Dovolenka s deťmi v Rakúsku

Vyrazte s deťmi na dovolenku do Rakúska a užite si spoločné chvíle v objatí tej najkrajšej prírody. Pri pobyte u našich susedov budete žasnúť nad horskými panorámami, sviežosťou miestnych jazier a poetickosťou dediniek na pozadí alpského masívu. Nájdete tu aj príležitosti na objavovanie histórie alebo na odpočinok.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt sme si veľmi užili. Personál hotela bol veľmi milý a ľahko sme sa dorozumeli anglicky. Všetko z balíčka nám sami hneď ponúkli. Izba bola čistá a pohodlná, a s balkónom. Najlepšia bola strava - na všetkom sme si veľmi pochutnali a jedla bolo toľko, že sme ho skoro ani nemohli všetko zjesť. Z balíčka sme využili hlavne zľavovú kartu SommerCard, vďaka ktorej sme mali na množstvo miest vstup zadarmo. A najväčší zážitok? Rozhodne vysokohorská cesta Grossglockener Hochalpenstrasse.”

Kristýna Kodrlová
Kristýna Kodrlová
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Z pobytu sme boli naozaj nadšení. Atmosféra kúpeľného Bad Gasteinu v spojení s okolitými horami je úžasná. Samotný hotel uspokojí aj náročnejšiu klientelu. Každý deň sme sa tešili na bohaté raňajky a veľmi chutné večere. Nesmiem zabudnúť ani na wellness, kde sme si každý deň oddýchli. Lokalita je ideálna pre najrôznejšie výlety do okolia, či už v zime, alebo v lete. Verím, že aj keby nám nevyšlo počasie, tak si pobyt vďaka termálnemu bazénu užijeme.”

Štepán Pospíšilík
Štepán Pospíšilík
Vedúci marketingového tímu


Aktívna aj odpočinková. Letná aj zimná. Víkendová aj týždenná. Rakúsko vám vyplní všetky vaše predstavy o ideálnej dovolenke. Doprajete si tu relax aj aktívny pobyt po celý rok, a pretože sa miestne prírodné klenoty nenachádzajú ďaleko, môžete sem zavít aj na víkendový pobyt. Ako si dovolenku s deťmi v Rakúsku užiť naplno?

Do Álp s deťmi v lete aj v zime

Bohatá alpská krajina je posiata jedným prírodným divom za druhým. Pri putovaní po hrebeňoch rakúskych hôr sa pred vami budú roztvárať panoramatické výhľady, ktoré sa len tak neopozerajú. Využívať môžete veľké množstvo lanoviek vedúcich za populárnymi turistickými cieľmi. Vysokohorskú turistiku si užijete nielen vďaka krásnej prírode, ale útulným horským chatám s lokálnymi mliečnymi výrobkami, detským ihriskám a adrenalínovým atrakciám, ktoré tu na vás čakajú na každom rohu.

Rozprávkovo vám bude v Národnom parku Vysoké Taury, ktoré zahŕňajú oblasť Salzburska, Korutánska alebo Tirolska. V tejto časti regiónu na vás čaká malebná krajina a veľa vyžitia pre rodiny s deťmi. Za návštevu stoja tiež Krimmelské vodopády, Hallstatt so soľnými baňami a pôsobivým jazerom alebo Národný park Kalkapen. V našej ponuke nájdete osobne overené pobyty v rôznych kútoch Álp, ktoré vám umožnia vyrážať obdivovať všetky rakúske perly.

Alpy vám veľa zábavy prinesú aj v zime, kedy budete môcť vyraziť na kvalitné zjazdovky do preslávených lyžiarskych areálov. Zimná dovolenka s deťmi v Rakúsku vám prinesie množstvo príležitostí na aktívny pohyb, ale aj odpočinok pri wellness pobytoch. Je snáď niečo príjemnejšie, ako po dni strávenom na kopci nechať namáhané svaly oddychovať vo vírivke alebo saune?

Za zábavou na zjazdovke určite vyrazte do Kaprunu, kde nájdete luxusné lyžiarske strediská napríklad v Zell am See, kde trate dosahujú celkovú dĺžku 138 kilometrov. Zimnú dovolenku s deťmi na lyžiach si najviac užijete v oblasti Maiskogel.

Relax s deťmi v Rakúsku, wellness aj aquaparky

V Alpách si však okrem pohybu môžete dopriať aj odpočinok. V rakúskych termáloch a hoteloch prepojených s kúpeľmi upokojíte myseľ i telo a užijete si príjemné momenty ďaleko od bežných starostí. Relaxujte vo vírivke s výhľadom na zasnežené štíty hôr alebo sa vybláznite s deťmi v jednom z miestnych aquaparkov či vonkajších kúpaliskách. Zlákať vás ale môže aj kúpanie v jednom z vychýrených rakúskych jazier s priezračne čistou vodou.

Obľúbenými kúpeľnými mestami v Rakúsku sú Baden bei Wein, Bad Gastein alebo Bad Ischl. Leňošenie v kúpeľoch môžete v týchto letoviskách kombinovať s aktívnymi zážitkami v horách a zaistiť si tak harmonickú dovolenku, počas ktorej si každý príde na svoje.