Lyžovanie v Rakúsku - pobyty

Keď sa povie Alpy, väčšine ľudí sa okamžite vybaví lyžovanie. Ako by aj nie, ide o jednu z najlepších lokalít na zimné športy vôbec, či už chcete pokojne zjazdiť mierne kopčeky alebo sa spustiť zo strmého zrázu.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt sme si aj napriek zlému počasiu veľmi užili. Personál hotela bol veľmi milý a ľahko sme sa dorozumeli anglicky. Všetko, čo sme mali v balíčku, nám sami hneď ponúkli. Izba bola úplne dostačujúca, čistá a pohodlná. Príjemným bonusom bol balkón. Najväčšia pecka bola určite strava - na všetkom sme si veľmi pochutnali a jedla bolo toľko, že sme ho skoro ani nemohli všetko zjesť. Z balíčka sme využili hlavne zľavovú kartu SommerCard, vďaka ktorej sme mali na množstvo miest vstup zadarmo. A najväčší zážitok? Rozhodne vysokohorská cesta Grossglockener Hochalpenstrasse.”

Kristýna Kodrlová
Kristýna Kodrlová
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Na pobyte sme boli veľmi spokojní. Extra nás potešil osobný prístup hotela, keď sme prišli na ubytovanie neskoro večer a na izbách nás, napriek premeškanej večeri, čakala obložená studená misa. Hotel má perfektnú polohu, a tak sme zvládli navštíviť Hallstatt, ľadovec Dachstein aj okolité jazerá.”

Zuzana Marečková
Zuzana Marečková
Marketingový tím


Rakúske Alpy patria medzi najpopulárnejšie miesta v Európe, keď príde reč na lyžovanie a kvalitné ski areály. Viete však, kam presne sa za snehovou nádielkou do Rakúska v zime vydať?

Najlepšie destinácie na lyžovanie v Rakúsku

Vysoké Taury ponúkajú 266 trojtisícoviek a ich pohoria tvoria najväčší národný park v Alpách. Obľúbený je napríklad Ski areál Gastein, skvele si zalyžujete aj na vrchu Kronplatz, v Obertauren, Ankogel či na majestátnom ľadovci Kitzsteinhorn.

Nízke Taury sa pýšia viac než 600 dvojtisícovými vrcholmi, najznámejší a najnavštevovanejší je vrchol Hochgolling. Skvele si zalyžujete aj v Tauplitzi, Semmeringu, Kreischberg a Hochkaru.

Korutánsko ponúka 24 lyžiarskych stredísk a viac než 800 km zjazdoviek. Vydajte sa napríklad do Bad Kleinkirchheim, Petzen, Mölltal či Lienzer Bergbahnen - Zettersfeld.

Dolné Rakúsko je oblasť, ktorá je asi najbližšie hraniciam so Slovenskom a spadá sem napríklad Viedeň. Aj tu si však môžete zalyžovať. Kde? Ötscher, Maiszinken, Göstling-Hochkar či Annaberg ponúkajú síce len okolo 10 - 20 km zjazdoviek, aj to však mnohým začiatočníkom a stredne pokročilým lyžiarom stačí.