destináciou. Ide o ideálne miesto na víkendový pobyt v Maďarsku, či už cestujete v páre alebo s celou rodinou. Prezriete si tu významné historické pamiatky, ako Rybársku baštu, maďarský parlament alebo Budínsky hrad. Môžete sa tiež prejsť na lodi po Dunaji, z ktorého získate oslnivý výhľad na celé mesto.

V zime sa pred sychravým počasím môžete schovať do termálnych kúpeľov, ktoré sa nachádzajú priamo v centre metropoly. Nájdete tu aj veľa ubytovaní s bazénom v cene alebo s priamym prepojením s kúpeľmi. Tunajšie termálne kúpele sú pre víkend v Maďarsku ako stvorené.

Maďarsko vám však môže ponúknuť oveľa viac. V lete určite zamierte k Balatonu, ktorý je perfektný pre dovolenku s deťmi. Toto „maďarské more“ vám zaistí pokojnú dovolenku pri vode a blízko prírody. Báječné kúpanie si však užijete aj v množstve aquaparkov, kúpalísk a bazénov, ktoré objavíte po celej krajine.