Lyžovanie v Rakúsku - pobyty

Keď sa povie Alpy, väčšine ľudí sa okamžite vybaví lyžovanie. Ako by aj nie, ide o jednu z najlepších lokalít na zimné športy vôbec, či už chcete pokojne zjazdiť mierne kopčeky alebo sa spustiť zo strmého zrázu.

Načítavam ponuky...


Rakúske Alpy patria medzi najpopulárnejšie miesta v Európe, keď príde reč na lyžovanie a kvalitné ski areály. Viete však, kam presne sa za snehovou nádielkou do Rakúska v zime vydať?

Najlepšie destinácie na lyžovanie v Rakúsku

Vysoké Taury ponúkajú 266 trojtisícoviek a ich pohoria tvoria najväčší národný park v Alpách. Obľúbený je napríklad Ski areál Gastein, skvele si zalyžujete aj na vrchu Kronplatz, v Obertauren, Ankogel či na majestátnom ľadovci Kitzsteinhorn.

Nízke Taury sa pýšia viac než 600 dvojtisícovými vrcholmi, najznámejší a najnavštevovanejší je vrchol Hochgolling. Skvele si zalyžujete aj v Tauplitzi, Semmeringu, Kreischberg a Hochkaru.

Korutánsko ponúka 24 lyžiarskych stredísk a viac než 800 km zjazdoviek. Vydajte sa napríklad do Bad Kleinkirchheim, Petzen, Mölltal či Lienzer Bergbahnen - Zettersfeld.

Dolné Rakúsko je oblasť, ktorá je asi najbližšie hraniciam so Slovenskom a spadá sem napríklad Viedeň. Aj tu si však môžete zalyžovať. Kde? Ötscher, Maiszinken, Göstling-Hochkar či Annaberg ponúkajú síce len okolo 10 - 20 km zjazdoviek, aj to však mnohým začiatočníkom a stredne pokročilým lyžiarom stačí.