Dovolenka v meste Velden am Wörthersee

Alpská krajina so stredomorským nádychom? To je štýlové a moderné letovisko v Tirolsku, Velden am Wörthersee. Jeho najväčšou dominantou je tyrkysové jazero Wörthersee, jedno z najkrajších v celom Rakúsku. Relaxujte pri vode, vydajte sa na túru alebo si užite poriadne bujarý večierok. Rozmanité mestečko ponúka niečo pre každého. Vyberte si pobyt v letovisku Velden am Wörthersee a užite si úžasnú dovolenku pod vrcholmi Álp.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Mestečko Velden am Wörthersee nájdete na juhu Rakúska, v slnečnom Korutánsku. Spolu s populárnymi letoviskami Krumpendorf a Pörtschach, lemuje Velden severné pobrežie jazera Wörthersee, jedného z najväčších v krajine.

Odvezte si z dovolenky vo Veldene nezabudnuteľné zážitky

V severnej časti jazera to počas leta skutočne žije. Na svoje si prídu všetci, ktorí si počas dlhých letných nocí radi zájdu na poriadnu párty. Rovnako dobre sa tu však pobavíte aj počas dňa. Hlavná promenáda je domovom útulných kaviarní, skvelých reštaurácií a niekoľkých butikov. Až sa nabažíte ruchu mesta, vydajte sa na južné pobrežie do Gurktalských Álp a pohoria Karawanken.

Teplota vody v jazere Wörthersee dosahuje v lete až 28 °C. Tyrkysová voda je tak v lete centrom odpočinku a vodných športov – windsurfingu, vodného lyžovania, plachtenia a veslovania. Koho neláka bláznenie vo vode, nájde zábavu v okolí.

Túry, cyklovýlety, golf alebo návšteva hradov či zámkov? Možností, ako si užiť voľný čas na maximum je niekoľko. Pokiaľ si neviete predstaviť dovolenku bez pohybu, vydajte sa na Slow Trail Römerschlucht, požičajte si bicykel alebo prejdite pešo okolité prírodné parky.

Pre rodiny s deťmi bude skvelým zážitkom návšteva zámku Rosegg s priľahlou zoologickou záhradou a obrovským bludiskom. V zime oceníte skvelé príležitosti na lyžovanie v Korutánsku, no aj za hranicami v Slovinsku.

Tip: Veľa ubytovacích zariadení ponúka zľavovú kartu Wörthersee Card, ktorá vám pomôže s objavovaním malebného regiónu Wörthersee. S kartou získate vstup zadarmo na vybrané atrakcie, lodnú dopravu či lanovky, a tiež zľavy na túry so sprievodcami a vodné športy.