Dovolenka v mestečku Neustift im Stubaital - pobyty

Mestečko Neustift im Stubaital susedí s ľadovcom Stubai, vďaka čomu sa stalo známou turistickou destináciou. Stredisko celoročne láka návštevníkov na široký výber outdoorových aktivít, čerstvý vzduch, majestátne skaly, krištáľovo čisté jazerá a dych vyrážajúce panorámy. Neustift je tiež známy tým, že je ústretovým k rodinám s deťmi. Páčiť sa tu bude ale všetkým, ktorí túžia po pokojnej dovolenke v prírode. Vyberte si pobyt v meste Neustift im Stubaital a užite si s vašimi blízkymi nezabudnuteľnú dovolenku.

Načítavam ponuky...

Vášmu výberu neodpovedá žiaden pobyt, skúste upraviť zadané kritériá.

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa tak pozrieť na pobyty v dojazdovej vzdialenosti?

V tejto lokalite aktuálne nemáme žiadne ponuky. Čo sa takto nechať inšpirovať našimi najpredávanejšími pobytmi?Mestečko Neustift im Stubaital nájdete v najkrajšej časti Tirolska, v údolí Stubaital. Neustift leží približne 25 km od Innsbrucku a vďaka svojej polohe pri ľadovci Stubai je jedným z najobľúbenejších turistických stredísk. O Neustifte je tiež známe, že je mestom, ktoré myslí na rodiny s deťmi. Veľa podnikov a ubytovacích zariadení, ale aj okolie, je skutočne family-friendly a plné zaujímavých atrakcií pre najmenších turistov.

Objavte to najkrajšie z okolia ľadovca Stubai

Na ľadovci Stubai stojí najväčší ľadovcový lyžiarsky areál. Zimné športy si na ňom užijete vo výške 3210 m n. m. Sezóna tu začína na jeseň a končí na jar. Rodiny s deťmi sa môžu tešiť na mierne a široké zjazdovky, skúsení jazdci na športové trate a freerideri na rozľahlé terény. V Stubaiskom údolí sa tiež nachádzajú tri menšie strediská Schlick, Elfer a Serles.

Počas leta okolitá príroda láka k túram aj pokojným prechádzkam s nádhernými panorámami. Jedným z najkrajších výhľadov sa pýši plošina Top of Tyrol, ktorá stojí na ľadovci Stubai. Vyhliadková plošina vyčnieva 9 m cez skalu a je z nej vidieť na Stubaiské Alpy a Dolomity.

Pri horskej stanici Eisgrat sa bude páčiť malým aj veľkým. Na vrchole ich privíta 6 m vysoký mamut. Ten v sebe ukrýva lano na šplhanie aj hrací stôl na piškvorky. Keď sa deti dostatočne vyhrajú, môžu sa skĺznuť po chobote dolu.

Ďalšie obľúbené výletné ciele v okolí Neustiftu

  • Priamo z Neustiftu vás vyvezie kabínková lanovka na horu Elfer, na ktorej stoja slnečné hodiny.

  • Prejdite sa unikátnym chodníkom, WildeWasserWeg, pozdĺž potoka Ruetz a vodopádu Grawa.

  • Nádherné prírodné scenérie, ale aj osvieženie vo vode ponúka návštevníkom jazero Mutterberger See.

  • Veľkej obľube sa tiež tešia horské zábavné parky v Mieders a Fulpmes.