Víkendové pobyty v Maďarsku

Impozantná architektúra, bohatá história, preslávené termálne kúpele i tradičná gastronómia. Vydajte sa na víkendový pobyt do Maďarska a spoznajte tunajšiu jedinečnú kultúru. Nezabudnuteľnú dovolenku si tu užijete kedykoľvek počas roka, v lete môžete leňošiť pri Balatone a v zime relaxovať v termálnych bazénoch v kúpeľných mestách.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Hotel leží kúsok od centra Ostrihomu a je ľahko dostupný. Po príchode nás privítal milý personál a dostali sme izbu, ktorá vyzerala ako na fotkách, čistá a s krásnym výhľadom na Dunaj a baziliku. Jedlo bolo skvelé, veľký výber a bolo ho veľa. Kúpele boli obrovské, plné zážitkových bazénov a tiež sáun vo wellness svete. Deti si užili veľa zábavy v bazénoch aj s ostatnými deťmi v detskom kútiku. A že sa nám tu páčilo, dokazuje aj otázka mojej dcéry: „Tatino, vrátime sa sem ešte?“”

Szabolcs Laza
Szabolcs Laza
Obchodný tím
Overené Travelkingom

“Už som navštívil množstvo hotelov a musím povedať, že som bol príjemne prekvapený vybavením a servisom, ktoré Resort Park Inn ponúka. Vynikajúce bolo aj all inclusive – raňajky, obedy, večere i olovrant boli naozaj chutné a s bohatým výberom. Veľkým plusom bola aj neobmedzená konzumácia nápojov. S kúpeľmi je hotel prepojený chodbou, takže si môžete užívať kúpanie v bazénoch, vrátiť sa na jedlo do hotela a zase sa ísť kúpať. Môj tip znie, vydajte sa sem vo všedné dni, kedy je v Sárvári aj v kúpeľoch menej ľudí.”

Szabolcs Laza
Szabolcs Laza
Obchodný tím


Maďarsko je krajinou, ktorá si bezpochyby získa vaše srdce už pri prvej návšteve. Vyrazte sem za skvostnou architektúrou, tradičnou maďarskou gastronómiou a neobmedzeným wellness. Víkendový pobyt v Maďarsku v sebe spája všetko, čo od perfektnej dovolenky čakáte – dostatok odpočinku, objavovania aj dobré jedlo.

Hor sa na víkend do Maďarska, hor sa na víkend do kúpeľov

Ak niekde existuje wellness raj, potom je to v Maďarsku. Kúpeľné pobyty sú v tejto stredoeurópskej krajine veľmi obľúbené, a to vďaka liečivým termálnym prameňom a špičkovej starostlivosti. Relaxovať tu môžete v bazénoch s teplou vodou, vírivkách aj saunách.

Na výber máte zo skutočne veľkého množstva kúpeľov, v samotnej Budapešti ich nájdete hneď niekoľko, najvýznamnejšie sú určite nádherné kúpele Széchenyi. Mimo maďarskú metropolu stojí za zmienku kúpele Bükfürdő, Sárvár alebo Györ.

Budapešť, centrum maďarskej histórie a kultúry

Maďarské hlavné mesto sa stáva čoraz obľúbenejšou turistickou destináciou. Ide o ideálne miesto na víkendový pobyt v Maďarsku, či už cestujete v páre alebo s celou rodinou. Prezriete si tu významné historické pamiatky, ako Rybársku baštu, maďarský parlament alebo Budínsky hrad. Môžete sa tiež prejsť na lodi po Dunaji, z ktorého získate oslnivý výhľad na celé mesto.

V zime sa pred sychravým počasím môžete schovať do termálnych kúpeľov, ktoré sa nachádzajú priamo v centre metropoly. Nájdete tu aj veľa ubytovaní s bazénom v cene alebo s priamym prepojením s kúpeľmi. Tunajšie termálne kúpele sú pre víkend v Maďarsku ako stvorené.

Maďarsko vám však môže ponúknuť oveľa viac. V lete určite zamierte k Balatonu, ktorý je perfektný pre dovolenku s deťmi. Toto „maďarské more“ vám zaistí pokojnú dovolenku pri vode a blízko prírody. Báječné kúpanie si však užijete aj v množstve aquaparkov, kúpalísk a bazénov, ktoré objavíte po celej krajine.