Dovoa v Podkarpatskom vojvodstve

Juhovýchod Poľska ako turistická destinácia býva často veľmi podceňovaný. Podkarpatské vojvodstvo je však moderný región s nádhernou prírodou a úchvatnými pamiatkami. Na jeho území ležia dva národné parky a tiež mestečko dobrého vojaka Švejka, Přemyšl. Či už vás teda láka nedotknutá krajina, alebo potulky historickými miestami, dovolenka v Podkarpatskom vojvodstve vám ponúkne všetko.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Podkarpatské vojvodstvo sa nachádza na juhovýchode Poľska, pri hraniciach so Slovenskom a Ukrajinou. Jeho hlavným mestom je Rzešov, ktorý je významným dopravným uzlom. Viac ako polovicu regiónu tvoria chránené územia s rezerváciami a prírodnými parkami, vďaka čomu sa vojvodstvo radí medzi tie najčistejšie v krajine. Dovolenka v Podkarpatskom vojvodstve je tak ideálna pre tých, ktorí chcú načerpať sily v krásnej nedotknutej prírode.

Najkrajšie miesta, ktoré stojí za to navštíviť

  • Bieszczadský národný park: Tretí najväčší národný park Poľska sa pýši rozsiahlymi pláňami a krásnymi bukovými lesmi, ktoré obývajú medvede, rysy a vlci. Územím sa tiahne mnoho najrôznejších chodníkov, ktoré môžete zdolať pešo, na bicykli alebo pri jazde na koni.

  • Solinské jazero: Priamo v podhorí Bieszczad sa nachádza nádherná priehrada, ktorá neslúži len na zadržiavanie vody, ale aj na rekreáciu. Brehy jazera lemuje niekoľko kúpalísk s plážami a stánkami s občerstvením. Pobyt pri vode vám prinesie ten najlepší odpočinok.

  • Magurský národný park: Leží v centrálnej časti Nízkych Beskýd, ktorého dominantou je vrchol Magura Wątkowska. V parku pramení jedna z najčistejších poľských riek, Wisłoka, ktorá tu tvorí meandre aj vodopády.

Pokiaľ vás príroda príliš neláka, nezúfajte. Podkarpatské vojvodstvo je tiež domovom niekoľkých zaujímavých miest. Za zmienku stojí mestečko Łańcut, v ktorom stojí rovnomenný zámok. Kedysi býval najväčšou šľachtickou rezidenciou v krajine, návštevníci sa tak môžu tešiť na naozaj nádherné interiéry. Pokiaľ vás láka história, vydajte sa do Przemyślu, jedného z najstarších a najkrajších poľských miest.

Cestujete s deťmi? Stačí kliknúť na tento odkaz a zobrazia sa vám pobyty v Poľsku, ktoré sú priamo stvorené pre pohodovú rodinnú dovolenku.