Lyžovanie v Rakúsku - pobyty

Keď sa povie Alpy, väčšine ľudí sa okamžite vybaví lyžovanie. Ako by aj nie, ide o jednu z najlepších lokalít na zimné športy vôbec, či už chcete pokojne zjazdiť mierne kopčeky alebo sa spustiť zo strmého zrázu.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Či už vás láka objavovanie historických miest, alebo horská turistika, Pension Bachseitenhof je dobrým východiskovým bodom pre oboje. Užijete si pokoj od civilizácie s krásnym výhľadom na rakúsku krajinu, ale zároveň máte autobusom alebo autom dostupné mesto. V zime sa navyše blízky Radstadt mení na lyžiarske stredisko. V menšej, ale útulnej a čistej izbe alpského štýlu vám nebude nič chýbať. Gurmáni si pochutnajú na typicky rakúskych pokrmoch servírovaných pri večeri či na bufetových raňajkách z miestnych surovín. Ohromujúcim zážitkom je návšteva Eisriesenwelt, najväčšej ľadovej jaskyne na svete; nesklame ani Halstatt a jeho okolie. Do penziónu by som sa s chuťou vrátila!”

Kateřina Vašátková
Kateřina Vašátková
Zákaznícka podpora
Overené Travelkingom

“Pobyt v Chalet Bellevue Alm *** bol jedinečný. Páčilo sa nám všetko: prostredie hôr, štýlové izby a reštaurácia, veľmi milý personál a tiež parádne wellness v partnerskom hoteli. Okrem dizajnu nás v izbe nadchla priestranná terasa s posedením. V reštaurácii s krbom sme si pochutnali na vynikajúcich raňajkách v alpskom štýle. Skvelým zážitkom bol aj večer so živou hudbou a prasaťom na ražni. V okolí je navyše množstvo krásnych miest na výlety. Určite sa sem ešte vrátime, a to najlepšie v zime!”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tím


Rakúske Alpy patria medzi najpopulárnejšie miesta v Európe, keď príde reč na lyžovanie a kvalitné ski areály. Viete však, kam presne sa za snehovou nádielkou do Rakúska v zime vydať?

Najlepšie destinácie na lyžovanie v Rakúsku

Vysoké Taury ponúkajú 266 trojtisícoviek a ich pohoria tvoria najväčší národný park v Alpách. Obľúbený je napríklad Ski areál Gastein, skvele si zalyžujete aj na vrchu Kronplatz, v Obertauren, Ankogel či na majestátnom ľadovci Kitzsteinhorn.

Nízke Taury sa pýšia viac než 600 dvojtisícovými vrcholmi, najznámejší a najnavštevovanejší je vrchol Hochgolling. Skvele si zalyžujete aj v Tauplitzi, Semmeringu, Kreischberg a Hochkaru.

Korutánsko ponúka 24 lyžiarskych stredísk a viac než 800 km zjazdoviek. Vydajte sa napríklad do Bad Kleinkirchheim, Petzen, Mölltal či Lienzer Bergbahnen - Zettersfeld.

Dolné Rakúsko je oblasť, ktorá je asi najbližšie hraniciam so Slovenskom a spadá sem napríklad Viedeň. Aj tu si však môžete zalyžovať. Kde? Ötscher, Maiszinken, Göstling-Hochkar či Annaberg ponúkajú síce len okolo 10 - 20 km zjazdoviek, aj to však mnohým začiatočníkom a stredne pokročilým lyžiarom stačí.