Pobyty a dovolenka v Rakúsku pri jazere

Spoznajte alpské jazerá v Rakúsku a rovno sa pri niektorom z nich ubytujte. Hotely a penzióny v horách majú rustikálny nádych, varia skvelú domácu kuchyňu a ponúkajú úžasný výhľad na vodnú hladinu medzi horskými štítmi.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt sme si veľmi užili. Personál hotela bol veľmi milý a ľahko sme sa dorozumeli anglicky. Všetko z balíčka nám sami hneď ponúkli. Izba bola čistá a pohodlná, a s balkónom. Najlepšia bola strava - na všetkom sme si veľmi pochutnali a jedla bolo toľko, že sme ho skoro ani nemohli všetko zjesť. Z balíčka sme využili hlavne zľavovú kartu SommerCard, vďaka ktorej sme mali na množstvo miest vstup zadarmo. A najväčší zážitok? Rozhodne vysokohorská cesta Grossglockener Hochalpenstrasse.”

Kristýna Kodrlová
Kristýna Kodrlová
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Vľúdny personál nám vždy vyšiel v ústrety, jedlo bolo výborné a v izbe nám nič nechýbalo. Hotel poskytuje prvotriedne služby, no stále si zachováva domácu atmosféru. Chvíle pohody sme zažívali ako v hotelovej reštaurácii, tak pri večernom posedení s pohárom vína. Nádherné bolo aj okolie. Nech už sme počas pobytu vyrazili kamkoľvek, sprevádzali nás parádne výhľady. Ak si chcete na chvíľu oddýchnuť v prostredí očarujúcej prírody, potom je pre vás pobyt v Hoteli Alpenblick to pravé.”

Aneta Šmejcová
Aneta Šmejcová
Junior Copywriter


Keď sa povie dovolenka v Rakúsku, mnohí si vybavia vysoké hory pretkané turistickými a cyklistickými chodníčkami, rozsiahle lúky posiate horskými kvetinami a fantastické lyžiarske strediská. K tomu všetkému patria tiež priezračné jazerá, z ktorých sú mnohé vhodné aj na letné kúpanie sa. Vydajte sa za tými najkrajšími jazerami v Rakúsku - s výberom toho pravého pobytu vám pomôžeme my.

Ktoré jazerá musíte v Rakúsku navštíviť?

Alpy sú perfektným miestom na zimnú lyžovačku, no na dovolenku sa sem oplatí vydať aj v lete. Práve vtedy tu môžete zažiť parádnu turistiku po chodníčkoch, ktoré vás prevedú aj popri slávnych jazerách. To najznámejšie je pravdepodobne Halštatské jazero, popri ktorom je postavané malebné mesto Hallstatt. Za návštevu tu stojí ikonický katolícky kostol Nanebovzatia Panny Márie s kostnicou alebo najstaršie soľné bane na svete. Jazero najlepšie spoznáte počas romantickej plavby na výletnej lodi.

Za najčistejším jazerom v Európe sa vyberte do pohoria Hochschwab, kde sa rozprestiera jazero Grüner See. Jazero je známe nielen vďaka svojej smaragdovozelenej farbe, ale tiež vďaka množstvu vody, ktoré ho každú jar naplní. Hladina jazera tak vystúpa nad obvyklú výšku a zaleje tiež okolité stromy, lavičky či drobné mostíky v okolí. Aj keď je v jazere posledné roky obľúbené potápanie už zakázané, fantastický pohľad na skryté krásy sa vám naskytne aj z brehu.

Neuveriteľný zážitok si vychutnáte len 20 km od Viedne. Práve tu sa nachádza najväčšie podzemné jazero v Európe - jazero Seegrotte. To vzniklo zatopením jaskyne, ktorá kedysi slúžila ako továreň na lietadlá. Dnes sa tu konajú už len zaujímavé prehliadky, ktorých súčasťou je plavba loďkou po podzemnom jazere.

Za ktorými jazerami sa ešte oplatí vyraziť do Rakúska? To sa dočítate v našom článku.