Dovolenka s deťmi v Rakúsku

Vyrazte s deťmi na dovolenku do Rakúska a užite si spoločné chvíle v objatí tej najkrajšej prírody. Pri pobyte u našich susedov budete žasnúť nad horskými panorámami, sviežosťou miestnych jazier a poetickosťou dediniek na pozadí alpského masívu. Nájdete tu aj príležitosti na objavovanie histórie alebo na odpočinok.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt v Chalet Bellevue Alm *** bol absolútne jedinečný. Páčilo sa nám snáď všetko: prostredie hôr, štýlové izby a reštaurácia, veľmi milý personál a tiež parádne wellness v partnerskom hoteli. Okrem dizajnu nás v izbe nadchla priestranná terasa s posedením. V reštaurácii s krbom sme si pochutnali na vynikajúcich raňajkách v alpskom štýle. Skvelým zážitkom bol aj večer so živou hudbou a prasaťom na ražni. V okolí je navyše množstvo krásnych miest a možností výletov. Určite sa sem ešte vrátime, a to najlepšie v zime!”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Hotel disponuje vlastným, veľmi kvalitným wellness centrom a vďaka lokalite je tiež ideálnym miestom na jednodňové výlety do okolia. Ak teda rovnako ako ja radi vyrážate na prechádzky do hôr a večer si chcete oddýchnuť v saune či v bazéne, tak je Sporthotel am Semmering ideálnou voľbou.”

Jan Přichystal
Jan Přichystal
Vedúci zákazníckej podpory


Aktívna aj odpočinková. Letná aj zimná. Víkendová aj týždenná. Rakúsko vám vyplní všetky vaše predstavy o ideálnej dovolenke. Doprajete si tu relax aj aktívny pobyt po celý rok, a pretože sa miestne prírodné klenoty nenachádzajú ďaleko, môžete sem zavít aj na víkendový pobyt. Ako si dovolenku s deťmi v Rakúsku užiť naplno?

Do Álp s deťmi v lete aj v zime

Bohatá alpská krajina je posiata jedným prírodným divom za druhým. Pri putovaní po hrebeňoch rakúskych hôr sa pred vami budú roztvárať panoramatické výhľady, ktoré sa len tak neopozerajú. Využívať môžete veľké množstvo lanoviek vedúcich za populárnymi turistickými cieľmi. Vysokohorskú turistiku si užijete nielen vďaka krásnej prírode, ale útulným horským chatám s lokálnymi mliečnymi výrobkami, detským ihriskám a adrenalínovým atrakciám, ktoré tu na vás čakajú na každom rohu.

Rozprávkovo vám bude v Národnom parku Vysoké Taury, ktoré zahŕňajú oblasť Salzburska, Korutánska alebo Tirolska. V tejto časti regiónu na vás čaká malebná krajina a veľa vyžitia pre rodiny s deťmi. Za návštevu stoja tiež Krimmelské vodopády, Hallstatt so soľnými baňami a pôsobivým jazerom alebo Národný park Kalkapen. V našej ponuke nájdete osobne overené pobyty v rôznych kútoch Álp, ktoré vám umožnia vyrážať obdivovať všetky rakúske perly.

Alpy vám veľa zábavy prinesú aj v zime, kedy budete môcť vyraziť na kvalitné zjazdovky do preslávených lyžiarskych areálov. Zimná dovolenka s deťmi v Rakúsku vám prinesie množstvo príležitostí na aktívny pohyb, ale aj odpočinok pri wellness pobytoch. Je snáď niečo príjemnejšie, ako po dni strávenom na kopci nechať namáhané svaly oddychovať vo vírivke alebo saune?

Za zábavou na zjazdovke určite vyrazte do Kaprunu, kde nájdete luxusné lyžiarske strediská napríklad v Zell am See, kde trate dosahujú celkovú dĺžku 138 kilometrov. Zimnú dovolenku s deťmi na lyžiach si najviac užijete v oblasti Maiskogel.

Relax s deťmi v Rakúsku, wellness aj aquaparky

V Alpách si však okrem pohybu môžete dopriať aj odpočinok. V rakúskych termáloch a hoteloch prepojených s kúpeľmi upokojíte myseľ i telo a užijete si príjemné momenty ďaleko od bežných starostí. Relaxujte vo vírivke s výhľadom na zasnežené štíty hôr alebo sa vybláznite s deťmi v jednom z miestnych aquaparkov či vonkajších kúpaliskách. Zlákať vás ale môže aj kúpanie v jednom z vychýrených rakúskych jazier s priezračne čistou vodou.

Obľúbenými kúpeľnými mestami v Rakúsku sú Baden bei Wein, Bad Gastein alebo Bad Ischl. Leňošenie v kúpeľoch môžete v týchto letoviskách kombinovať s aktívnymi zážitkami v horách a zaistiť si tak harmonickú dovolenku, počas ktorej si každý príde na svoje.