Lyžovanie v Rakúsku - pobyty

Keď sa povie Alpy, väčšine ľudí sa okamžite vybaví lyžovanie. Ako by aj nie, ide o jednu z najlepších lokalít na zimné športy vôbec, či už chcete pokojne zjazdiť mierne kopčeky alebo sa spustiť zo strmého zrázu.

Načítavam ponuky...
Overené Travelkingom

“Pobyt v Chalet Bellevue Alm *** bol jedinečný. Páčilo sa nám všetko: prostredie hôr, štýlové izby a reštaurácia, veľmi milý personál a tiež parádne wellness v partnerskom hoteli. Okrem dizajnu nás v izbe nadchla priestranná terasa s posedením. V reštaurácii s krbom sme si pochutnali na vynikajúcich raňajkách v alpskom štýle. Skvelým zážitkom bol aj večer so živou hudbou a prasaťom na ražni. V okolí je navyše množstvo krásnych miest na výlety. Určite sa sem ešte vrátime, a to najlepšie v zime!”

Nikol Chrástová
Nikol Chrástová
Marketingový tím
Overené Travelkingom

“Hotel leží ďalej než ostatné hotely v Alpách, kam väčšinou jazdievame, ale tá hodina cesty navyše stála za to. V hoteli bola domáca atmosféra. Osobne mám rád veľké izby s balkónom, čo sme tu aj dostali. Hotel navyše leží v malej dedinke uprostred veľkého areálu, takže je tam naozaj pokoj a človek sa extrémne dobre vyspí. A z balkóna ho ráno poteší výhľad na slnkom zaliate hory. Pobyt bol super aj so psom, blízko je les a rieka. Strava bola skvelá a celkový dojem fakt dobrý.”

Peter Kóša
Peter Kóša
Spolumajiteľ Travelkingu


Rakúske Alpy patria medzi najpopulárnejšie miesta v Európe, keď príde reč na lyžovanie a kvalitné ski areály. Viete však, kam presne sa za snehovou nádielkou do Rakúska v zime vydať?

Najlepšie destinácie na lyžovanie v Rakúsku

Vysoké Taury ponúkajú 266 trojtisícoviek a ich pohoria tvoria najväčší národný park v Alpách. Obľúbený je napríklad Ski areál Gastein, skvele si zalyžujete aj na vrchu Kronplatz, v Obertauren, Ankogel či na majestátnom ľadovci Kitzsteinhorn.

Nízke Taury sa pýšia viac než 600 dvojtisícovými vrcholmi, najznámejší a najnavštevovanejší je vrchol Hochgolling. Skvele si zalyžujete aj v Tauplitzi, Semmeringu, Kreischberg a Hochkaru.

Korutánsko ponúka 24 lyžiarskych stredísk a viac než 800 km zjazdoviek. Vydajte sa napríklad do Bad Kleinkirchheim, Petzen, Mölltal či Lienzer Bergbahnen - Zettersfeld.

Dolné Rakúsko je oblasť, ktorá je asi najbližšie hraniciam so Slovenskom a spadá sem napríklad Viedeň. Aj tu si však môžete zalyžovať. Kde? Ötscher, Maiszinken, Göstling-Hochkar či Annaberg ponúkajú síce len okolo 10 - 20 km zjazdoviek, aj to však mnohým začiatočníkom a stredne pokročilým lyžiarom stačí.